Обробка або покриття даху різними покрівельними матеріалами є завершальною стадією зведення будинку. Залежно від ухилу покрівлі вибираються і відповідні матеріали для оздоблення даху.

При влаштуванні покрівель з малим ухилом, що не перевищує 15-20 градусів,рекомендується використовувати листові або рулонні покрівельні покриття - металочерепиця, пронастіл, азбоцементних шифер, єврошифер, оцинкована сталь та інші.

 

Для натуральної глиняної черепиці, цементно-піщаної, плиток з плоского шиферу або етерніта, ухил повинен бути більше, ніж 20 градусів.

Покрівля з глиняної черепиці

Цей покрівельний матеріал має багатовікову історію, тому про його якостях можна судити не по рекламі. Виробляється натуральна черепиця з глини шляхом формування сирої маси і подальшого випалення.

Матеріал відрізняється такими властивостями:

 • екологічно чистий;
 • не горить;
 • має привабливий зовнішній вигляд;
 • міцний і довговічний.

Термін служби натуральної черепиці може обчислюватися сотнею років і більше. Однак, поряд з настільки високими показниками якості черепиці, у неї є недоліки, які полягають у великій вазі і високої вартості.

Велика вага припускає влаштування кроквяної системи більш міцною, ніж для інших видів покрівельних покриттів,а це веде до подорожчання будівництва.

До того ж, натуральну черепицю використовують для покриття схилів, що мають ухил більше 50 градусів, що також збільшує витрату матеріалів. Тому настил даху черепицею проводиться в даний час не часто.

Крім глиняної черепиці у продажу є цементно-піщана черепиця,яка виробляється з суміші піску та цементу шляхом формування і сушки, без випалу. До складу цього матеріалу при виготовленні додаються різні фарбувальні пігменти, в результаті чого виходить матеріал різного кольору.

Покрівля з металу

В якості металевого покрівельного матеріалу може використовуватися:

 • профлист,
 • металочерепиця,алюмінієві, мідні та оцинковані листи.

Раніше крили будинку чорним залізом, але так як цей матеріал сильно схильний до корозії, в даний час його для покрівлі використовують дуже рідко.

Всі види покрівельного покриття, за винятком мідних і алюмінієвих листів, доступні за ціною, тому набули широкого розповсюдження. Покрівля з оцинкованої сталі припускає фальцевої з'єднання, що зробити може не кожен.

В даний час ручне виготовлення фальцевой покрівлі використовується все рідше. На зміну такій роботі прийшла техніка у вигляді покрівельних верстатів. Це значно скорочує фізичні та часові витрати на будівництво будинку.Настил покрівельного покриття з профлиста проводиться легко навіть бригадою з двох осіб, завдяки легкості матеріалу і простому монтажу.

Незважаючи на маленьку товщину листа, профіль, який їм надається, має достатню міцність, щоб витримувати будь снігові навантаження і вагу людини.

Це ж можна сказати і про металочерепицю.Всі металеві покрівельні матеріали відрізняються тривалим терміном служби.

Оцинкована сталь без ремонту може експлуатуватися до 50 років, профлист і металочерепиця, покриті спеціальними складами, що містять цинк і полімери, і того більше.

Для цих покрівельних матеріалів не потрібно посилена кроквяна система, як, наприклад,для глиняної черепиці. Крім цього, останні мають широкий колірний спектр, в результаті чого покрівлі набувають естетичний вигляд.

Покрівлі з металу добре захищають внутрішній простір будинку і горища від вологи, на їхню гладкій поверхні швидко сходить сніг і дощова вода. Використовуючи ці матеріали,пристрій покриттів складних форм не доставить великої праці.

Кріплення профлиста та металочерепиці виробляється за допомогою саморізів, що випускаються в колір основного покриттю і мають спеціальні шайби з силікону або гуми для захисту отворів від вологи.

Покрівля з шиферу

Покрівля може бути оброблена листами хвилястого шиферу або плитками з плоского шиферу.

І той, і інший матеріал отримують шляхом пресування суміші, що з:

портландцементу,

азбестового волокна.

Покрівельні матеріали на основі азбесту і цементу відрізняються:

 • довговічністю, що перевірено часом,
 • недорогий вартістю,
 • простим монтажем.

До числа недоліків шиферу можна віднести непоказний колір і поява з часом на його поверхні мохів та лишайників (що виправляється своєчасної фарбуванням матеріалу).

Плоский шифер випускається:

 • пресований,
 • непрессованний.

Фізичні характеристики непресована шиферу дещо відрізняються від властивостей пресованого в гіршу сторону. Листи хвилястого шиферу мають велику вагу, що передбачає зведення посиленою кроквяної системи, на відміну від матеріалів з металу.

Випускається хвилястий шифер трьох модифікацій:

 • звичайний,
 • посилений,
 • уніфікований.

Різниця між ними проглядається в кількості хвиль і розмірах листа.Листи плоского шиферу для покрівлі мають розміри 40х40см. Збірка даху з плиток проводиться за допомогою шиферних цвяхів, що мають широкі капелюшки та гумові шайби.

На всіх дахах незмінно присутні різні елементи - димоходи, вентиляційні труби, мансардні вікна або інше. Тому при влаштуванні якісної покрівлі даху, вузли примикання повинні виконуватись з повною герметичністю, з використанням захисних фартухів, герметиків і притискних планок.

Додати коментар


Захисний код
Оновити