Що таке «полімерна покрівля»?

У наш час будівельний ринок розвивається дуже стрімко - ще в другій половині минулого століття мало хто знав про мембранних покрівлях, а сьогодні практично всі будівельні об'єкти покривають «полімерними» шарами. У чому причина такої «популярності»,яку набуває покрівельна мембрана пвх?

 

Завдяки своїй структурі мембрана «функціонує», як шкіра людини: вона не вбирає в себе вологу з повітря в приміщенні, проте пропускає пар назовні. При цьому полімерна мембрана є відмінним покрівельним матеріалом практично у всіх відносинах, крім того, вона служить хорошою гідроізоляцією.Стійкість до атмосферних опадів і майже будь-якого клімату, хороша еластичність і стійкість на розрив - ось далеко не весь перелік позитивних якостей, за які так «люблять» мембрану будівельники-фахівці.

В основному, пристрій покрівлі з пвх мембрани здійснюється на будівлях з плоскими дахами,мають великі розміри площ: це торгові центри, виробничі і транспортні підприємства, у яких є підвищені вимоги до якості матеріалу в період експлуатації.

Крім того, полімерна покрівля ПВХ дозволяє легко проводити ремонт і реконструкцію вже відбудованих будинків - і це незважаючи на те,що самі полімерні мембрани дорожче, ніж бітум.

Однак, використання підпокрівельної мембрани економічно виправдано, оскільки навіть при експлуатації будівель без ремонту м'якої покрівлі, термін служби такого матеріалу складає від 20 до 50 років при якісному монтажі і точності його дотримання.

Переваги мембранних покрівель

Покрівельна ПВХ мембрана володіє такими експлуатаційними властивостями:

  • Міцність. Цей матеріал стійкий до навантажень і механічного пошкодження.
  • Пружність. Покрівлі з мембрани ПВХ також стійкі до розривів, оскільки до їх складу входять еластообразующіе речовини.
  • Хімічна стійкість. На покрівельні ПВХ мембрани практично не діє ультрафіолет, крім того, вони відмінно захищені від взаємодії з кислотами і солями.

Підвищена герметичність. Оскільки полімерні матеріали є практично однорідною масою, то і мембрани з них виходять гнучким, монолітним і вологостійким покрівельним матеріалом.Звідси випливає ще одна важлива якість - підвищена гідроізоляція.

Пожежостійкість. Усунувши джерело утворення пожежі, можна практично «убезпечити» матеріал від горіння. Сюди ж можна віднести і екологічність, оскільки ПВХ у своєму складі не має шкідливих для людського організму речовин.

Простота укладання.На відміну від простих рулонних матеріалів, зварювання пвх мембрани може проводитися в будь-якому місці без шкоди її зовнішньому вигляду і гідроізоляційним якостям матеріалу.

Відмінний зовнішній вигляд. Завдяки наявності широкого колірного спектру можна використовувати будь-який колір для укладання мембрани пвх, і легко відмити у разі забруднення,повернувши покрівлі майже первісний вигляд. Також цей матеріал надійно захищає покрівлю від освіти цвілі і грибків, гниття, що проростають коріння і т.п., тому сюди також можна віднести і відмінні властивості по паропроникності.

Порівняльна дешевизна. Оскільки виготовлення подібного покрівельного матеріалу не є високозатратним,основні витрати йдуть на придбання та експлуатацію обладнання для мембранної покрівлі - спеціального зварювального апарата з автоматичним або ручним управлінням, який являє собою специфічний фен для мембрани покрівлі.

Екструдований пластфоіл

Мембрани Пластфоіл є найпершими гідроізоляційними покрівельними матеріалами, які були вироблені вітчизняними фірмами методом екструдування. Це дозволило підвищити якість матеріалу і його споживчі властивості. Сьогодні пвх мембрана пластфоіл відрізняється своєю незаймистість (практично не горючестью) здатністю до запобігання розповсюдження вогню по покрівлі. У порівнянні з іншими покрівельними матеріалами, мембрана пластфоіл може використовуватися на об'єктах, які потребують особливих умов в ході монтажних робіт.

