Останнім часом все більшою популярністю користується светопрозрачная покрівля з пластика. Причому такий дах влаштовується не тільки в офісних будівлях або громадських центрах, але і в приватних будинках.

Як правило, пластикова покрівля виготовляється з полікарбонатних плит або покрівельного полівінілхлориду. Давайте розглянемо ці два матеріали докладніше.

 

Покрівельний полівінілхлорид

У перетині лист ПВХ має трапецієподібний або хвилеподібний профіль. Така форма взята неспроста, завдяки цьому вдається надати додаткову жорсткість листу ПВХ. Дах з цього матеріалу чудово захищає від снігу, дощу або вітру,але при цьому відмінно пропускає сонячне світло.

Пластиковий дах застосовується для влаштування різних навісів на присадибних ділянках, а також для перекриття терас або веранд в приватних будинках. Використання листового ПВХ в приватному будівництві абсолютно нешкідливо для людини, оскільки виріб виробляється методом екструзії.Завдяки цьому в матеріалі не містяться шкідливі пластифицирующие добавки.

З переваг пластикової даху стоїть перерахувати:

  • легкість конструкції;
  • відмінну механічну жорсткість, міцність і гнучкість;
  • відносну довговічність покрівлі (термін служби може доходити до 15 років);
  • стійкість до впливу вологи, ультрафіолету,різних кислот і лугів;
  • низьку горючість (пластик є самозатухаючим матеріалом);
  • низьку звукопровідність;
  • покриття не проводить електричний струм;
  • ударостойкость.

Крім всіх перерахованих переваг варто відзначити, що пластикова покрівля може експлуатуватися навіть при температурах 60-85 градусів.Під час горіння матеріал не утворює крапель при плавленні.

Крім цього, пластикові листи дуже прості в обробці і монтажі, оскільки лист ПВХ легко ріжеться, пиляється і фрезерується. Також ПВХ листи можна гнути в холодному або гарячому стані, склеювати чи зварювати.

Однак варто знати,що листової ПВХ не можна використовувати на дахах з ухилом менше 6%. Накладання листів при монтажі повинен становити не менше 200 мм. Відстань від кромок листів до кріпильних отворів варто приймати рівним 4 см і більше. Для різання матеріалу використовується ножівка по металу або дискова електропила з карборундовим диском.

Як правило, монтується пластиковий дах при температурі не нижче 5 градусів. Листи кріпляться із застосуванням дистанційних прокладок в місцях вкручування саморезов. Причому отвори не можна пробивати, вони повинні виконуватися за допомогою свердел. При укладанні плит важливо, щоб сторона листа ПВХ із захисним покриттям була зверху.

Полікарбонатні листи

Покрівля з пластика з використанням полікарбонатних листів стає настільки популярною, що з часом витіснить навіть дахове скло. Така популярність листового полікарбонату пов'язана з їх прийнятною ціною, ергономічністю, міцністю і відмінною світлопроникністю.Область застосування покрівельного полікарбонату досить широка: це і міське будівництво різних навісів, критих стоянок, парковок, зупинок громадського транспорту, і приватне будівництво різних навісів, козирків. Особливо популярний цей матеріал в місцях, де потрібне використання антивандальних покриттів.Такий дах із пластику дозволяє добитися високої архітектурної виразності об'єктів міського будівництва. Особливо популярні даху з полікарбонату при зведенні теплиць, оранжерей, парників, галерей і зимових садів. Тут такі якості пластика як гнучкість і прозорість просто незамінні.Також існують готові вироби з полікарбонату, які досить лише зібрати. Такі кіоски, навіси або даху дуже швидко монтуються і демонтуються у разі потреби.

Альтернативний варіант пластикової даху

Як це не парадоксально звучить, але пластик для даху буквально валяється у нас під ногами. І це звичайні використані пластикові пляшки. Виявляється, з них виходить чудова пластиковий дах. Таким чином, ми вирішуємо відразу дві проблеми: економимо свої гроші і вирішуємо проблему утилізації пластикових пляшок.

Вам знадобляться пластикові пляшки приблизно однакового розміру. У них необхідно відрізати шийку і дно так, щоб вийшла трубка.

Потім необхідно розрізати її уздовж.

Таким чином, у нас утворюється шматок пластику прямокутної форми розміром приблизно 30х25 см.Існує кілька способів виготовлення даху з використаних пластикових пляшок:

Для початку необхідно розпрямити отриманий шматок скрученого пластика. Для цього можна скористатися гарячою водою, пресом або не дуже гарячою праскою (прасувати через лист паперу).Після розпрямлення листів склеюємо їх за допомогою діхлоретілена або гарячої праски.

Так ми готуємо кілька великих аркушів сплавленого пластика, який потім кріпимо до даху за допомогою степлера на заздалегідь підготовлений дерев'яний каркас.

Якщо взяти шматочки різнокольорового пластику, то можна отримати мозаїчну дах. У другому випадку дах з пластикових пляшок робиться без розпрямлення аркушів. Їх просто необхідно зігнути навпіл в напрямку зворотному скручування. Утворюється щось на зразок двох закручених вгору гірок. Готуємо таким чином листи і скріплюємо їх за допомогою степлера з одного закрученої боку, зробивши нахлест.

У нас утворюється довга хвилеподібна смуга, яку ми закріплюємо по низу даху. Кожну наступну смугу кріпимо степлером внахлест поверх попередньої смуги. Таким чином зашиваємо весь дах знизу вгору. Отримана дах віддалено нагадує черепичний покрівлю.

Додати коментар


Захисний код
Оновити