В даний час ринок будівельних матеріалів і обладнання дозволяє вибирати з широкого спектру матеріалів, технологій і методик пристрою покрівлі. Якість і надійність матеріалів в конкурентній боротьбі виробників доводиться практично до досконалості. Безперервно ведеться науковий пошук нових рішень. Що ж стосується влаштування плоских дахів, То тут безумовними лідерами є покрівля ПВХ і наливна полімерна покрівля.

 

Полімерна покрівля - що це?

Високу затребуваність і конкурентоспроможність даного способу влаштування покрівлі забезпечує цілий ряд характеристик.

Переваги застосування ПВХ-мембран:

 • Виняткова пожежобезпечність. Багато експертів виділяють цю перевагу, як одне з найважливіших.
 • ПВХ-мембрани класифіковані у групі Г1. За Сніпу «Покрівлі» застосування мембрани не вимагає від забудовника влаштування додаткових протипожежних розтинів. Це дає можливість гідроізолювати суцільним покривом будь-яку площу без обмежень.
 • Висока паропроникність. Поєднання паропроницаемой ПВХ-мембрани з механічними кріпленнями забезпечує оптимальне рішення для зниження тиску пари. Вся волога, яка потрапила в підпокрівельний простір під час монтажу, або ж в результаті проколу мембрани, буде виводитися в атмосферу протягом теплого сезону.
 • Міцність і еластичність (наприклад,полімерна мембрана Техноніколь має показник міцності не менше 1100 Н).
 • ПВХ-мембрану можна укладати на дах тільки в один шар.
 • Покриття служить не менше 25 років.
 • Швидкий і економічний монтаж (до 1000 м. Кв. За робочу зміну), без застосування відкритого вогню.Полотнища матеріалу зварюються в єдине цільне покриття самих різних форм і розмірів.
 • Роботи можна здійснювати в будь-який час року. Матеріал не боїться навіть сильних морозів.
 • Стійкість до прямого сонячного світла (зокрема до впливу УФ-променів).
 • Стійкість до впливу екстремальних температур.
 • ПВХ-мембрана,як і бітумно полімерна покрівля - це досить легкий матеріал, що дозволяє полегшити монтаж і знизити навантаження на покрівлю в цілому.
 • Легкість виявлення та усунення пошкоджень.

Високі технічні показники мембранної ПВХ покрівлі та комплектуючих дозволяють проводити роботи не вносячи корективи в технологію, круглий рік, зберігаючи найвищу якість.

Види полімерних мембран

Сучасні будівельні підприємства використовують, в основному, такі види мембран: EPDM (ЕПДМ), TPO (ТПО), PVC-P (ПВХ). Перший тип вважається на сьогоднішній день застарілим. Найбільш поширеним зараз є другий вид мембран.

Покрівля полімерна мембрана з ПВХ - це високоякісний матеріал з прекрасними характеристиками.Найчастіше такий вид покрівлі створюється з мембран, армованих поліефірної сіткою.

З'єднання пластів здійснюється зварюванням гарячим повітрям. У верхньому шарі мембрани містяться добавки, які підвищують стійкість матеріалу до УФ-випромінювання та інших природничих впливів.

Монтаж полімерних мембран

Сучасні ПВХ-покрівлі (полімерна мембрана Logicroof, Техноніколь та інші) відрізняються простотою укладання. Їх з'єднують наступними способами:

 • зварювання гарячим повітрям;
 • зварювання за допомогою нагрівального клина;
 • дифузійна зварювання із застосуванням розчинника.

Для зварювання гарячим повітрям використовується промисловий фен або зварювальний апарат.Перший лист кріплять механічним способом, а наступні листи приєднують внахлест і зварюють.

При дифузійному зварюванні на суху і очищену поверхню наноситься спеціальний розчинник, потім зверху розміщується вантаж.

