Металевий шифер з оцинкованого заліза - монтаж і укладання

Ще не так давно дахи житлових будинків не відрізнялися колірним різноманітністю. Більшість покрівель було вкрите або шифером, або оцинкованої сталлю. І той і інший матеріал мали монотонний сірий колір, шиферні ж даху, крім сірого кольору, ще обростали з часом зеленим мохом і плям лишайників.З розвитком нових технологій на ринку будівельних матеріалів з'явився металевий шифер з оцинкованого заліза, який перетворив вид покрівель.

 

Що являє собою металевий шифер

Металевий шифер часто називають профнастилом або профлистом.Сам по собі профнастил з оцинкованого заліза або алюмінію використовується вже досить давно, здебільшого з нього будували різноманітні будівлі промислового призначення - склади, ангари, елеватори і тому подібні будівлі.

З появою можливості надавати металопрофілю колір і захист від корозії,шифер металевий стали використовувати в якості покрівельного матеріалу, для огорож та інших огороджувальних конструкцій. В результаті, покрівлі будинків стали більш різноманітними по колірній гамі.

При прокаті листу оцинкованого металу надається хвилеподібна форма, висота хвилі може бути від 8 до 50 мм. Незважаючи на товщину листа рівну всього 0, 3-1,0 мм, за рахунок утворення профілю металошіфер володіє достатньою жорсткістю.

Матеріал має кілька захисних шарів:

 

  • цинкове двостороннє покриття;
  • полімерне покриття з фарбувальними пігментами;
  • шар спеціального лаку, що наноситься зі зворотного боку аркуша.

 

Полімерне покриття надійно захищає сталевий лист від воздейстия на нього вологи,від негативного впливу ультрафіолетового випромінювання, від дрібних механічних пошкоджень.

Гідності металевого шиферу

Завдяки полімерному покриттю залізний шифер має термін служби, при правильному монтажі та догляді, до 50 років.Спеціальні компоненти в складі полімерів забезпечують тривале збереження кольору і привабливість покрівельного матеріалу.

До достоїнств металлошіфера можна віднести:

 

  • невелику вагу, що дозволяє виробляти монтаж силами двох чоловік, без залучення вантажопідйомної техніки;його стійкість до температурних перепадів без втрати своїх властивостей, що дає можливість виробляти його монтаж в будь-який час року;
  • технологія укладання металевого шиферу (профнастилу) проста і монтувати листи профнастилу може кожен, не будучи професійним покрівельником.
  • завдяки невеликій вазі для металлошіфера не потрібно зводити посилену кроквяну систему, що, в кінцевому рахунку, обертається економією грошових і матеріальних засобів;
  • металлошіфера безпечний у плані екології;
  • має високу пожежобезпечність;
  • покрівлі з металевого шиферу довгі роки не вимагають ремонту,а при виникненні необхідності ремонту проводиться заміна окремих листів, без демонтажу всієї покрівлі.

 

Однак, при покритті покрівлі металевим шифером слід враховувати, що він добре проводить звук, і шум дощу або граду може стати неприємним явище.

Але позбутися цього недоліку можна, проклавши під металом шар утеплювача,пароізоляцію та гідроізоляційні матеріали.

Інший недолік металевого шиферу полягає в його не економічно, якщо покрівля має складні геометричні форми.

Монтаж металевого шиферу

Перед тим, як купувати металевий шифер, потрібно підрахувати, скільки матеріалу буде потрібно на покрівлю. Площа покрівлі нескладно підрахувати,якщо згадати уроки геометрії в школі. Вся покрівля розбивається на квадрати, прямокутники або трикутники і, використовуючи теорему Піфагора, підраховується площа кожного сегмента покрівлі.

Без знання геометрії, площа скатів покрівлі можна підрахувати, якщо безпосередньо на даху виміряти довжину і ширину кожного ската та інших складових даху.Перед тим, як почати монтаж металевого шиферу на дах, необхідно переконатися в тому, що всі скати виконані без порушення геометрії. Для цього потрібно проміряти діагоналі.

Обидві довжини діагоналей на одному схилі повинні бути однаковими за розміром.

Після цього починають укладання першого аркуша від кута ската.Виробники випускають листи металевого шиферу досить великих розмірів по довжині. Ширина, як правило, йде завжди стандартна.

Швидкий монтаж покрівлі з металевого шиферу буде в тому випадку, якщо довжина листів буде дорівнює довжині ската. В якості обрешітки може використовуватися обрізна дошка товщиною 20мм шириною не менше 100мм.Крок обрешітки виконується приблизно рівним 40-50 см.

Важливо пам'ятати, що на карнизах обрешетка виконується суцільним настилом шириною до 50 см з дошки більш товстою, ніж вся обрешетка, оскільки саме на карнизний звис доводиться основне навантаження снігового покриву, і саме карнизні звіси, піддаючись постійному впливу вологи,швидше за все приходять в непридатність.

Також в разжелобках, по периметру вентиляційних і димових труб, в ендовах обрешетка робиться суцільний і, крім цього, додатково настилається гідроізоляційний килим.

Кріплення металлошіфера до обрешітки проводиться спеціальними саморізами, які мають гумову або силіконову прокладку,надійно захищає місце кріплення від проникнення води.

Незалежно від того, чи буде в горищному просторі влаштовуватися житлове приміщення чи ні, покривати покрівлю Металошифер потрібно, попередньо уклавши паро- та гідроізоляцію, для захисту кроквяної системи від конденсатной вологи.Укладання листів проводиться з нахлестом по вертикалі на одну або дві хвилі. Величина нахлеста залежить від величини ухилу покрівлі.

 

При монтажі металлошіфера слід дотримуватися обережності, пересуваючись по укладених листам, щоб не порушити геометрію їх профілю.