Покрівля є останнім захисною спорудою внутрішнього простору будинку і повинна бути виконана з максимальною ретельністю, щоб виключити ризик протікання. Існує безліч покрівельних матеріалів, які чудово виконують цю функцію, але для плоских покрівель найбільш затребуваною останнім часом стала мастика для покрівлі.З її допомогою отримують безшовне покриття з максимальною гідроізоляцією. При використанні мастик не потрібно наклеювати рулонні покрівельні матеріали, оскільки вона сама є таким.

 

Ухил скатів для мастичної покрівлі не повинен перевищувати 15-20 градусів, в іншому випадку мастика буде просто сповзати вниз в процесі її нанесення.Застосування мастики для влаштування покрівлі скорочує витрати на її зведення в 5-10 разів, так як не вимагає практично важкої ручної праці. Нанесення мастики виробляється ручним або механізованим способом.

Область застосування мастик

Мастики використовуються як самостійне покрівельне покриття по бетонній, дерев'яному,сталевому або рулонному основи. Використовується мастика для ремонту покрівлі, що є дуже зручним і вигідним рішенням для багатьох домовласників. Однак, основне застосування мастика знайшла на будовах, що мають плоску покрівлю. Це можуть бути як житлові будинки, так і промислові, громадські будівлі та споруди.Мастична покрівля має низку переваг:

 • хороші гідроізоляційні властивості;
 • можливістю отримати покриття без швів, що виключає ризик протікання;
 • покриття мастикою може проводитися за старих покриттях без демонтажу останніх;
 • покрівля може мати різне колірне рішення;
 • мінімальні трудовитрати і недорогі матеріали;
 • хорошеем зчеплення з будь-якою основою;
 • екологічність;
 • пожаробезопасна.

Термін служби мастичної покрівлі обчислюється п'ятнадцятьма роками, без ремонту.

Мастичні покрівлі бувають армованими. неармованими і комбінованими.

Армована покрівля являє собою суцільний килим гідроізоляції, що складається з бітумної мастики для покрівлі,яка наноситься декількома шарами і армується склотканиною або склохолстом.

Неармовані покрівлі - це такі покриття, де використовується одна бітумно -латексная емульсія в якості гідроізоляційного килима, і гаряча мастика для верхнього шару з втапливают мінеральною крихтою або гравієм.Комбіновані покрівлі представляють собою кілька шарів з рулонних матеріалів, які наклеюються з використанням гарячих мастик. Верхній шар, який є захисним, дає можливість для нижніх шарів використовувати менш дорогі мастики.

Типи мастик і їх характеристики

Мастики за своїм складом поділяються на однокомпонентні та двокомпонентні. За технологією застосування мастики бувають гарячими і холодними. Холодна покрівельна мастика містить у своєму складі розчинник і дозволяє виробляти роботу при температурі навколишнього повітря не нижче +5 градусів.При більш низькій температурі мастику підігрівають до +60 - 70 градусів.

Мастики можуть застосовуватися для приклеювання рулонних матеріалів, для влаштування мастичної покрівлі, де сама мастика виступає в якості покрівельного покриття, для створення різних ізоляційних шарів на покрівлі: паро- та гідроізоляційних, антикорозійних.По виду розчинника мастики поділяються на:

 • водні;
 • містять органічний розчинник;
 • містить рідке органічну речовину.

Після затвердіння мастики для м'якої покрівлі утворюється гладка еластична поверхня, яка має високу стійкість до атмосферного впливу.

Мастики виробляються на основі бітумів,полімерів і латексу (штучного каучуку). Можуть бути тільки бітумними, полімерними або комбінованими: бітумно -латекснимі або бітумно-полімерними.

Всі вони володіють такими властивостями як:

 • еластичність;
 • мала питома вага;
 • стійкістю до несприятливих атмосферних впливів;
 • гарною механічною міцністю.

Мастику для гідроізоляції краще всього вибирати з класу бітумно - полімерних складів. Її часто називають рідкою гумою. Однак, застосовуватися вона може тільки в регіонах, де зимова температура не опускається нижче - 20 градусів. Наноситься така мастика рівномірним шаром по всій поверхні даху, а наступний шар можна наносити тільки після того,як попередній придбає необхідну міцність і твердість.

Пристрій мастичної покрівлі

Мастичні покрівлі влаштовують безпосередньо по залізобетонних плитах або по цементній стяжці, які попередньо грунтуються праймерами (рідкими складами на основі бітуму). Місця стику покрівлі з вертикальними поверхнями, водостічними воронками,і там де можливе велике скупчення води, посилюються армуванням склотканиною. У цьому випадку добре підійде покрівельна мастика Словник, яка може використовуватися як для влаштування нової покрівлі, так і для ремонту старої. Крім цього вона добре себе зарекомендувала при:

 • пристрої місць примикань на покрівлі;
 • герметизації стиків будь-яких покрівельних покриттів;
 • захисту покрівельних матеріалів від впливу зовнішніх факторів;
 • пристрої гідроізоляції покрівлі.

Армування покрівлі проводиться за допомогою склотканини або склополотна, які відрізняються підвищеною міцністю до механічного впливу і покрівельної мастики. Для гідроізоляції складних елементів покрівель - численних щипців, розжолобків, розжолобків добре підходить поліуретанова мастика.

У районі коника гідроізоляція робиться додатковим наклеюванням склотканини на ширину 60 см в обидві сторони і нанесенням мастики.

Такі елементи, як ендови, разжелобкі і карнизні звіси,армуються стеклотканью або склохолстом в два шари обраної мастики.

При влаштуванні мастичної покрівлі слід враховувати ухил скатів.

Якщо ухил становить 10%, робиться двошарове армування і наноситься тришарове покриття з мастики.

При ухилі в 15% мастику наносять у два шари при двошаровому армуванні,але робиться додатковий захисний шар з гравію або інший посипання.

Якщо ухил перевищує 15%, мастична покрівля робиться в два шари склотканини і три шари мастики, при цьому верхній захисний шар повинен бути покритий фарбою.

Покрівля, покрита мастикою Bitumast

Для дерев'яних покрівель підходить покрівельна мастика Bitumast. Крім влаштування нової покрівлі цей матеріал добре застосовувати для закладення тріщин і швів в покрівельних покриттях, пристрої герметичного з'єднання місць примикань. До складу мастики входить:

 • високоякісний бітум,
 • пластифікатор,
 • органічний розчинник,
 • наповнювачі та гербіцидні добавки, які перешкоджають росту мохів та лишайників,
 • різних рослин, насіння яких заносяться на даху вітром.

Щоб отримати покрівлю з якісною гідроізоляцією слід вибирати мастики перевірених виробників і дотримуватися технологію виробництва покрівельних робіт. В даний час пропонується велика кількість матеріалів, де ціна мастики для покрівлі може залежати від купується обсягу,від характеристик покрівельної мастики. Як правило, чим більший об'єм мастики в упаковці, тим дешевше коштує такий матеріал.

Для прикладу, можна розглянути вартість мастики Бітумаст. Ємність об'ємом в 3.8 літра коштує 140 гривнів, та ж мастика, але в ємності об'ємом 21.5 літра, обійдеться всього в 550 гривнів. Економія в 10 гривнів на одному кілограмі.

Додати коментар


Захисний код
Оновити