Проект будівництва будь-якого об'єкта є головним документом, який містить всі необхідні відомості, починаючи від застосовуваних матеріалів, закінчуючи технічними особливостями монтажу окремих систем і вузлів. Особливо це актуально для даху, адже її значення в майбутній експлуатації всього будинку важко переоцінити.Графічна частина проекту повинна наочно показувати різні етапи будівництва. Креслення дахів будинків повинні бути легко читаються, забудовник з першого погляду повинен отримати в доступній формі всю інформацію про конструкції, необхідну для монтажу.

 

Креслення несучої конструкції даху

Кроквяна система даху в процесі експлуатації буде піддаватися значним навантаженням різної природи, тому від правильності вибору матеріалів, виконання з'єднань різних вузлів залежить її надійність.

Креслення кроквяної системи в обов'язковому порядку повинен містити такі відомості:

  • До кресленням повинна бути додана специфікація,в якій будуть вказані всі елементи, необхідні для побудови кроквяної системи. В обов'язковому порядку повинні бути вказані перетину всіх елементів, вид і кількість застосовуваних кріпильних елементів.
  • Вид згори повинен дати уявлення про загальні геометричних розмірах перекриття,про кількість і кроці установки кроквяних ферм і несучих балок перекриття. Цей креслення є одним з основних.
  • Вигляд спереду дасть інформацію про форму кроквяної ферми, такий креслення даху будинку показує величину ухилу скатів майбутнього даху, кількість елементів необхідних для монтажу кроквяної ферми.На ньому із зазначенням розмірів повинні бути позначені всі технічні елементи системи (крокви, підкоси, стійки, затягування та інше). Таке креслення повинен бути досить інформативним.
  • Окремо мають бути винесені вузли з'єднання різних деталей конструкції. В обов'язковому порядку повинні бути показані:Коньковий вузол (кріплення кроквяних ніг між собою або на балці)
  • Вузол кріплення крокв до мауерлату або верхньому колоді стіни. З креслення повинно бути зрозуміло, яким чином здійснюється кріплення, якщо передбачається врубка елементів, необхідний її креслення із зазначенням розмірів і форми врубки
  • З'єднання затягувань, підкосів стійок і інших елементів системи.

Наявність всіх цих докладних креслень значно спрощує процес монтажу. Крім того, не зайвим буде і креслення пристрою фронтону, на якому також повинні бути вказані всі технологічні розміри і особливості конструкції.

План даху

Цей креслення, тип даху зверху, дає уявлення:

  • про конструкції ската даху,
  • монтажі обрешітки,монтажі покрівельного покриття.

Решетування. В обов'язковому порядку повинні бути дані про конструктивні розмірах елементів обрешітки, вказується крок її монтажу. Ці відомості необхідні для якісного монтажу покриття ската.

План покрівельного покриття. Такі креслення даху скатних типу ще називають розкладкою.Вони дають уявлення про застосовувані покрівельних матеріалах. На ній вказуються розміри і кількість аркушів покриття, черговість укладання.

У разі необхідності підрізування окремих аркушів повинна бути інформація і про це етапі. Такі креслення можна побачити, купуючи, наприклад, металочерепицю для покрівлі.Вони дозволяють здійснити підбір оптимальної кількості аркушів, вибрати конфігурацію укладання.

Якісно виконаний креслення такого типу дозволяє істотно знизити витрату покрівельного матеріалу.

Крім того, також повинні бути конструктивні креслення різних вузлів: примикання до стін, монтаж вікон та інших вбудовуваних в дах конструкцій.Опрацювання вузла повинна містити відомості про методи кріплення, способи підвищення гідроізоляції.

Крім цього, в графічної частини повинен матися ескіз майбутньої покрівлі. Він дає загальне візуальне уявлення про конструкції, дозволяє оцінити її естетичні якості.

Кому довірити

У цьому питанні не може бути двох думок - всі проектні роботи з будівництва будь-яких конструктивних елементів повинні здійснюватися тільки фахівцем, що має право виконувати подібні роботи. Це є запорукою надійності конструкції, а для дахів це дуже актуально. Адже при монтажі доведеться вести висотні роботи,пов'язані з підвищеним ризиком, навіщо необхідно збільшувати небезпеку перебуванням на ненадійних конструкціях.

Конструкція даху - креслення для якої зроблені професіоналом, відповідатиме усім будівельним нормам і правилам. Буде існувати гарантія того, що виконаний правильний розрахунок перетинів всіх конструктивних елементів,забезпечена належна надійність конструкції.

Крім того, грамотний креслення здатний не тільки скоротити час виконання будівельних робіт, адже в цьому випадку не доведеться вносити корективи в конструкцію, він ще здатний значно знизити вартість всього даху.

Це досягається завдяки ощадливому, продуманому застосуванню матеріалів.

Тому не піддавайтеся спокусі домогтися якоїсь сумнівної економії на відмову від послуг проектанта. Згодом, це може призвести до значного збільшення вартості всього комплексу робіт, адже не дарма ж відоме прислів'я стверджує: «Скупий платить двічі!», Тому давайте ставитися до зведення покрівлі з розумом.

Додати коментар


Захисний код
Оновити