Навіть фахівцеві часом важко розібратися у великій кількості будівельних матеріалів, тим більше зараз, коли кожен рік на ринку з'являються безліч новинок. Розглянути весь існуючий матеріал для покрівлі дахів в рамках однієї статті просто неможливо, тому давайте зупинимося на одному з них - черепиці, тим більше що матеріал з цією назвою випускається їх різної сировини, що зумовлює його характеристики і область застосування.

 

Натуральна черепиця

За великим рахунком, тільки вона має право називатися черепицею, всі інші матеріали отримали свою назву тільки через деякою візуальної схожості з нею.Натуральна черепиця буває двох видів:

 • керамічна,
 • цементно-піщана.

Керамічна виходить шляхом випалу глини з додаванням фарбників, що складаються з природних компонентів.

Це традиційний матеріал, вживаний вже не одне десятиліття. Відрізняється:

 • довговічністю,
 • високою механічною міцністю,
 • дуже красиво виглядає,
 • може застосовуватися при втіленні різних архітектурних проектів.

До недоліків варто віднести велику питому масу, що призводить до необхідності підсилювати несучі конструкції покрівлі.

Тому, якщо ви задумали зробити ремонт покрівлі даху і перекрити її саме цим матеріалом, не забувайте про посилення обрешітки,а при необхідності і самої кроквяної системи.

Крім того, монтаж натуральної черепиці слід виконувати на покрівлях з досить великими кутами нахилу скатів. Безпечним вважається кут в 22 градуси (залежить від фірми виробника і форми профілю черепиці), при менших кутах необхідно застосовувати посилену гідроізоляцію.

Цементнопіщана черепиця випускається за спеціальною технологією із суміші кварцових пісків та цементу. Володіє приблизно такими ж характеристиками, що і керамічна черепиця. Найголовнішою перевагою обох видів прийнято вважати їх екологічну чистоту, що на сьогоднішній день для багатьох є вирішальним фактором.

Характеристики металочерепиці

Металочерепиця - це матеріал, виготовлений з оцинкованого сталевого або алюмінієвого листа і покритий полімерними покриттями з різними характеристиками.

Деякі забудовники вважають, що це найкращий матеріал для покрівлі дахів. Думка, звичайно, не безперечне, але має право на життя.

Звичайно,вона не зрівняється по довговічності з натуральною черепицею (термін її експлуатації, а відповідно і вартість, безпосередньо залежить від якості і типу полімерного покриття), але існує цілий ряд інших позитивних якостей:

 • Низька питома вага дозволяє застосовувати її в різних покрівельних конструкціях.Відносна простота монтажу дозволяє здійснювати його самостійно за наявності певних знань і навичок.
 • Велика гамма колірних рішень, а також багата комплектація, яка включає в себе практично всі покрівельні елементи.
 • Висока стійкість до атмосферних опадів, великий діапазон застосування на покрівлях з різними кутами нахилу.Звичайно, існують і недоліки, до яких відносять підвищену гучність при дощі, необхідність якісної теплоізоляції, але все це не береться до уваги людьми, які вважаю, що металочерепиця - найкраща покрівля для даху.

Композитна черепиця

З'явилася на ринку порівняно недавно, але це не заважає їй впевнено завойовувати популярність.

По суті, в ній втілені кращі якості натуральної та металочерепиці.

Являє собою багатошарову структуру на основі сталевого листа, що й забезпечує малу вагу матеріалу.

Захист від корозії забезпечена двосторонньої обробкою алюмоцинкового складами.

Крім цього, в структуру композитної черепиці входять:шари з гранулятом натурального каменю, який надає виробу натуральний вигляд,

акрилові склади, значно підвищують надійність і стійкість до різних впливів, в тому числі і до ультрафіолету.

Невеликі габарити листа значно спрощують монтаж і дозволяють обійтися без великої кількості відходів, як при застосуванні металочерепиці.Можна з упевненістю сказати, що сучасні матеріали для покрівлі дахів, створені за даною технологією, мають велике майбутнє.

Бітумна черепиця

Також багатошаровий матеріал, правда, виготовлений на бітумній основі, що надає йому унікальну гнучкість, а це дозволяє навіть в складних умовах виконувати покрівельні роботи.Дахи різної форми криються таким матеріалом без особливих проблем, правда, від цього залежить і вартість роботи.

Відрізняється:

 • тривалим терміном експлуатації,
 • водонепроникністю,
 • здатністю поглинати шум дощу.

Процес монтажу бітумної черепиці не складний, вона укладається на суцільну обрешітку, кріпиться за допомогою цвяхів і самоклеющейся основи,така покрівля легко подається ремонту.

Враховуючи різні технічні характеристики покрівельних покриттів, не забувайте про найголовніше, майбутня покрівля повинна вам подобатися.

Додати коментар


Захисний код
Оновити