Дах, крім того, що є завершальним декоративним елементом всієї конструкції будинку, в першу чергу служить для запобігання внутрішнього простору від дощу, снігу, вітру, холоду. Якісно виконана фальцева покрівля прослужить вам не один десяток років. Хоча нерідкі випадки,коли ремонт крівлі фальца необхідний вже через кілька років після монтажу. Причина - порушення технології при монтажі покрівлі. Як усунути виниклу проблему - тема нашої статті.

 

Будь-які протечки, не усунуті вчасно, здатні привести до плачевних наслідків. Це і гниття кроквяної системи,і ремонт стель і оновлення стінових покриттів і як підсумок - додаткова витрата фінансових коштів, часом чималих. Щоб провести ремонт крівлі фальца необхідно уявляти, як вона влаштована, з яких елементів складається і що знаходиться під металевими листами (картинами).

Що являє собою фальцева покрівля?

Фальцева покрівля придбала свою назву, завдяки особливому з'єднанню металевих листів між собою, іменованих фальцами. При зведенні покрівлі застосовують різні види фальців - стоячий одинарний і подвійний, лежачий одинарний і подвійний.

Одинарний фальц можна застосовувати, якщо ухил крівлі фальца перевищує 15 градусів.У всіх інших випадках використовують з'єднання подвійним фальцем. Навіть на крутих дахах, де цілком можна обійтися одинарним фальцем, місця примикання металевих картин до стін, різні жолобки і разжелобкі, ендови робляться методом подвійного фальца, так як він вважається самим надійним і герметичним.

Верстат для виготовлення

В якості матеріалу для виготовлення фальцевой покрівлі використовують оцинковану листову сталь, мідну стрічку, алюмінієві листи, матеріал, званий цинк-титан.

Елементи для покрівлі виготовляють на спеціальних фальцекатних верстатах. Такі верстати досить мобільні і використовуються не тільки в цехах, але й безпосередньо на будівельному майданчику. Цей підхід забезпечує високу продуктивність, точність при розмітці матеріалу і усунення зайвих витрат на транспортування. Сучасний будівельний ринок надає широкий вибір обладнання для виготовлення фальцевой покрівлі як вітчизняного, так і зарубіжного виробництва.

Причини протечки крівлі фальца

Протікання покрівлі може виникнути з багатьох причин. Щодо покрівель експлуатуються вже досить багато років можна позначити одні причини:провисання покрівельного матеріалу, внаслідок старості кроквяної системи знос самого металу (корозія і освіта в цих місцях отворів) протікання в місцях примикання до димоходів або вентиляційних трубах, що утворилися внаслідок неодноразового замерзання і відтавання грунту. У цьому випадку конструкція будинку трохи змінює свою геометрію. Якщо це непомітно на перший погляд, то для води достатньо і найменшої щілини.

Відносно нові покрівлі можуть почати протікати з інших причин:

  • великий крок обрешіткипорушена герметичність з'єднання швів (застосований одинарний фальц, замість подвійного, або погано обтиснуті фальци)
  • порушення герметичного з'єднання біля труб і стін
  • загальне погане якість зробленої роботи - це часто головна причина.

Усунення протікання

Ремонт крівлі фальца починається з ретельного обстеження горищного приміщення. Якщо горище не житловий, то протечку знайти просто - на кроквяної системі вода залишає явні сліди. Також потрібно обстежити всі примикання картин до стін і димоходів чи інші сполуки.

У випадку, якщо протікання відбувається по швах з'єднання картин між собою, то знадобиться ручний інструмент для фальцевой покрівлі, за допомогою якого слід провести повторну прокатку швів. Для додаткової герметизації слід використовувати бітумні або силіконові герметики в місцях проблемних стиків і примикань.

Природно,що якщо прогнила кроквяна система, частковим ремонтом не обійтися. Тут потрібно повна її заміна та демонтаж. Справа дуже трудомістка, і можна сказати, невдячна, якщо ви збираєтеся використовувати покрівельний матеріал повторно. Простіше і дешевше буде купити новий матеріал для покрівлі.

Механічні пошкодження покрівлі

При механічних пошкодженнях листа (пробоїнах), часто потрібна заміна цілої картини. Пошкоджені картини потрібно буде демонтувати, і поставити нові. Для цього буде потрібно інструмент для фальцевой покрівлі, тому що шви потрібно буде розігнути, прибрати кріплення, виготовити нову картину, поставити її на місце пошкодженої і заново прокатати шви.У процесі виготовлення нової картини потрібно буде зробити новий кляммер.

При ремонті алюмінієвої або мідної крівлі фальца існує можливість накладення латки. Мідь піддається лужению і пайку. Після установки латки, обробіть її спеціальним розчином для старіння, щоб нова пластина не виділялася на загальному тлі.Ремонт покрівлі з алюмінію проводиться дещо іншим чином, так як цей матеріал не піддається споюванню. Латку фіксують за допомогою невеликих саморізів, попередньо обробивши кромку латки і місце пошкодження спеціальним клеєм (бітумно-молімерним або каучуковим).

Сильний знос або прогин

Прогинається фальцева покрівля з двох причин: порушення технології монтажу обрешітки (великий крок) або ж прогнивання елементів кроквяної системи.

Такі деффекти - найскладніші для усунення, оскільки вимагає повного демонтажу покрівельного матеріалу і переобладнання кроквяної системи (в деяких випадках і несучих балок).

У разі зносу покрівельного матеріалу і як наслідок, втрати його привабливого вигляду, але за відсутності явних дефектів, можна обійтися без заміни матеріалу.У такому разі всі гребневиє фальци загинаються киянкою, і монтується нова обрешетка і покрівельний матеріал безпосередньо поверх старої покрівлі.

Попередження протікання

Щоб уникнути протікання покрівлі, спочатку потрібно дотримуватися технологію виробництва робіт, використовувати спеціальне обладнання, максимально уникати поперечних з'єднань.Хорошим засобом для уникнення протікання є використання плаваючих кляммер. Щоб уберегти покрівлю від протікання внаслідок механічного пошкодження (ходіння по даху) необхідно зробити огорожу і спеціальні настили.

Повна заміна: що вибрати?

Якщо повного демонтажу і заміни покрівельного покриття не уникнути,слід подбає про правильний вибір нового матеріалу. Оцинковану сталь сьогодні застосовують все рідше і рідше, зважаючи на відносно короткого терміну служби (близько 20 років) і недостатньо привабливого зовнішнього вигляду. У списку матеріалів лідирує мідне покриття, термін служби якого може доходити до 100 років.Та й виглядає таке покриття дуже ошатно, а природний процес старіння тільки додає привабливості. У цю ж категорію слід віднести і покрівлю з цинк-титану (дуже міцний і пластичний матеріал).

Єдиним мінусом цих матеріалів є їх висока вартість.Але і тут є вихід - сучасні види металевої покрівлі з полімерним покриттям. Одним з різновидів такого матеріалу є фальцева покрівля ruuki, при виготовленні якої використовується нова марка стали 52 F +.

У чому його переваги:

  • високий показник еластичності
  • міцністьсаме замикаються фальци (не вимагають застосування інструменту для фальцевой покрівлі)
  • хороші показники шумоізоляції

Додати коментар


Захисний код
Оновити