Вибір покрівельного матеріалу є одним з найважливіших питань проектування майбутньої будівлі. Саме від правильності його рішення багато в чому залежатиме безаварійна експлуатація всієї будови в цілому.

Враховуючи те, що види покрівельних матеріалів, пропоновані споживачеві, мають різні технічні характеристики і область застосування,недосвідченому забудовнику дуже важко правильно оцінити всі переваги та вади різних варіантів.

 

Найпоширеніші види покрівельних покриттів

Незважаючи на велику кількість різних назв, якими нагороджують покрівельні матеріали, особливо сучасні, їх можна розподілити на такі основні групи:

Матеріали для облаштування м'якої покрівлі. Такий тип покриття ідеально підходить для дахів, що мають малий кут ухилу ската. Застосовуючи інші матеріали, в таких умовах важко добитися хорошої гідроізоляції через наявність великої кількості стиків.

Металева покрівля. На сьогоднішньому етапі існує безліч технологій, що дозволяють застосовувати метал в якості покрівельного покриття.Мінімальний кут ската повинен становити 11-12 градусів, але цей показник залежить від типу застосовуваного матеріалу.

Покрівля з матеріалів, що відносяться до розряду штучних. До них відносяться покриття, які формуються з покрівельних елементів, що мають порівняно невеликі розміри, досить популярна у всі часи група,застосовується практично на всіх типах покрівлі, з кутом ухилу більше 12 градусів.

Для того щоб визначитися який матеріал краще для покрівлі, давайте розглянемо їх більш детально.

М'яка покрівля

У цю категорію включені наступні покрівельні покриття:

  • Напевно, будь-який забудовник на питання: які ви знаєте найдешевші покрівельні матеріали,з упевненістю відповість - руберойд. Конструктивно, він являє собою картон, просочений бітумом, відноситься до клеїться покриттям. Відрізняється невеликим терміном експлуатації, фактично, цей матеріал уже можна вважати морально застарілим, але поки він популярний у наших комунальників, виробники можуть спати спокійно.Відмінною альтернативою руберойду вважаються наплавляються. До них відноситься цілий ряд покриттів на поліефірної або стеклотканной основі. В якості просочення використовується той же бітум, або його суміші з полімерними добавками.
  • При дотриманні всіх тонкощів технології укладання наплавляються, утворюють надійне, водонепроникне покриття. Популярний на заході еластичний покрівельний матеріал мембранного типу у нас тільки заробляє собі авторитет. Причина невисокої популярності застосування ПВХ мембран криється в застосуванні спеціального дорогого обладнання для вулканізації стиків, Але з виходом на ринок покриттів,в яких подібний процес здійснюється за допомогою самовулканізірующейся стрічки, кількість покрівель з таким покриттям значно зросла. А завдяки новим методам виробництва мембрани вже існує можливість її укладання на дах великих розмірів цілим полотном.
  • Деякі нові покрівельні матеріали також дозволяють отримувати безшовні покриття, В першу чергу до них можна віднести наливні полімерні суміші. Випускаються у вигляді одно- або двокомпонентних складів, які в процесі полімеризації приймають монолітну структуру, що нагадує гуму. Заливка покрівлі здійснюється в декілька шарів, з армуванням склотканиною.

Металева покрівля

Вибір матеріалів і в цій категорії досить багатий. Широке застосування в покрівельній справі отримали оцинкована сталь, алюміній, титан-цинк, ну, і, звичайно ж, мідь, котре позиціонується, як кращий покрівельний матеріал з металу. Заявлений термін експлуатації покрівлі з таким покриття досягає 150 років.

Фальцева покрівля.За цією технологією даху зводять уже не одне десятиліття. Обраний метал, в рулонному виконанні, стикується за допомогою фальцевого з'єднання. В залежності від виконання фальци підрозділяються на одинарні та подвійні, лежачі і стоячі. Застосування технології стиковки великих по довжині заготовок металу дозволяє піти від поперечних стиків,виконуваних у вигляді лежачого фальца. Це значно покращує якість всього покриття.

Сьогодні споживачеві у великій кількості пропонують й інший тип покриттів, що входять у категорію «покрівельні матеріали металеві» - це листові матеріали. Металопрофіль та метеллочерепіца міцно закріпилися на будівельному ринку,і популярність даних покриттів цілком заслужена. Основою листових матеріалів зазвичай є оцинковане залізо, іноді застосовують алюміній. Основні технічні характеристики даного виду продукції залежать від застосовуваного виду покриттів, товщина якого варіюється від 25 до 200 мкм.

До недоліків відноситься так звана «галасливість» даху,особливо під час дощів.

Штучна покрівля

Один з найрізноманітніших типів покриттів, включає в себе різновиди, виготовлені з різних компонентів, які, відповідно, відрізняються якістю і сферою застосування. Огляд покрівельних матеріалів такого виду виглядає наступним чином:

Шифер,традиційний покрівельний матеріал з азбоцементу. Практичний, надійний, але, до розряду екологічно безпечних його не віднесеш.

Ондулін, або як його ще називають - єврошифер, бітумний шифер, створений на органічній основі, просоченої бітумом. Відрізняється простотою монтажу, відносної довговічністю, невеликим питомою вагою,до недоліків варто віднести чутливість до високих температур.

Бітумна черепиця. На сьогоднішній день це матеріал, що знаходиться поза конкуренцією. Може застосовуватися на покрівлях будь-якої форми, надійний, стійкий до різних атмосферних впливів.Достоїнств також є можливість проводити ремонтні роботи по такому покриттю локальним методом, окремими невеликими сегментами.

Натуральна черепиця завжди була в ціні, вона красива, довговічна, здатна протистояти будь-яким опадам. Для її монтажу потрібно зведення посилених несучих покрівельних конструкцій,це обумовлено великою питомою вагою матеріалу.

Покрівля з натуральної черепиці

Хороші декоративні властивості мають прозорі покрівельні матеріали, створені на основі поліефірів, наприклад, той же полікарбонат. Досить міцний матеріал, який завдяки своїй унікальній структурі відмінно гнеться, що дозволяє надавати йому різну форму.

Окремо хотілося б сказати про такий клас покриттів, як абсолютно натуральні, природні матеріали. За останні роки їх застосування значно збільшилася. Звичайно, в чомусь відчувається вплив модних тенденцій, але це не применшує достоїнств покриття. Такий мінеральний покрівельний матеріал, як сланець, був створений самою природою тисячоліття тому. Застосовується у вигляді кам'яних плит, що мають практично необмежений термін експлуатації. Але вартість такого матеріалу дуже висока.

Додати коментар


Захисний код
Оновити