Сучасна будівельна індустрія пропонує великий вибір покрівельних матеріалів на будь-який смак і гаманець. Але серед усіх покрівельних покриттів мідь є самим довговічним матеріалом, хоча вартість її звичайно вище всіх інших у кілька разів. Ще 15-20 років тому дах з міді могла викликати лише подив у будівельників.А зустріти мідну покрівлю можна було тільки на старовинних будівлях, які знаходяться під охороною держав і є історичними архітектурними пам'ятками.

 

Багатьом з них вже налічується не одна сотня років, але мідні дахи цих споруд залишаються в цілісному стані й понині. Однак,останнім часом мідна покрівля стає якщо не звичайним, то досить частим явищем.

Переваги та характеристики міді

Відносно висока вартість мідної крівлі окупається протягом тридцяти років, а в кінцевому результаті, такі дахи обходяться дешевше, ніж з інших матеріалів. Мідь, як хімічний елемент - чистий матеріал в екологічному плані. Володіючи хорошою пластичністю, мідь прекрасно піддається вигинів, що дозволяє робити найрізноманітніші елементи,прикрашають дах.

Невелика вага матеріалу, полегшує вага всієї мідної крівлі, що в підсумку призводить до здешевлення будівництва. Адже мала вага покрівлі передбачає і фундамент, і стіни з меншими характеристиками міцності, а значить, можна зробити фундамент меншого розміру, закласти в нього арматуру меншого діаметру, зробити більш тонкі стіни.Мідні дахи легкі в монтажі і не пропускаю вологу, пожежобезпечні.

Вони легко піддаються ремонту, не вимагаючи демонтажу всієї або частини даху. Те, що сталося отвір легко можна залудити прямо на даху і покрити емаллю або спеціальним просоченням для зістарювання, в тон решти матеріалу покрівлі.

І природно, краса міді,яка з роками не змінює свого виду, а тільки набуває більшого благородство. Крім усього іншого покрівля з міді є престижною, вона говорить про статус власника, підкреслюючи його добробут.

Різновиди міді

Сам матеріал володіє особливою здатністю окислюватися на повітрі, не втрачаючи своїх міцнісних характеристик.Якщо метал при окислюванні іржавіє і руйнується, то з міддю цього не відбувається.

Мідний дах, спочатку має червонувато-жовтий колір, з часом темніє, набуваючи бронзовий відтінок. Згодом мідь стає темно-коричневою, майже чорної.

Через 10-15 років на міді з'являється патина і процес окислення призупиняється.Саме патина є тією плівкою, яка оберігає мідь від корозії і руйнування, і є абсолютно безпечною для людини.

Час окислення може змінюватися в залежності від зовнішніх чинників, таких як сонце, дощі та інші природні впливу.

На даний момент існують технології, що дозволяють отримувати мідь класичну, оксидовану, патиновану або луджену, яка відрізняється своїм кольором.

Покрівельна мідь набуває такі відтінки:

 

  • патінірованная -зеленоватий відтінок,
  • оксидированная - червоно-коричневий колір
  • луджена матовий сірий колір

 

Є ще лакована покрівельна мідь,яка має світлий тон.

Конструкції мідних дахів

По конструкції мідний дах може поділятися на:

 

  • покрівлю з мідної черепиці,
  • мідної шашки
  • фальцевую покрівлю

 

Мідна шашка і черепиця мають вигляд окремого штучного матеріалу. З мідних листів вирізаються елементи покрівлі, що мають вигляд черепиці. Мідна шашка являє собою пластини геометричної форми із замками на верхній і нижній кромці (використовується мідний лист товщиною до 0,8мм). Покрівлі з мідної шашки обходяться значно дорожче, враховуючи,що всі з'єднання шашок виробляються вручну.

Фальцева покрівля з міді, на думку фахівців, є найнадійнішою, оскільки не має отворів від цвяхів або інших кріпильних деталей на своїй поверхні. Для пристрою покрівлі використовується листова покрівельна або рулонна мідь товщиною 0,8 мм, з якої виготовляються картини,часто мають довжину всього ската даху. Між собою картини з'єднуються фальцами, як по вертикалі, так і по горизонталі.

Технологія пристрою фальца передбачає одинарний фальц або подвійний, який є самим надійним. Але одинарний фальц так само досить міцний, а його пристрій займає значно менше часу. У старі часи фальци робилися вручну, але тепер для цього існують спеціальні закаточні апарати.

Підготовчі роботи

Фальцева мідна покрівля починається з пристрою кроквяної системи, як і будь-яка інша дах. Всі дерев'яні елементи кроквяної системи повинні бути оброблені антисептичними розчинами, що запобігають гниття деревини, і тим самим подовжують термін служби всього даху. Обробка деревини проводиться ще на землі,оскільки на даху займатися такими роботами - незручно.

Важливо зробити підпокрівельну вентиляцію. Якщо дах тепла і передбачає розташування на горищі житлових кімнат, влаштовується приточно- витяжна вентиляція. У найнижчій точці фронтону і в найвищій, практично під самим коником, робляться отвори, щоб повітря циркулював.У цьому випадку утеплювач повинен бути обов'язково захищений шаром пароізоляційного матеріалу.

Наступним етапом пристрою мідної крівлі - паро- та гідроізоляція. Робляться вони, зазвичай, зі спеціальних плівок. Пароізоляційні матеріалу розкладаються паралельно коника, з нахлестом в 8-10 см. Роботу починають з нижнього краю даху.Звичайні холодні даху передбачають пристрій пароізоляції, покладеної на крокви, решетування і безпосередньо самої мідної крівлі. Коли проводиться монтаж мідної крівлі, решетування повинна бути обов'язково суцільний.

Монтаж мідної крівлі

На схилах покрівлі по суцільній решетування проводиться розкладка полотнищ міді і безпосередньо на місці робиться скріплення картин між собою методом одинарного або подвійного фальца. Висота фальца становить близько 2,3 см. Мідні листи кріпляться до обрешітки кляммерами, виготовленими так само з міді, і прихованими під мідним листом.

Клямери рекомендується використовувати з кроком в 0,4 м. Всі інші конструкції даху - примикання, карнизи, ендови і ковзани робляться згідно з технічними розрахунками та проекту покрівлі. При необхідності потрібно використовувати силіконовий герметик.

Враховуючи, що сама по собі мідь - матеріал м'який і пластичний, з матеріалу, що залишився при нарізці основних картин, можна робити всі потрібні елементи покрівлі. У цьому випадку можна сказати, що мідна покрівля, ціна на яку вища, ніж на інші матеріали, вигідно відрізняється від них, саме таким економічним використанням матеріалу.Різні жолоби, сливи, карнизи та інше обладнання покрівлі, легко можна зробити з відходів мідної смуги.

Що стосується зразкових розцінок, то вартість матеріалу і робіт з облаштування мідної крівлі обійдеться близько 5 000 гривнів на 1 м.кв., облаштування такої ж площі крівлі даху з оцинкованої сталі - близько 3 000 гривнів.

Додати коментар


Захисний код
Оновити