Яка технологія виробництва коркового покриття? Як укладається рулонна або замкова пробка на підлогу?

У чому переваги цього покриття і чи є у нього помітні недоліки? Давайте розбиратися.

Що це таке

ПОХОДЖЕННЯ

Матеріал являє собою перероблену кору коркового дуба, що росте переважно в Середземномор'ї. Заготівля пробки не стає для дерева фатальною: при правильному підході одне дуб може давати кору багато десятиліть.

Мало хто знає, як доглядати за корковим підлогою і тому вважається що цей матеріал вкрай примхливий у догляді. Але це не так! Пробка не деформується, не вбирає вологу як ламінат.

Таке покриття має цікавий малюнок, дуже приємну текстуру і благородний вигляд.

Гідності й недоліки

Пробкова підлога під дерево - це відмінне рішення для тих, хто піклується про своє здоров'я.

У цій статті ми розглянемо, як вибрати корковий підлогу і як його правильно встановити.

На сьогоднішній день існує безліч різних підлогових покриттів зі своїми достоїнствами і недоліками. Тепер набагато простіше підібрати підходящий варіант, на відміну від часів, коли вибір стояв лише між лінолеумом і паркетом.

Деякі незаперечні достоїнства, які мають підлоги пробкові, роблять їх все більш популярними. Давайте ознайомимося з ними більш докладно.

Коркове покриття є одним з кращих для укладання на основу підлоги. Цей м'який і екологічний матеріал особливо популярний в обробці спалень, адже по ньому приємно пройтися босоніж зважаючи на його теплоти і м'якості. Однак на сьогоднішній день пробкова дошка для підлоги не настільки затребувана, як, наприклад, лінолеум або ламінат. Основною причиною цього є те, що більшість домашніх майстрів, зважаючи на малу ознайомлення з достоїнствами таких покриттів, не розглядають їх в якості варіанту для обробки підлоги. Тому метою даної статті буде розповісти про переваги і недоліки коркових підлог, а також про особливості їх монтажу.

Коркове покриття привертає до себе все більше уваги людей, які обирають екологічно чистий матеріал для укладання підлоги.

Підлоги з пробки завдяки своїй структурі мають гарну звуко- і теплоізоляцією, вони витримують великі навантаження, не вбирають запахів, ударостійкі.

Підлогове покриття з коркового дерева в нашій країні з'явилося відносно недавно і поки вважається новинкою. Ціна на саме покриття досить висока, але укладання коркової підлоги своїми руками - процес нескладний і цілком доступний будь-якому господареві, який вміє поводитися з інструментом.

У даній статті складена докладна інструкція цього процесу.

Що це за покриття

Для початку розповімо, в якому вигляді представлено покриття.

Раніше натуральну пробку використовували тільки винороби для закупорювання пляшок, але сьогодні натуральна пробка використовується найчастіше будівельниками та дізайнерамі.В житлових будинках цей матеріал стали застосовувати для облаштування покрівлі ще років триста тому, а сьогодні коркове покриття підлоги все ширше застосовується і при обробці кімнат.

Цей матеріал має всі характеристики екологічно чистого і натурального матеріалу, для отримання якого не потрібно знищувати дерева. При знятті певної частини кори корковий дуб не пошкоджується. Новий шар захисного покриття на стовбурі наростає приблизно за десять років.

Останнім часом стало дуже популярно використання при обробці приміщень натуральних матеріалів. Вони екологічно чисті, володіють гарним зовнішнім виглядом і досить прості при монтажі. Саме тому пробкові покриття для підлоги стали користуватися величезним успіхом серед сучасних майстрів.

Варто відзначити,що існує кілька варіантів даного матеріалу. Найпоширеніший з них має натуральний зовнішній вигляд і тому не можна в партії знайти двох однакових плит або ділянок. Другий різновид коркового покриття має нанесений зверху цифровий малюнок, який може мати різні візерунки і забарвлення.

Чи міг той чернець-домініканець, який 600 років тому вперше здогадався затикати горлечко винної пляшки пробкою, що з тих пір цей матеріал стане так широко відомий не тільки в виноробстві, але і в будівництві. У нас якось пробкові підлоги ще не у великій пошані, а країни Євросоюзу давно і з успіхом пристрастилися до корковим покриттям підлоги.

Серед всіх переваг укладання коркових підлог одне неодмінно має зацікавити кожного - швидкість укладання у досвідченого майстра за день - мінімум 30 квадратів, а це зал розміром 5 на 6 метрів і не менше.

Пробка на підлогу - причому в будь-якому вигляді, починаючи від плаваючого покриття і закінчуючи клейовий пробкою - є одним з найбільш «доброзичливих» для людини матеріалів.

Простота укладання, практичність, екологічність і довгий термін експлуатації роблять пробкові підлоги дуже популярними.

Види пробки

Для пробкових підлогових покриттів використовується натуральна пробка, що представляє собою кору коркового дуба. Масив пробки представлений мережею замкнутих мікроскопічних камер, заповнених сумішшю газів (азот, кисень, вуглекислий газ).