Протягом майже ста років люди покривали свої будинки шифером, поки не з'явилися нові сучасні матеріали для покрівель, наприклад - м'який шифер. У виробництві традиційного шиферу задіяні такі компоненти, як азбест, цемент і вода.

Багато років цей покрівельний матеріал був практично єдиним для більшості населення нашої країни.До достоїнств азбестоцементних листів можна віднести:

 

 

 • невисоку вартість;
 • хорошу теплоізоляцію;
 • стійкість до температурних перепадів;
 • простий монтаж;
 • тривалий термін експлуатації.

 

Однак, разом з перевагами, шифер азбестовий має такі недоліки, як велику вагу, крихкість при транспортуванні і зберіганні, непоказний сірий колір.А останнім часом з'ясувалося, що азбест, який входить до складу шиферу робить негативний вплив на здоров'я людини.

Тому зараз набирає популярність шифер м'який. Він не містить азбест, відрізняється мінімальною вагою, широкою гамою кольорів, що дає можливість створювати покрівлі по дизайнерських проектів. Крім цього,м'який шифер добре переносить температурні зміни, що дає можливість його використання в різних областях нашої країни.

Але мало хто знає, що прабатьком азбестоцементних листів був шифер природний (сланець) - покрівельний матеріал у вигляді окремих плиток, одержуваних при розколюванні певних порід природного каменю.

Такі плитки,укладені ще 100 -200 років тому, і донині красуються на деяких будівлях старої Європи.

На покрівельні плитки використовувався глинистий сланець з характерними колірними відтінками - чорний, темно - червоний, зелений, темно - сірий та інші. Крім цього, сланцева покрівля блищала на сонці, надаючи будівлям унікальний вид.Цей вид покрівельного покриття завжди ставився до елітної групи, оскільки його висока вартість пояснювалась використанням тільки ручної праці.

Шифер м'який не можна віднести до групи елітних покрівельних матеріалів, Він, навпаки, доступний практично будь-якому споживачеві.

Характеристика м'якого шиферу

М'який шифер часто називають ондулином.Великої різниці в цьому немає, тому що всі марки м'якого шиферу виготовляються практично однаково.

В основі м'якого шиферу лежить матеріал з мінеральних волокон, що просочується високоочищеним бітумом і доповнений різними добавками і смолами, які покращують властивості м'якого шиферу. А у ондулина основою є целюлоза.Крім технічних характеристик, одержуваних від різних добавок, в процесі виготовлення м'якого шиферу до його складу водяться різні пігменти, що додають колір матеріалу.

Тому покрівлі з м'якого шиферу сьогодні набувають великої популярності. Людям вже не подобаються одноманітні сірі дахи з азбестоцементних листів.Гнучка форма м'якого шиферу дозволяє будувати даху різних форм, чого не можна було зробити з азбестовим шифером.

До достоїнств м'якого шиферу можна віднести:

 

 • невелику вартість;
 • екологічність;
 • мала вага;
 • широку кольорову гаму;
 • низьку теплопровідність і високу звукоізоляцію;
 • тривалий термін експлуатації;
 • легкість у монтажі і транспортуванні;біологічну стійкість (на цьому матеріалі не виникають цвілі і не розселяються грибки, лишайники і мохи).

 

Процес монтажу м'якого шиферу

Перед тим, як почати укладання м'якого шиферу, потрібно підрахувати необхідну кількість листів, враховуючи нахлест.

Потрібно мати на увазі,що на пологих дахах або в районах зі складними кліматичними умовами величина нахлеста повинна бути збільшена.

М'який шифер можна укладати на старе покриття, якщо кроквяна система відповідає всім вимогам міцності. Для кращої гідроізоляції рекомендується укладати руберойд під шифер або інші сучасні гідроізоляційні матеріали.Монтаж листів м'якого шиферу починають з карниза з правого або лівого кута. Стикуються листи шляхом накладення хвиль одного листа на хвилі другого.

Другий ряд шиферу укладається з напуском на листи першого ряду і так далі. Величина напуску також залежить від вищеназваних чинників. В середньому, він дорівнює 10 см. Дотримання величини нахлестов і напусків збільшує термін служби шиферу і збереження кроквяної системи.

Для м'якого шиферу, залежно від ухилу скатів,обрешетка робиться розрідженій або суцільний:

Якщо кут нахилу ската менше 15 градусів, то обрешітку рекомендується робити суцільним настилом, а шифер стикувати з нахлестом у дві хвилі. Поперечний напуск при цьому буде дорівнювати 30 см.

При більшому куті ухилу ската обрешетка може бути виконана з кроком 45 см, при цьому нахлест робиться на одну хвилю, Поперечний напуск дорівнює 20 см.

При покупці покрівельного матеріалу до нього повинна додаватися інструкція з технології укладання м'якого шиферу. Якщо домовласник робить дах своїми руками, то потрібно, в першу чергу, орієнтуватися на інструкцію виробника.

Кріплення листів м'якого шиферу здійснюється спеціальними покрівельними цвяхами.

Укладання листів м'якого шиферу проводиться у розбіг, точно так само, як і укладання листів азбестового шиферу. Якщо перший ряд почали укладати з цілого листа, то другий ряд потрібно укладати з половинки аркуша. При такому способі в місцях стикування буде вже не 4 листа, а тільки три, що істотно зменшить величину зазору між листами.

Додати коментар


Захисний код
Оновити