Утеплення даху мансарди - чому віддати перевагу?

Таке поняття, як мансарда об'єднує цілий ряд різноманітних житлових приміщень, які мають одну спільну рису - всі вони розташовуються в горищних зоні будівлі. У зв'язку з тим, що розміри такого приміщення обмежуються, в основному, покрівельними конструкціями, до них пред'являються особливі вимоги в проектуванні і виборі відповідних матеріалів.

Ламаний мансардний дах - особливості будівництва

Бажання отримати при будівництві будинку найбільшу житлову площу при порівняно невеликих розмірах будівлі призводить забудовника до думки про необхідність пристрою мансарди. Найпростішим способом втілення цієї ідеї в життя вважається ламана мансардний дах, яка забезпечить максимально можливу площу житлових приміщень.Приймаючи рішення про вибір такої конструкції, необхідно знати ряд вимог, що пред'являються до подібних конструкцій і технологію їх зведення.

Крокви мансарди - пристрій і особливості системи

Мансардний конструкція досить широко використовується при малоповерховому і котеджному будівництві, оскільки дозволяє з мінімальними витратами перетворити підпокрівельний простір в повноцінне житлове приміщення.

Крокви для мансарди мають різну конструкцію, яка вибирається, виходячи з побажань замовника. При цьому кроквяна система повинна повністю відповідати вимогам безпеки та загальної концепції будівлі. Кроквяна система мансарди буває різних типів:

Як побудувати ламаний дах самостійно?

Досить цікавим рішенням, з інженерної точки зору, є застосування мансардних приміщень для збільшення житлової площі споруди. Найчастіше для цих цілей застосовуються ламані покрівельні конструкції. Так можна не лише здешевити споруду, але й зберегти площу земельної ділянки, яка зазвичай не має зайвих квадратних метрів. Головне,розібратися, як побудувати ламану дах правильно.

Мансардна покрівля та її пристрій

Значне подорожчання земельних ресурсів робить все більш затребуваним варіант багатоповерхового будівництва. У застосуванні до приватного житлового будівництва більш придатної стане мансардні покрівля, зведення якої обійдеться значно дешевше, а отримана корисна площа цілком забезпечить потреби середньої за розміром сім'ї.

У зв'язку з тим,що існує ряд експлуатаційних особливостей такого роду приміщень, їх конструкція підкоряється ряду вимог.

Мансардний двосхилий дах: особливості зведення

Вибираючи проект будівництва заміського будинку, особливу увагу необхідно приділити будові даху. Останнім часом великою популярністю стали користуватися двосхилі дахи, конструкція яких досить проста, але ефективна.

Якщо в минулі роки така конструкція даху була практично єдиною,то в даний час її застосовують цілком усвідомлено. Двосхилий мансардний дах вирішує одночасно два завдання: вкриває будинок, а також дозволяє створити ще одне приміщення під дахом. Витрати на таке будівництво виходять значно менші, ніж при будівництві простий даху і ще одного будови.

Як побудувати мансардний дах

Мансардні дахи набули популярності досить давно, особливо в містах, де гостро стоїть питання вартості землі і мансарда дозволяє збільшити площу житлового простору. У стародавні часи мансардні приміщення використовувалися для проживання бідних верств населення, оскільки були погано утеплені, і оренда таких приміщень обходилася недорого. Найчастіше тут жили студенти й художники, поети і музиканти та інший бідний люд.

Дах мансардного типу

Мансарди відомі людству досить давно. Згадаймо Париж і його мансарди, де мешкали незаможні верстви населення, поети, художники, музиканти і простий робочий люд.

Раніше на наших просторах дах мансардного типу облаштовувалася з метою створення приміщення для літнього проживання. Але з розвитком промисловості,появою на ринку будівельних матеріалів сучасних утеплювачів, мансардні дахи знайшли широке застосування в приватному будівництві.

Ламаний дах і його конструкція

Останнім часом особливе значення надається підвищенню функціональності будівель зі збереженням естетично привабливого зовнішнього вигляду об'єкта. Ламана дах дозволяє створити додаткове житловий простір, організувавши мансардне приміщення з максимальним комфортом.

Ламаний дах своїми руками

Протягом багатьох років на приватних будинках зводять ламані дахи, домагаючись таким чином збільшення житлового простору. Адже під дахом такої конструкції найчастіше влаштовують мансардні приміщення. Ламана дах своїми руками зводиться досить часто, хоча вона і представляє деяку складність, в порівнянні зі звичайною двосхилим дахом.Тут не потрібно застосування складних механізмів та техніки і висококласних фахівців.