Не дарма кажуть, що все нове - це добре забуте старе. Дана прислів'я цілком підходить до такої покрівельної конструкції, як дах з очерету, застосування якої стає все більш популярним на хвилі розвитку екологічного будівництва.

А якщо ще й врахувати те,що при правильному підході очеретяна дах ні в чому не поступиться іншим покрівельним матеріалам, то стає цілком зрозуміло - така конструкція має повне право на існування.

 

Плюси даху з очерету

Очеретяна покрівля, крім своєї стовідсоткової натуральності, має ще й цілим рядом експлуатаційних переваг.Тому не варто ставитися до неї як до вибору від безвиході, коли на інші матеріали не вистачає засобів. До речі, змонтувати таку покрівлю, незважаючи на, здавалося б, доступність матеріалу, буде недешево.

Сама структура очерету така, що він не боїться вологи. Багатошарова укладання не піддається гниттю, в ній не з'являється грибок,вона не схильна до проростання мохом.

У стеблах матеріалу є достатня кількість повітря, тому покрівлі з очерету, при достатній товщині укладання, є самі по собі відмінним утеплювачем.

За рахунок своєї структури такий дах відмінно провітрюється природним чином, додатковий монтаж систем вентиляції не потрібно.Саме тому можна обійтися і без верств гідро- і пароізоляції, хоча до їх укладанні іноді й вдаються, в якості додаткового захисту.

Шумопоглинаючі властивості очеретяної покрівлі також на високому рівні, вас не буде турбувати стукіт крапель дощу по даху, як у випадку з металевими покриттями. В середньому,грамотно змонтована дах з очерету здатна прослужити понад 50 років, з невеликими ремонтами.

Недоліки конструкції

Всі звичайно не може бути занадто гладко, тому фахівці звертають увагу і на негативні сторони подібного покриття.

Дах з очерету відноситься до розряду пожежонебезпечних конструкцій.Тому при монтажі обов'язкове обробка всіх в'язок матеріалу спеціальними речовинами - антипіренами, що підвищують вогнестійкість. Вартість даної обробки складає значну частину від ціни всієї покрівлі, тому що слід вибирати такі речовини, які не можуть бути змиті атмосферними опадами.

Ще одним слабким місцем тростини вважається те, Що цей матеріал осінь полюбився пернатої живності. Така кількість матеріалу для своїх гнізд птаха пропустити просто не можуть, тому укладання і ув'язка повинна виконуватися якомога щільніше і надійніше.

Якщо подивитися на ці характеристики соломи з іншого боку,то вони є ще одним підтвердженням екологічної безпеки та натуральності.

Існуючі конструкції і вимоги до них

Як і до будь покрівельним конструкціям, до покрівель з тростини пред'являється цілий ряд технологічних вимог, а саме:

Для запобігання скупчення снігу на схилах кут їх нахилу повинен складати 35 і більше градусів.

Середня вага покриття складає близько 45-50 кг на квадратний вагу, тому несучі конструкції повинні бути розраховані з урахуванням цього показника.

При монтажі очеретяних покрівель допускає застосування нестандартних криволінійних поверхонь ската.Існує два основних конструктивних варіанта очеретяних дахів.

Відкрита покрівля - являє собою конструкцію, в якій очерет виконує функції і покриття, і стелі приміщення. Такий дизайнерський прийом, в основному, використовується при будівництві різних громадських будівель (ресторани, розважальні комплекси у відповідному стилі).Монтаж такої покрівлі здійснюється по розрідженій обрешітці і відрізняється чималою трудомісткістю.

Покрівля закритого типу укладається по суцільній решетування. У цьому випадку найчастіше застосовують і додаткову гідроізоляцію підстави. Дана технологія застосовується найчастіше.

Монтаж покрівлі

Розглянемо процес зведення закритої покрівлі з очерету.

Покриття даху очеретом починається з сортування матеріалу:

  • Грубі за структурою стебла використовують для укладання першого шару, підкладки.
  • Більш пластичний довгий очерет укладається по основній площі покрівлі.
  • Короткі елементи застосовуються для оформлення примикань.

З тростини формують в'язки,перед цим виконується обробка вогнестійким складом. Монтаж очеретяної покрівлі на обрешітку здійснюється за допомогою кріплення в'язок за допомогою дроту.

Це можна виконати двома способами:

  • У першому - по поверхні обрешітки накручують саморізи, на які і прив'язується дріт.У другому випадку кріплення здійснюється через обрешітку.
  • Застосовувана дріт повинна бути нержавіючої.
  • Укладання в'язок очерету здійснюється знизу вгору, при цьому необхідно дотримуватися максимальну щільність ув'язки, від цього буде залежати якість покриття. Ряди укладаються з нахлестом.
  • Кожен шар повинен закінчуватися своєрідною крайкою,яка буде необхідна для формування примикання з наступними шарами покриття. Кромка формується за допомогою спеціального дерев'яного інструменту, що нагадує лопатку.
  • При монтажі наступних шарів рекомендується застосовувати гаки, які будуть підтримувати в'язки до остаточної їх фіксації.

Взагалі, облаштування покрівлі з очерету досить специфічний процес, який вимагає великого досвіду, розповісти про нього в двох словах не вийде. Всі певні навички напрацьовуються не один рік. Тому доцільно довірити цей процес професійним покрівельникам, які зможуть швидко, а найголовніше якісно перекрити дах очеретом.

Крім своєї функціональності очеретяні дахи відрізняються ще й непоганим зовнішнім виглядом, тим більше існує кілька способів її декорування, наприклад, перетяжками в'язок. Якщо ви вирішили жити в злагоді з природою, такий вид покрівлі вам підійде беззастережно, так що вибір за вами.

Додати коментар


Захисний код
Оновити