Як утеплити металеві двері своїми руками: робимо з розумом

Металеві двері несе не тільки функції забезпечення безпеки, а й захищає мешканців від холоду і шуму. Як утеплити металеві двері своїми руками? Про це ми розповімо нижче.

Металева конструкція дверей являє собою каркас з профілю і привареного до нього зовні металевого листа. Між полотном і рамою є зазор порядка 8 мм. Залізо віддає тепло назовні, а протяги гуляють крізь зазори. Якщо дверцята не утеплені виробником, то процес утеплення ляже на плечі господарів дверцята.

 

Деякі покупці вважають, Що достатньо наповнення двері утеплювачем, однак це лише один з декількох кроків на шляху створення теплої дверцята.

Інструменти

Перед тим, як утеплити металеві двері нам знадобиться підібрати відповідний інструментарій і матеріали:

 • панелі пінопластові відповідні товщині профілю металевого;
 • поролон утеплювальний рулонний;
 • лобзик електричний;
 • ніж;
 • набір свердел;
 • битка;
 • папір наждачний середньої зернистості;
 • маркер;
 • рулетка;
 • викрутка;
 • лінійка;
 • шурупи і бур;
 • силікон, герметик;
 • ДВП лист;
 • дриль, шуруповерт;
 • самоклеящаяся плівка.

Перш ніж почати, потрібно купити пінопласт підвищеної щільності, який найкраще годиться для утеплення

Хід роботи

Вимірюємо довжину і висоту полотна. Потрібно щоб прикріплений згодом лист ДВП перекривав профіль.

Проводимо розмітку листа ДВП, прибираємо зайве.

Відзначаємо на аркуші ДВП місця під вічко, замок. Вирізаємо відповідні отвори для них. Якщо десь не можна зробити різку від країв, потрібно висвердлити отвір відповідного діаметру,щоб через нього увійшла пилка від лобзика.

Підготовлений ДВП лист прикладаємо на дверцята, щоб перевірити вірність всіх відрізів і отворів.

Наповнюємо порожнини полотна двері пінопластовими панелями. Використовуємо ніж, щоб обрізати пінопласт. Наносимо невелику кількість силікону на поверхню для того, щоб панелі не випадали. Однак не застосовуйте занадто багато силікону. Потрібно рівно стільки, скільки достатньо, щоб панель трималася в дверному блоці.

Тепер прикручуємо ДВП.Для цього вставляємо битку в дриль або шуруповерт і закріплюємо там шуруп. Якщо битка НЕ ​​намагнічена, прикріплюємо до неї на якийсь час магніт.

Після прикладання листа ДВП до полотна, укручуємо шуруп через ДВП і профіль, але не просвердлюємо ніяких отворів. Бури з шурупами самі відмінно свердлять дірки.Закручуємо по всьому периметру профілю шурупи - не менше, аніж за три шт. на кожну сторону, а також на поперечний профіль. Якщо ДВП десь нещільно прилягає, зміцнюємо конструкцію за допомогою ще одного шурупа.

Обробляємо ножем кромки після прикручування листа ДВП.

Обробляємо наждачкою дрібнозернистої край ДВП, видаляючи задирки і нерівності.

Порада 1:

 

Навіть маленькі зазори між шматками пінопласту і зазори між ребрами жорсткості потрібно заповнювати піною. Можна приклеїти пінопласт монтажною піною до зворотної поверхні полотна.

Рада 2:

Металеві жорсткості, незважаючи на утеплення, залишаються холодними. У зимовий час профільна труба, яку використовують для створення жорсткості, промерзає.Проблема вирішується використанням пінопласту. Потрібно наповнити профільну трубу монтажною піною.

Для цього в стінці профільної труби просвердлюють отвори, діаметр яких такий, щоб туди увійшла трубка балончика з монтажною піною або трубка монтажного пістолета. Отвори розташовують орієнтовно на відстані 400 міліметрів один від одного.Далі в трубу вставляють трубку і наповнюють її піною.

Утеплення поролоном

Металеві двері - як утеплити, які матеріали використовувати? Поролон є найбільш підходящим варіантом. Багато неправильно вважають, що на двері треба наклеювати гуму з метою ущільнення. Однак це неправильно.

