У минулі часи у людей навіть не виникало сумнівів при виборі матеріалу для даху. Солома! І не обговорювалося. Звичайно, заможні домовласники вибирали ефектну і дорогу черепицю, але вона хоч і була красивою, а створити в будинку гарний мікроклімат могла насилу. Сьогодні солом'яний дах знову повернулася.

Втім,будинку з солом'яним дахом довгий час були несправедливо забуті і вважалися дешевим будівельним рішенням для бідняків.

Хоча якщо врахувати, що для покрівлі використовувалася звичайнісінька необроблена солома, якість даху залишало бажати кращого. А що змінилося сьогодні,і чому солом'яний дах часто коштує дорожче черепиці або покрівлі з ондуліна?

 

У чому перевага солом'яного даху?

Перш за все, своєю красою. Ніякий інший матеріал не може перетворити звичайний непримітний будинок так, як це робить солома. І навіть з роками, коли основний матеріал змінить колір і стане темним,ваша солом'яний дах буде виглядати чудово. Будинок відразу стає дуже привабливим, милим, затишним ... Очей не відвести.

Останнім часом все, частіше люди звертають увагу на дерев'яні будинки. Зруб ставиться швидко, коштує недорого. А солом'яний дах хати тільки підкреслить унікальність будови, зробить його ще більш яскравим.

Хоча,що гріха таїти, красиву дах зробити легко! А що з приводу функціональності? Чи не буде дах з соломи протікати, пропускати холод, плодити комах і гризунів? Це виключено!

Зв'язки очерету або іншої соломи укладаються дуже щільно, а тому ні тварини, ні комахи, не стануть селитися там. Експерти, до речі, відзначають,що набагато частіше гризунів можна зустріти в бітумних дахах, де багато щілин.

Що стосується тепла, то з таким дахом перепадів температур, дощу, спеки і всіх інших природних примх боятися не варто - солом'яний дах все витримає!

Особливості пристрою

Порядку 50 років може прослужити якісно покладена солом'яний дах. Погодьтеся,це набагато довше, ніж багато інших сучасні матеріали.

1 - солома (очерет), 2 - сітка, 3 - черепиця, 4 - стройової очерет, 5 - рейка,

6 - дріт припливно, 7 - кроквяна система, 8 - 5 мм дріт кріпильна, 9 - підтискна планка, 10 - поджим,

11 - притискна планка, 12 - ребро жорсткості, 13 - паробар'єр, 14 - OSB-лист

Одна з найважливіших переваг солом'яного даху - збереження стійкої температури. Тобто взимку в будинку буде тепло, а влітку - прохолодно. При цьому конструкція солом'яного даху така, що додаткову вентиляцію встановлювати не потрібно, оскільки це матеріал натуральний, і йому властиво дихати. Солом'яний дах хорошої якості - задоволення не з дешевих. На її облаштування піде чимало грошей, але варто врахувати одну важливу особливість. При укладанні звичайних покрівельних матеріалів, значна частина коштів йде на обладнання вентиляції, укладку пароізоляції і теплоізоляційних матеріалів.А ось у очеретяних дахів всі ці якості присутні, а тому немає ніякої необхідності витрачати додаткові кошти на утеплення та ізоляцію вашого даху.

Чи можна укласти солом'яну стріху своїми руками?

Дах з соломи своїми руками може бути відмінним рішенням для тих, хто звик все робити сам.Нічого складного при укладанні робити не доведеться, адже сам матеріал реалізується невеликими щільними зв'язками - снопами, які й належить акуратно скласти і скріпити на даху будинку.

Для тих, хто виконує подібну роботу вперше, передбачені детальні інструкції. Досить строго слідувати описаному, і ви зможете швидко укласти дах,не вдаючись до допомоги досвідчених будівельників. Правда, варто запам'ятати, що укладання солом'яного даху є дуже копіткою і трудомістким процесом, а тому для роботи буде потрібно запас сил і посидючість.

Найкраще виходить солом'яний дах своїми руками, виготовлена ​​з очерету. Також, на ринку представлені й інші матеріали -популярний очерет.

Якщо ви виконуєте роботи з укладання покрівлі самостійно, то вам належить вибрати оптимальний тип прошивки снопів. Це може бути прошивка дротом, шурупами, цвяхами або перетяжками. Останній метод часто використовується для декорування дахів, а тому він більш трудомісткий, ніж інші.Формування щільного шару проводиться спеціальним інструментом - лопаткою-битою. Це дозволяє добитися рівного зрізу і додає готової конструкції привабливий зовнішній вигляд.

Як зробити солом'яну стріху?

Можна замовити снопи, отримати інструкцію і зайнятися облаштуванням самостійно, а можна звернутися до навченим фахівцям, які цю роботу виконають швидко і чітко.

Кут нахилу невеликої даху з очерету (коли довжина ската не більше 2 метрів) не повинен бути нижче 30 °.Для великих дахів - це значення збільшується до 40 °. Укладання очерету на дах з кутом нахилу нижче 45 ° істотно знижує термін експлуатації покрівлі

В якості першого шару при укладанні даху можна використовувати старий очерет або ж стебла рогозу (допустиме значення - до 2%)

Для притискної дроту використовують оцинковку.Перший елемент розміщують на відстані в 200 мм від притискної планки, другий - через 120 мм від першого, а кожен наступний - через 260 - 300мм

Кріпиться очерет досить туго. Для цього використовують тонку сталевий дріт (з перетином 1 мм) з кроком в 210 - 220 мм

Якщо довжина ската не перевищує 7 метрів, нахил не більше 40 °,а довжина покрівельного матеріалу не перевищує 1,5 метра - товщина шару очерету біля основи повинна становити мінімум 250 мм, а у коника - не менше 220 мм. Додатково передбачається шар зносу - в межах 90 - 100 мм

Прошивка соломи або очерету дротом виконується двома людьми - один знаходиться всередині, а інший зовні будівлі.Дріт протягується в голку, якою прошивається покрівельний настил (спосіб трудомісткий і практично не застосовується в сучасному будівництві)

Прошивка шурупами з прикріпленою заздалегідь дротом, які кріпляться до балок або обрешітці - може виконуватися одним майстром досить швидко

Прошивка перетяжками (відрізки бамбукових стебел,дроту або дерева) довжиною 8 метрів, також підходить для кріплення очерету - найкраще підходить в якості остаточного декору

Ще кілька слів про переваги

Солома є екологічно чистим матеріалом, вона не викликає алергії, не виділяє шкідливих речовин, не містить небезпечних бактерій. Вона прекрасно поглинає звуки,і в цьому відношенні навіть ефективніше звичної мінеральної вати. Багатьох покупців цікавить і питання займистості очеретяної покрівлі. Але й тут турбуватися нема про що, оскільки сучасні імпрегнанти ризик загоряння знизили сильно.

Фахівці відзначають,що возгораемость у просоченої спеціальними складами покрівлі із соломи знаходиться на рівні якісної металочерепиці. Обробка потрібно приблизно один раз на 10 років.

Як бачите, в якості і функціональності солом'яних дахів сумнівів не виникає. А тепер погляньте на зовнішній вигляд будинків з такою покрівлею. Вони чарівні,привертають погляд і дарують відчуття затишного будиночка, який просто створений для хорошого життя.

Додати коментар


Захисний код
Оновити