Дах будь-якої будівлі відіграє важливу роль як конструктивний елемент, що захищає будинок від проникнення вологи, снігу, вітру. І крім усього іншого, дах є своєрідною прикрасою всієї будови. Серед великої різноманітності будівельних матеріалів, що застосовуються для влаштування покрівлі, фальцева покрівля стоїть на особливому місці. Що означає саме словосполучення - фальцева покрівля? Це можна зрозуміти, якщо подивитися на з'єднання листів металу між собою (фальців), яке виконується, як ручним способом, так і з застосуванням спеціальних закочувати машинок.

 

Матеріали для покрівлі

Протягом багатьох десятиліть в якості покрівельного матеріалу застосовувалася оцинкована сталь. Її переваги полягали у відсутності корозії на металі і тривалому терміні служби, який обчислюється не одним десятиріччям.

Оцинкована сталь, але додатково покрита полімерними складами,які покликані оберігати метал від дії сонячних ультрафіолетових променів, і надавати матеріалу декоративні властивості.

Мідь, що випускається промисловістю в рулонах, може бути чистою, і може мати який-небудь фактурний малюнок, що імітує черепицю або щось інше. Фальцева покрівля мідна відрізняється тривалим терміном служби,доходить до декількох сотень років. При цьому мідні листи, можливо з'єднувати не тільки за допомогою фальців, але й методом пайки.

Алюміній, який також як і мідь випускається в рулонах, і у зв'язку зі своєю м'якістю, точно так само як і мідна покрівля може мати малюнок. Термін служби алюмінієвих дахів доходить до вісімдесяти років і більше.Алюміній навіть без фарбувальних складів, не схильний до корозії, і деформацій внаслідок температурних перепадів.

Цинк-титан проводиться в стрічках або аркушах. Серед його недоліків - крихкість в процесі монтажу. Несумісність з деякими металами і певними породами деревини.Для роботи з титановими листами застосовується спеціалізований інструмент. При низьких температурах (нижче +5) роботи з цинк - титаном припиняються. Перевагою є тривалий термін експлуатації і висока стійкість до корозії.

Переваги фальцевих покрівель

Такі покрівлі відрізняються високою герметичністю і теплоізоляцією,але коли стоїть питання: фальцева покрівля своїми руками або за допомогою фахівців, все ж потрібно віддавати перевагу останнім, оскільки самостійно зробити покрівлю такого типу вельми проблематично.

Незважаючи на трудомісткість її виготовлення, на сьогоднішній день фальцеві покрівлі користуються заслуженим попитом, тому що з'єднання,застосовуване при цьому виді покрівель, є найкращим, що забезпечує стовідсоткову герметичність.

До числа достоїнств фальцевой покрівлі можна віднести її довговічність, особливо цим відрізняється фальцева покрівлі з міді, яка може відмінно експлуатуватися протягом кількох сотень років, стійкість до іржі, невелика вага,що дозволяє зменшити навантаження на всі будову. Абсолютна гладкість покрівлі сприяє швидкому сходу снігу, що також служить зменшенню навантажень на всю споруду.

Серед недоліків металевих покрівель можна виділити її зайву резонуючі здатність. При сильному дощі чи граді шум явно чується в будинку. Але цей дефект можна зменшити, якщо зробити хороші підстильні шари паро- та гідроізоляції з м'яких матеріалів.

Підготовка до монтажу

Перед тим як почати монтаж крівлі фальца,необхідно зробити установку кроквяної системи, як втім, і для будь-якого іншого виду даху. Природно, всі дерев'яні елементи кроквяної системи, ще до її монтажу, повинні бути оброблені складами, що оберігають деревину від гниття і горіння.

Решетування під фальцевую покрівлю розрізняється залежно від вибору матеріалу самої покрівлі.

Якщо сталева покрівля припускає влаштування обрешітки з кроком 20-25 см, то для мідної крівлі обрешетка обов'язково повинна бути суцільною.

