На жаль, даний вид покрівельного покриття для більшості з нас є все ще загадкою. Хоча на території північноамериканських країн такі матеріали як мембранна покрівля застосовуються вже протягом 50-60 років. Основним стримуючим фактором, швидше за все,є саме досить дорога вартість пропонованих у нас матеріалів даного сегмента.

 

Переваги застосування мембранних покрівель

До речі, вартість вітчизняних та імпортних матеріалів відрізняється значно, правда, випускати продукцію відповідної якості у нас все-таки не навчилися. З технічного боку застосування мембран пропонує цілий ряд переваг:

  • Покрівельна мембрана може випускатися у вигляді рулонів (ширина до 2 метрів) або цілих полотнищ, що дозволяють перекрити дах без стиків.
  • Покриття даного типу має незначний власну вагу, забезпечений мінімальною товщиною матеріалу (до 2 мм).Що в іншому не вплинуло на механічну міцність мембран.
  • Крім того, полотна матеріалу відрізняються пластичністю, еластичністю, значною міцністю при розтягуванні.
  • Дані покрівельні покриття можуть застосовуватися в різних кліматичних умовах, вони здатні витримати значні перепади температур.Укладання мембрани професійними покрівельниками здійснюється за короткий час, що важливо при веденні робіт в несприятливих погодних умовах.
  • Виробники дають офіційну гарантію на покриття 25-30 років, фактичний період експлуатації перевищує 50 років, підтвердженням чому служать будівлі з такою покрівлею,досі знаходяться в робочому стані.

Застосування мембранних матеріалів при капітальних ремонтах або реконструкції дахів дозволяє не демонтувати старі покриття, укладання полотна виконується прямо по ним. Даний метод істотно знижує витрати на виконання робіт.

З чого роблять мембранні покриття

Даний сегмент будівельних матеріалів включає в себе вироби з декількох видів компонентів. Ще раз уточнимо, ми ведемо розмову про покрівельному покритті, гідроізоляційна підпокрівельна мембрана має інше призначення і будова.

На сьогоднішній день ви можете придбати наступні покрівельні мембрани:

  • Мембрани ТПО
  • Мембрани ЕПДМ
  • Мембрани ПВХ

Мембрана ТПО вважається одним з найбільш технологічних видів даних покриттів. Складається з суміші синтетичних каучуків і поліпропілену, пропорції співвідношення залежать від компанії виробника і можуть істотно відрізнятися.

Стандартним вважається відношення 70 до 30 (каучук + поліпропілен). ТПО матеріали є найдорожчими варіантами мембранної покрівлі, але їх технічні характеристики стоять вкладених у них грошей.

Мембрани ЕПДМ - за даною абревіатурою ховається складне хімічне назву, яка буде зрозуміло тільки професійному хіміку, тому скажемо простіше, дане покриття виготовлене з синтетичного каучуку.Покрівельні мембрани з нього першими з'явилися на ринках, при цьому досі експлуатуються, тобто можна сказати, що випробування на тривалість роботи вони пройшли успішно.

Мембрани з каучуку можуть включати в себе різні хімічні добавки, які істотно підвищують міцність матеріалу.

Одними з найпоширеніших видів мембран вважаються вироби з ПВХ. Саме такі покриття, в основному, випускаються вітчизняними виробниками.

Мембрана ПВХ покрівельна має меншу вартість, але і експлуатаційні характеристики її дещо поступаються виробам з синтетичних каучуків.

Конструктивно,даний матеріал являє собою армуючої сітки, покриту з двох сторін ПВХ матеріалами. Це дозволило добитися істотної еластичності покриття. Правда, при тривалій експлуатації дані властивості матеріалом частково втрачаються.

Основне, чим відрізняється ПВХ виріб і термопластичная мембрана покрівельна - спосіб закладення стиків.З'єднання ПВХ полотен не вимагає вулканізації або склеювання.

Методи укладання мембранних покриттів

Існує декілька технологій монтажу покрівельних мембранних покриттів на підготовлені заснування:

  • Полотно кріпиться механічним способом за допомогою кріпильних елементів.
  • Полотно приклеюється до основи. Полотно укладається без додаткового кріплення, але покривається зверху баластовим шаром.

Існує також кілька способів закладення стиків, завдяки чому покрівля мембранна отримує суттєву герметичність:

ПВХ мембрани просто монтуються методом укладання, додаткова герметизація стиків не потрібно.З'єднання полотнищ може бути проклеєні спеціальними складами.

Найбільш простим способом з'єднання вважається застосування двосторонньої клейкої стрічки. Правда, міцність такого матеріалу поступається міцності основного полотна, тому через деякий час можливо розбіжність стиків.Термопластичні мембранні покрівлі монтуються з вулканізацією з'єднань полотнищ за допомогою спеціального обладнання. Генератор теплого повітря оснащений пристосуванням з роликами, що дозволяє його зручно переміщати по поверхні стику, спрощуючи процес вулканізації.

На жаль, основною сферою застосування подібних матеріалів досі залишаються великі будівлі з плоскими покрівлями. Мембранні покриття можна зустріти практично на всіх великих гіпермарткетах. У приватному житловому будівництві даний матеріал практично не використовується, але в нього є реальні перспективи і в цьому напрямку.

Додати коментар


Захисний код
Оновити