Старі двері і її покрокова реставрація

Реставрація старих дверей займе не так багато часу і ціна роботи буде не високою. Особливо якщо ви все зробите своїми руками.

Адже на ринку продажів є багато не якісної продукції і іноді просто можна викинути гроші на вітер. Тому сьогодні ми і розповімо, як відреставрувати старі двері. Ремонт старих дверей своїми руками не такий складний і його може виконати практично будь-яка людина, просто треба дотримуватися певних правил.

 

Виконання роботи

Як реставрувати старі двері тепер ми і розберемося. Все робиться за правилами і краще їх виконувати.

Відео в цій статті покаже вам весь процес виконання роботи наочно.За фото можна буде побачити всі основні моменти.

Отже:

 • Спочатку робимо демонтаж старих дверей. Це не складно зробити. І маємо її на рівній поверхні, щоб було зручно працювати;
 • Після цього продумуємо дизайн старих дверей своїми руками, він повинен нас влаштовувати і доповнювати інтер'єр приміщення;
 • Знімаємо колишнє покриття;
 • Після цього наносимо нове покриття і далі йде прикраса старих дверей, а вірніше вже новою.

 

Увага: Коли будете думати, як розібрати старі двері, тоді відразу дивіться щоб ви після цього могли їх зібрати. Всі деталі відразу треба складати в окрему коробку.

Це практично весь процес роботи в схематичному порядку

Перш ніж починати ручну реставрацію дверей потрібно подбати про наявність необхідного інструменту. Тому що всю роботу потрібно буде виконувати цілісно.

Необхідний набір інструментів:

 • Дриль і свердла;
 • Ножівка з дрібними зубцями, для того що б не нашкодити ліцей частини;
 • Потужний фен для зняття старої фарби;
 • Набір наждачного паперу,різної зернистості;
 • Шпаклівка для робіт по дереву. При бажанні вона легко виготовляється в домашніх умовах. Потрібно змішати ПВА клей з тирсою;
 • Підготувати грунтувальні суміш, цей пункт є дуже важливим;
Увага: Якщо здійснювати фарбування двері без нанесеного на неї грунту, в результаті може вийде не рівномірне покриття,за рахунок того що на різних ділянках дерево вбирає барвник по-різному, що може створювати просвіти або ж навпаки дуже густі ділянки.

Якщо у вас в наявності є пульверизатор, це допоможе значно полегшити майбутню роботу, однак в іншому випадку пензлики різних розміром так само будуть хорошим варіантом.

Видаляємо старе покриттяТепер саме час перейти до роботи і дізнатися, як реставрувати ваші старі двері. Перший справою знімаємо двері з петель для того що б після розміщення з нею було зручно працювати.

Отже:

 • Спочатку знімаємо всю фурнітуру, яка є на двері. Якщо двері зі склом необхідно демонтувати штапики що б нічого ні заважало роботі;Далі за допомогою фена прогріваємо поверхню. Після нагрівання старої поверхні вона починає здуватися і поступово відшаровуватися;
 • Наступним в роботу вступає шпатель. З його допомогою починаємо акуратно знімати відшарувалися покриття, що б не пошкодити плоске дверне підставу;
 • Після першого проведеного етапу більша частина фарби зійде,для того що б видалити її всю, повторюємо дії з феном і шпателем поки не очистимо двері.
Увага: Якщо на дверях є поглиблення то слід використовувати куточок шпателя для ефективного очищення даної поверхні.

Готуємо поверхню до подальшої роботи

Наступним етапом йде підготовка очищеної поверхні для нового нанесення фарби. Тому перше, що потрібно зробити на даному етапі - переконатися, що поверхня ідеально рівна.

Отже:

 • За допомогою крупнозернистою наждачного паперу робимо чорнову обробку поверхні двері;
Увага: Дуже небажано виконувати обробку наждачним папером просто рукою, потрібно використовувати для цих цілей рівний брус, покласти на нього папір і вже після цього проводити рівномірну зачистку.
 • Як тільки обробка грубозернистою папером закінчена, робимо теж саме тільки папером з дрібним зерном;
 • Після того зачистка проведена поверхню відносно рівна але з наявністю міні раковин. Для їх усунення використовуємо шпаклівку по дереву. Наносити шпаклівку потрібно гумовим шпателем;
 • Коли шпаклівка висохне,проводимо ще одну обробку за допомогою бруса і крупнозернистою, а потім і дрібнозернистої наждачного паперу;
Увага: Ідеально рівна поверхня буде отримана тільки після 2-3 подібних операцій.
 • Ретельно прибираємо пил після обробки наждачним папером і за допомогою кисті або пульверизатора наносимо грунтовку на гладку поверхню. Чекаємо,поки поверхня висохне.
 • Для нанесення шпаклівки застосовуємо гумовий шпатель, не варто брати з металу, ви можете пошкодити площину.

 

Фарбування дверей

На даному етапі важливо вирішити, який кінцевий результат ви плануєте отримати після фарбування дверей.

Є кілька видів фарби:

 • Глянцеві фарби. Якщо вибирати цей тип варто розуміти, що після фарбування проявляться всі можливі дефекти, які були залишені після підготовки.

Тому якщо ви не впевнені в якісній підготовці площині, не варто ризикувати. Але разом з цим дана фарба завжди виглядає якісно і красиво.

 • Акрилова фарба. Ця наполовину глянсова фарба чудово виглядає в закритих приміщеннях. Здатна зберігати двері від вологи.
 • Емаль з латексу. Дуже нагадує масляну фарбу. Більш стійка до механічних ушкодженнями та буде зберігати свій початковий вигляд довгий час.

Після того, як фарба обрана, наносимо її на спустошену раніше поверхню. Знову ж можна використовувати пульверизатор або кисть. В останньому випадку потрібно мати під рукою як товсті, так і тонкі кисті для більш якісної роботи.

Як обробити старі двері ви тепер знаєте. Для облицювання можна застосовувати практично будь-який матеріал. Обклеювання старих дверей може виконуватися починаючи з дермантина і закінчуючи виконанням старіння матеріалу. Все залежить від вашого смаку і предпочитаемого дизайну.