По краю даху, там, де плануються карнизні звіси і кріплень водовідвідних жолобів,на крокви укладаються кілька дощок без зазорів. За коньковому стику, з обох сторін даху кріпиться по одній дошці, що утворюють між собою кут. Якщо на даху є разжелобкі, в цих місцях на ширину до 50см см в кожну сторону, теж робиться суцільний дощатий настил.Металева фальцева покрівля та її облаштування починається з підготовки на землі. За заготовленим заздалегідь кресленнями, починають різати листи і збирати картини з металу для основної площини, для окремих місць - примикань, звисів та інших місць, яких на покрівлі набирається достатньо. Після цього картини скріплюються між собою фальцами,роблячи одну суцільну стрічку на весь скат. Тут же загинаються кромки стрічки, для подальшого влаштування стоячих фальців.

При влаштуванні фальцевой покрівлі можливе застосування різних видів фальцевого з'єднання. Це - одинарний стоячий фальц, подвійний стоячий, одинарний лежачий фальц і подвійний лежачий.

Одинарний фальц може захистити дах від протікання, якщо скат покрівлі перевищує 15 градусів. На більш плоских дахах рекомендується використовувати тільки подвійний стоячий фальц,так само як і в місцях різних примикань і жолобів, розжолобків, розжолобків.

В даний час на ринку будівельних матеріалів з'явилася покрівля фальцевая самозащелківающіеся, яка набагато легше в збірці і не вимагає застосування додаткових інструментів.

Монтаж крівлі даху

Починаючи пристрій даху, потрібно в першу чергу скласти креслення, де будуть вказані всі конструктивні особливості та вузли фальцевой покрівлі. Особливу увагу слід звернути на систему водовідведення. За способом кріплення розрізняються підвісний жолоб і настінний. Підвісний жолоб відмінно справляється зі збором води,але в зимовий період може прийти в непридатність від великої кількості полою, бурульок, сповзає з даху снігу.

Настінні жолоби, якщо робота по їх установці виконувалася не надто ретельно, згодом можуть стати місцем протікання покрівлі, що проведе до вимушеного ремонту крівлі фальца, оскільки накопичився за зиму сніг, починаючи танути,переповнює жолоба.

Технологія монтажу крівлі фальца увазі початок всієї роботи з влаштування карнизного свеса, після цього установки водозбірної системи у вигляді жолобів. Водозбірні жолоби встановлюються з невеликим ухилом, щоб вода самопливом надходила в прийомні воронки.

Далі, орієнтуючись на інструкцію з монтажу фальцевой покрівлі,приступають до укладання картин на скати покрівлі. Готові картини розкладаються на схилах покрівлі дотримуючись вертикальність від коника до нижнього краю даху. Кожна зі смуг з'єднується один з одним обраним способом фальцевого з'єднати. Кілька покладених смуг тимчасово прибиваються цвяхами у самого коника.

Кріпляться картини або смуги до обрешітки за допомогою кляммеров. Важливо пам'ятати, що кляммери повинні бути виготовлені з того ж матеріалу, що й основна покрівля. Смуги металевих картин повинні виступати на 5-6 см вище коника, щоб згодом з цих виступів можна було зробити коньковий гребінь. Місця примикань картин до стін,з'єднання разжелобков та інших дрібних елементів покрівлі для уникнення протікання, додатково промащують силіконовим герметиком.

Технологія фальцевой покрівлі з довгих картин або смуг увазі використання плаваючих кляммер, які виключають деформацію металу при перепадах температурного режиму.

Незважаючи на те, що ціна фальцевой покрівлі вище, ніж, наприклад з профналіста або ондулина, сьогодні все більше людей, які розраховують,що їхнє житло перейде дітям і онукам, а може бути і правнукам, зводять фальцеві покрівлі з оцинкованої сталі або міді, орієнтуючись на гарантовану тривалу експлуатацію такого даху.

Орієнтовна вартість квадратного метра покрівлі з оцинкованої сталі - близько $ 5, такий самий обсяг матеріалу, але з міді або цинк-титану - близько $ 80.

Додати коментар


Захисний код
Оновити