На відміну від віконних конструкцій двері не має зазорів куди можна вклеїти гуму,тому слідом за приклеюванням гумового ущільнювача можуть з'явитися проблеми, пов'язані з закриванням дверки.

Порядок дій:

Спочатку потрібно розмотати рулон поролону;

Далі необхідно зняти захисну плівку, наклеїти її на профіль рами, намагаючись зробити це якомога ближче до тильної стороне.В ситуації, коли поролоновий лист товщі, ніж зазори, знадобиться зрізати грань матеріалу під кутом. Потрібно відрізати зайву грань таким способом,щоб в момент закривання профіль дверного полотна стосувався і вдавлювався в поролоновий шар тільки по краю тильної сторони.

Утеплення полотна дверей

Як утеплити двері металеву? У цьому запиті багато залежить від того, розбірне Чи це полотно, яким рельєф зовнішньої і внутрішньої частини полотна дверки. У випадку, коли полотно двері можна розібрати, Утеплювач закладається всередину.

При цьому утеплювальний матеріал може бути як жорстким, так м'яким. В якості жорсткого утеплювача використовуються різноманітні плити з пористих матеріалів: спінений пінополістирол, пінопласт і інші подібні матеріали (див. Утеплювач для вхідних дверей).Ці утеплюючі матеріали підбираються згідно товщин двері і потім закладаються всередину полотна дверей. Причому матеріал вставляється в розпір - під цим напругою він утримується всередині дверей.

Якщо застосовується м'який утеплювач, то потрібно подбає про його ізоляції від впливу вологи. Якщо цим знехтувати,м'який пористий ущільнювач почне вбирати в себе конденсат, що з'являється потім на внутрішніх стінках через температурні перепади.

З плином часу зволожений утеплювач повністю перестане перешкоджати проникненню холоду, а також стане загрожувати металу корозією, оскільки в ньому буде відбуватися постійне накопичення вологи.

Щоб уникнути таких наслідків, потрібно закрити плити м'якого теплоизолирующего матеріалу плівкою, і вона зіграє роль гідроізолятора.

Якщо металеві двері є нерозбірними, то застосуємо варіант, коли порожній простір дверного блоку заповнюється сипучим теплоізолятором. Однак таке можливо лише тоді,коли усередині дверної порожнини відсутні механізми управління ригелями, що закривають двері знизу і зверху.

У разі якщо подібний механізм є, сипучий утеплювач здатний безповоротно заблокувати ригелі.

В описаній вище ситуації можливо тільки утеплення дверей зовні (якщо вона має рівну поверхню).Для цього на плоску поверхню полотна дверки наклеюють еластичний утеплювач в рулонах.

Недоліком такого варіанту утеплення є не естетичний зовнішній вигляд такої обробки. Щоб приховати утеплювач зверху на нього монтується декоративне покриття з дерева або пластику.Дуже часто для утеплення використовуються листи товстої високоякісної фанери, яка може виступати в якості, як окремого утеплювача, так і у взаємодії з рулонними утеплювачами. Зазвичай фанера після установки покривається двома-трьома шарами лаку.

 

Утеплення коробки дверей

Утеплення дверей не буде завершеним, якщо не утеплити також і дверну коробку. Під час монтажних робіт по установці дверей профіль коробки у вигляді літери П потрібно наповнити спеціальним розчином.

Якщо такі дії не проведені, в коробці просверливаются отвори, а порожнини коробки наповнюються піною монтажної.Однак у цьому випадку складно тримати під контролем заповнення піною порожнини металевої коробки. Можна наповнити коробку крізь отвори вгорі, використовуючи гранульований сипучий ущільнювач.

Усунення щілин

Завершується утеплення наклеюванням на всі стики по всьому периметру дверей поролонового або гумового ущільнювача.

Гумовий є кращим, оскільки він більш зносостійкий. Треба брати найтонші ущільнювальні стрічки, з тим, щоб не було проблем при закриванні дверей.

Потрібно відзначити, що крім утеплення власне металевих дверей, дуже великий ефект здатна дати установка додаткової двері,найчастіше дерев'яною.