Фарба для даху повинна бути не тільки приємного і гарного кольору, а й мати достатньо хорошими властивостями стійкості до корозії, перепадів температури і несприятливих атмосферних явищ. Наприклад, барвник по іржі повинен відповідати типу покриття даху,поверхня яких може бути із сталевого листа або з кольорового і оцинкованого металу.

Найбільш поширені типи покрівлі - це покриті чорним металом або оцинкованими листами. Фарба для даху буває декількох видів:

  • олійна фарба;
  • акриловий барвник;
  • фарба з антикорозійними властивостями

При фарбуванні даху, як правило,застосовують масляну фарбу, так як вона дешевше і доступніше. Але при цьому не треба забувати, що таким барвником потрібно покривати дах набагато частіше, що призведе до додаткових грошових витрат. Тому фахівці радять застосовувати акриловий барвник, який до того ж він володіє прекрасними антикорозійними властивостями.

Підготовка металевих дахів до фарбування

Перш ніж пофарбувати дах необхідно ретельно підготувати поверхню покрівлі. Потрібно очистити її від бруду, іржі, визначити місця відшарування старого покриття і видалити відшарувалася фарбу. Якщо є невеликі дірки, то закласти їх. Бруд і пил спочатку необхідно видалити жорсткою щіткою, потім м'якою.По можливості поверхня даху потрібно промити водою і дати час на її просушку.

Місця іржі слід обробити спеціальними засобами і потім відразу пофарбувати. Фахівці радять використовувати автопреобразователь іржі, який продається в торгових мережах. Проводити огляд покрівлі рекомендується в сонячний день. Тоді помітні навіть невеликі подряпини, тріщини і отвори.

Добре видно отвори з горищного приміщення, якщо немає мансарди. Всі отвори в сонячний день видно, а також їх можна визначити за видимим потьокам на кроквяної системі.Після закінчення огляду та виявлення дефектів потрібно їх усунути.

Металеве покриття може іржавіти не тільки зовні, але і всередині. Необхідно все зачистити і обробити оліфою або спеціальними засобами.

Фарбування оцинкованої покрівлі

Перед багатьма постає питання, якою фарбою пофарбувати дах.У більшості жителі нашої країни для покрівлі використовують оцинковані сталеві листи. З плином часу цинкове напилення руйнується і відшаровується. Тому такий дах необхідно пофарбувати. Вона буде виглядати більш естетично і красиво.

Для фарбування оцинкованих дахів застосовуються спеціальні барвники.У оцинкованого металу поверхня є більш пасивною, ніж у звичайного металевого листа. Тому фарба для оцинкованих дахів повинна бути еластичною.

Найкраще для цієї мети підійде матовий акриловий барвник «Цікроль», який володіє надійним зчепленням з цинком і хорошими антикорозійними властивостями.

Його достоїнства очевидні:

  • міцне зчеплення з покрівельним матеріалом;
  • висока антикорозійність;
  • стійкість до атмосферних впливів, вологостійкість;
  • хороша стійкість до низьких температур.

Така фарба швидко сохне і не вигорає під впливом ультрафіолетових променів. Вона зручна при фарбувальних роботах і має водовідштовхувальні властивості. Цю фарбу необхідно наносити на суху, чисту поверхню пензлем, валиком або розпилювачем. При необхідності її можна розбавити розчинником Р646 або бутилацетатом.Вона значно продовжить термін служби оцинкованої даху.

Фарбування покрівлі з чорного металу

Покрівлю з чорного металу необхідно обов'язково фарбувати. Як правило, для цього використовують масляні і алкідні кошти. Часто це призводить до постійних перефарбування покрівлі.Тому фарбу для металевих дахів слід використовувати на акриловій основі з антикорозійними добавками. Подібне покриття коштує трохи дорожче, але прослужить більший час. Акрилова фарба володіє високою еластичністю і стійка до перепадів температури. Це дуже важливо,тому що метал сильно розширюється при зміні температури навколишнього середовища. У алкідних і масляних барвників еластичність набагато менше, ніж у акрилових. Тому часто можна спостерігати, як на таких покриттях фарба відшаровується, і покрівля починає іржавіти.

Одним різновидом акрилових барвників є, так звана, фарба для даху гумова. Звичайно, до гуми вона має вельми віддалене відношення, а назва походить від її здатності утворювати плівку, що дає міцність при згині, що не ламаючись при цьому.

Склад фарби незвичайний - не містить отруйних компонентів і розчинників.Вона не горить, не має неприємного різкого запаху, не дратує шкірні покриви, тобто її можна застосовувати в закритих приміщеннях.

Гумова фарба має гарну вологостійкість і прекрасною еластичністю. Така фарба для даху навіть використовується в бетонних басейнах і автомийках. Її колір не змінюється на всьому протязі експлуатації конструкції, Тому що її компоненти і пігментні добавки не вигоряють на сонці. Всі позитивні характеристики фарби обумовлені акриловим полімером, який є базовим компонентом.

Забарвлення шиферного даху

Незважаючи на всі переваги шиферу, такі як довговічність один його недолік,який можна усунути своїми руками - це непоказний вигляд і поява з часом на його поверхні моху та лишайників. Щоб уникнути цього, потрібно шиферну покрівлю піддати забарвленні спеціальними водостійкими і морозостійкими барвниками.

Але перед цим дах з азбестоцементних листів потрібно очистити від пилу, бруду, моху. Зміцнити неміцні листи,наявні пробоїни залатати, а ті листи, які неможливо відремонтувати, замінити новими. Після цього поверхню шиферної покрівлі промити водою і добре висушити.

Перед фарбуванням дах слід прогрунтувати акриловим складом.

Грунтовка забезпечує краще зчеплення фарби з шифером, одночасно видаляє залишки пилу і заповнює дрібні поглиблення і пори.

Фарбу ретельно перемішують, домагаючись однорідної консистенції, при необхідності розбавляють органічним розчинником. Розчинник допомагає фарбі краще лягати на поверхню шиферу, проникати всередину матеріалу і краще зчіплюватися з асбестоцементним матеріалом.

Наносити фарбу слід при позитивних температурах навколишнього повітря за допомогою валиків, кистей або фарбопультів. Рекомендується фарбувати шиферну покрівлю в два прийоми, при цьому потрібно дати висохнути першому шару.

Пофарбований шифер набуває плівку, яка перешкоджає руйнуванню шиферу, робить його вид естетичним, підвищує морозостійкість і збільшує водовідштовхувальні здатності азбестоцементних листів.

Додати коментар


Захисний код
Оновити