ПВХ-мембрани застосовують там, де потрібна швидкомонтованих і надійна полімерна покрівля.Саме ці матеріали рекомендують фахівці до використання в найбільш вимогливих до пожежної безпеки будівлях, які.

Полімерна наливна покрівля

Ще один сучасний спосіб, яким влаштовується полімерна крволя - це наливна технологія.Полімерне покриття такого типу не має швів і складається з декількох шарів: гідроізоляційного і армирующего.

В якості армуючого шару в більшості випадків застосовують склотканина, а в якості гідроізоляційного - полімерну мастику. Основою для пристрою наливної покрівлі можуть служити бетонні плити перекриття (або дерев'яні),цементна стяжка, плити утеплювача та інше.

Таку покрівлю можна монтувати на плоский шифер або старе рулонне покриття.

Для поліпшення відбивних здібностей наливної покрівлі, даху іноді фарбують спеціальними світлими фарбами. Даний спосіб пристрою покрівлі застосовується не тільки в промисловому будівництві, але і при зведенні житлових будинків, технічних і господарських споруд.Як правило, використовується двох- або однокомпонентна композиція, яку наносять на основу методом наливу.

По завершенню полімеризації, покриття даху набуває вигляду монолітного матеріалу, зовні нагадує гуму.

Гідності наливної покрівлі

Серед очевидних позитивних якостей наливний полімерної покрівлі можна виділити наступні:

 • Відсутність швів;
 • Висока міцність;
 • Висока еластичність;
 • Простота монтажу;
 • Стійкість до різних кліматичних умов;
 • Тривалий термін служби;
 • Паронепроникність.

Полімерна наливна покрівля - це по суті своїй та ж мембрана, тільки приготування її здійснюється вже на даху безпосередньо перед нанесенням.

Матеріали і склад наливної покрівлі

У даній технології використовуються два види матеріалів: полімерне і полімерно-гумове покриття. Перший варіант зараз використовують частіше, оскільки він володіє значними перевагами.

Пристрій полімерної покрівлі - процес досить нескладний.На підготовлену основу виливають рідкий склад і розподіляють валиками або шпателями. Основне і очевидне гідність такого покриття - абсолютна герметичність. Крім того, воно дуже еластично, тому не тріскається при перепадах температур.

Наливна покрівля в більшості випадків являє собою цілу систему покриттів:

 • полімерна композиція;склад для грунтовки;
 • наповнювач, що підвищує стійкість і міцність покриття;
 • армирующую частина - найчастіше це склотканина або нетканий матеріал з поліефірних волокон.

Вхідний до складу покрівлі поліуретан дозволяє отримати суцільне покриття, що нагадує щільну гуму.

Застосування полімочевини

Ще одним видом покрівлі з полімерних матеріалів, які застосовуються для влаштування та ремонту дахів, є поліуретанова полімочевина. Це матеріал органічного походження, за допомогою якого можна створювати монолітні гідроізоляційні покриття.По стійкості до зношування даний матеріал перевершує навіть кераміку (плитку) для облицювання підлоги.

Основні переваги використання полісечовини

Надзвичайно швидке «схоплювання». Вже через годину після нанесення по покриттю можна ходити

Роботи можна проводити при температурі до -15 градусів і в умовах високої вологостіСтійкість до високої температури і прямих сонячних променів.

Добрі електроізоляційні властивості

Пожежна безпека. Це покриття відносять до самозатухаючим матеріалами

Екологічна безпека

Підводячи підсумок, можна сказати, що полімерні покриття для влаштування покрівлі прийшли на ринок будматеріалів всерйоз і надовго.У найближчому майбутньому полімерна покрівля буде тільки вдосконалюватися, але навряд чи їй скоро буде винайдена гідна альтернатива в сегменті покриття плоских дахів.

Дешевизна, простота монтажу і довговічність - залізні аргументи, що не залишають альтернатив.

Додати коментар


Захисний код
Оновити