Харакерістікі ПВХ мембранЯк правило, ПВХ мембрана поєднує в собі три основних «шару», які, об'єднуючись, утворюють досить міцний монолітний матеріал.

Отже, склад мембрани пвх полягає в наступному: у першому шарі - гнучкому ПВХ - містяться всі основні речовини (пластифікатори, стабілізатори, антипірени),створюють певні властивості мембрани - стійкість до перепаду температур і впливу ультрафіолету, а також вогнестійкість.

Далі, йде армована «прошарок» з дрібної «сітки», що складається з поліефірної тканини, нитки якої складно переплітаються між собою. А ось третім шаром виступає також речовина з ПВХ компонента.

Устрій ПВХ мембрани

Однією з відмінних рис полімерних покрівель є певний монтаж Пвх мембрани. Так, для того, щоб здійснити монтаж і з'єднати два аркуші матеріалу, використовується зварювання ПВХ мембрани струменем гарячого повітря за допомогою спеціального зварювального устаткування.У результаті виходить практично непомітний і дуже герметичний шов, що представляє собою гомогенне з'єднання стику.

Ці «шви» володіють тими ж властивостями, що і сам матеріал, будучи такими ж міцними і стійкими до пошкоджень і деформації. Однак, коли облаштовується покрівля, мембрана пвх може виявитися досить крихким матеріалом.При влаштуванні мембраною покрівлі будівлі слід пам'ятати, що найдрібніші виступи, нерівності, шорсткості, навіть налиплі шматочки цементу, так само як і краю даху, пошкоджують мембрану.

Для цього несучі конструкції покрівлі слід покрити попередньо спеціальним волокном з підвищеною щільністю, т.зв.підпокрівельна мембрана (виробники рекомендують термоскріплений поліестер, стійкий до проколів і має щільність волокна від 120 г/м).

До плюсів «гарячої» повітряної зварювання при укладанні ПВХ мембран належить можливість проведення зварювальних робіт в будь-яку погоду (і в дощ, і в сніг, і в морози), а все тому,що фен для мембранної покрівлі подає гаряче повітря сильним струменем, просушуючи зварювані поверхні в процесі робіт. До речі, в будь-який час незалежно від терміну експлуатаційного періоду мембрана може бути піддана додаткової зварюванні.

Шви можуть повторюватися з кроком в 150-200 погонних метрів (залежно від фірми,використовує обладнання та матеріал).

А міцність зварювальних швів обов'язково проходить контроль: на певній ділянці слід проводити розрив, який повинен пройти по армуючої сітки. Ширина розриву повинна бути постійною - в іншому випадку для зварювальних робіт підбирається небудь інший режим роботи зварювального апарату,або зовсім інше обладнання.

В іншому ж мембрани з ПВХ матеріалу відрізняються від своїх покрівельних «побратимів» довговічністю і міцністю - а все завдяки властивостям полімерних складових (пружність, еластичність) і армуючому шару.

Виробники обіцяють, що їхня продукція може прослужити 40 років і більше - і це практично без ремонту!

Ціна мембрани ПВХ

Звичайно ж при виборі будь-якого будівельного матеріалу (це стосується і покрівлі) одним з вирішальних параметрів є вартість. Відразу ж хочеться відзначити, що мембрана - «задоволення» не з дешевих - за якість доводиться платити. Розцінки будуть залежати від різних параметрів: вид мембрани (ПВХ, ЕПДМ, ТПО), розмірів покрівлі,виду армуючого шару і виробника.

Ціна ПВХ мембран бельгійського або італійського виробництва (Alkorplan, Flagon) складе від 150 гривнів за 1 кв.м (неармірованнная) до 250 гривнів (армована). Вітчизняний виробник Пластофіл пропонує продукцію за ціною від 130 гривнів за кв.м. (Ціна може знижуватися в залежності від обсягів).

Додати коментар


Захисний код
Оновити