Таке поняття, як мансарда об'єднує цілий ряд різноманітних житлових приміщень, які мають одну спільну рису - всі вони розташовуються в горищних зоні будівлі. У зв'язку з тим, що розміри такого приміщення обмежуються, в основному, покрівельними конструкціями, до них пред'являються особливі вимоги в проектуванні і виборі відповідних матеріалів.

 

Мансарда, частіше за все, не огороджена несучими стінами, які мають більш високі теплоізоляційні якості, тому утеплення даху мансарди повинне бути виконане з особливою ретельністю, якщо ви, звичайно, не бажаєте опалювати в зимовий період весь свій регіон.

Вимоги, що пред'являються мансардним крівлям

Як вже говорилося,роль основних огороджувальних конструкцій мансардного приміщення грає несуча система покрівлі. Вона не може змагатися з капітальними стінами по теплоізоляції, крім того, така система не може витримувати значні навантаження.

Це пов'язано з тим,що основний напрямок проектування має завдання - якомога більше збільшити корисний об'єм мансарди.

Саме тому до конструкції мансардного даху пред'являється ряд вимог:

В якості покрівельного покриття рекомендується застосовувати полегшені матеріали, це дозволяє значно знизити навантаження на кроквяну систему,натуральна черепиця на мансарді буде недоречна.

Ізоляція та утеплення мансардного даху повинні здійснюватися із застосуванням найефективніших матеріалів, це дозволяє зменшити шар покрівельного пирога, а значить, і знизити вагу покрівельної конструкції.На ефективність роботи покрівельної мансардній системи великий вплив робить вентиляція покрівельного простору. Будь недолік у розробці та пристрої цієї системи може призвести до підвищеної вологості всередині приміщення, зниженню теплоізолюючих якостей утеплювача, а також до псування матеріалів несучої системи.

Вентиляція мансардного даху,спільно з гідроізоляцією, повинна забезпечувати видалення всієї вологи з-під покрівельного простору і надійний захист утеплювача від намокання.

Способи утеплення мансардного даху

Існує два способи утеплення:

  • Утеплення мансарди зсередини
  • Утеплення мансардного даху зовні

Утеплення мансарди зсередини виконується після монтажу гідроізоляції і покрівельного покриття. Здавалося б, найраціональніший метод, приміщення захищене від атмосферних опадів, можна спокійно виконувати весь комплекс робіт.

Але даний спосіб має ряд істотних недоліків.

По-перше, багато утеплювачі просто незручно кріпити знизу вгору,а рулонні матеріали (Урса та аналогічні) практично неможливо укласти й закріпити якісно.

По-друге, кроквяна система часто посилюється прогонами, всілякими зв'язками, що призводить до того, що в місцях сполучення таких вузлів, найчастіше, залишаються порожнечі, незаповнені утеплювачем. Це призводить до утворення містків холоду,і виходить, що утеплювач для мансардного даху працює неефективно.

Утеплення мансардного даху зовні дозволяє більш якісно розташувати ізоляційний матеріал, але і даний спосіб має істотний недолік - укладається шар утеплювача незахищений від опадів.Тому утеплення даху мансардного частини будівлі таким способом слід виконувати тільки в сталу ясну погоду.

Незважаючи на цей недолік, переважно користуватися саме цим методом, він дає кращі результати.

Матеріали для утеплення мансардної покрівлі

Вибираючи, чим утеплити мансардний дах, в першу чергу, орієнтуйтеся на:кліматичні умови в регіоні, теплотехнічні характеристики матеріалу.

Адже для надійного утеплення необхідний шар утеплювача буде різним, залежно від його якостей.

Замислюючись про те, як утеплюється мансарда, більшість забудовників доходять висновку, що найкращий варіант матеріалу - плитний утеплювач з базальтової вати.

Наступний за популярністю матеріал - пінополістирол, його товщина визначається, виходячи з характеристик марки виробу. Пінопласт цілком можна закріпити зсередини, а стики між плитами і примикання до крокв закладаються монтажною піною.

Ще один з нових матеріалів - пінополіуретан, який являє собою модифіковану монтажну піну.Застосування такого матеріалу цілком може стати відповіддю на питання, як правильно утеплити мансардний дах зсередини. Його теплотехнічні властивості дозволяють наносити покриття меншим шаром, крім того, матеріал відрізняється хорошою адгезією, а також здатний заповнити всі порожнечі в конструкціях.А ось Урсу не рекомендується застосовувати для утеплення мансарди, тому що практично неможливо закріпити необхідний її шар. Крім того, вона схильна сповзання з похилих поверхонь, і через деякий час вона цілком може скотитися в нижню частину конструкцій.

Технологія утеплення мансардного даху

А тепер кілька слів про те,як утеплити дах мансарди зовні:

  • Нижня частина крокв підшивається відповідним матеріалом - OSB, фанера, обрізна дошка.
  • На отриманий настил укладається шар пароізоляції, її полотнища, а також місця примикання до конструкцій мають бути проклеєні спеціальним фольгированним скотчем.
  • При укладанні не переплутайте сторону матеріалу,пароізоляція працює в одному напрямку.
  • Далі укладаємо утеплювач, стежте за тим, щоб не залишалося порожнеч.
  • Поверх крокв розстеляється гідробар'єр, його смуги також склеюються спеціальною стрічкою.
  • Для освіти вентиляційного зазору поверх гідробар'єра по кроквах кріпиться рейка, висота якої залежить від виду покрівельного покриття.Для хвилястих матеріалів достатньо 20-30 мм, для плоских - 50 мм.
  • Після цього монтується решетування і покрівельне покриття згідно інструкції.

Якість утеплення мансардного даху багато в чому залежатиме від акуратності виконання всіх технологічних процесів.

Коментарі   

 
0 #3 Marvintix 09.04.2018, 23:17
Привет всем! Класный у вас сайт!
Что скажете по поводу этих новостей?:
http://enewz.ru/news/759-boris-strugackiy.html Борис Стругацкий
http://enewz.ru/news/14050-klincevich-ssha-vryad-li-prisoedinyatsya-k-bagdadskomu-informcentru.html
http://enewz.ru/news/2044-severenergiyu-raspredelyat-po-novomu.html
Ещё тут много интересного: ооо армлит донбасс правда о донбассе сегодня
Цитата
 
 
0 #2 ardRam 04.04.2018, 04:23
Маленькая кухня Волоколамск

http://kuhninazakaz.info/page/malenkaya-kuhnya-volokolamsk/
Цитата
 
 
0 #1 Herbertvic 21.03.2018, 02:45
Последние новости андроид здесь hi-android.net
Цитата
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити