Водостічна система покрівлі та її монтаж

Як ви думаєте, що надає покрівлі вид завершеною конструкції і, крім цього, відіграє значну роль з технічної точки зору? Так, звичайно - це водостічна система покрівлі.

При правильному підборі матеріалу, обліку поєднання кольорів, вона в силах стати справжньою окрасою, а також зможе підкреслити всі плюси архітектурних особливостей будівлі.

Водостоки своїми руками - правила монтажу

У заміському будинку повинна бути водостічна система, яка ефективно відводить дощові і талі води з даху. Цим досягається захист фасаду та цоколя будівлі від надмірної вологи, інакше можуть бути руйнування будинку і підвищена вологість всередині його.

Як встановити водостічну систему?

Одна з систем, яку зараховують до покрівельних, але забезпечує захист в основному фасадів будівлі і вимощення - це система водовідведення. Багатьом з нас доводилося потрапляти під справжні водоспади, падає з даху під час дощу. Подібне можливо в тому випадку, якщо забудовник заощадив на установці водостоків або змонтував їх неправильно, Не врахував реальної дощової навантаження.

Пристрій водостоків - технологія і нюанси монтажу

У приватних будинках старої споруди водостічна система рідко коли влаштовувалася. Дощова і тала снігова вода самопливом стікала з дахів і йшла в грунт. Грунт, насичена вологою, в зимовий період давала фундаменту здатність рухатися, в результаті чого порушувалася геометрія всього будинку.

Кріплення відсотків до даху і стіни

Водостічні системи призначаються для збору дощової і талої води з усією поверхні даху, оберігаючи тим самим від передчасного руйнування і саму покрівлю та стіни будинку, а також його фундамент.

Монтаж водостічної системи роблять фахівці - покрівельники, але будь-який господар будинку може призвести кріплення водостоку самостійно, якщо буде дотримуватися технологію виробництва цих робіт.

Зливи для даху - пристрій і очистка

Злив води з даху здійснюється за допомогою водостоків, службовців для захисту конструкцій будинку від згубного впливу атмосферних опадів. Дощова і тала вода може підтопити фундамент, зруйнувати вимощення, зіпсувати зовнішній вигляд споруди. Водостік являє собою систему труб і жолобів, що кріпляться за допомогою муфт, з'єднувальних елементів,кріпильних деталей.

Водовідведення з даху - пристрій системи

Проблемам відводу води з покрівлі будівель і споруд різного призначення традиційно приділяється підвищена увага при зведенні об'єктів. Тільки ретельно продуманий і грамотно встановлений водовідведення з даху допоможе захистити фундамент і цокольний поверх будівлі від надмірного зволоження, а також забезпечить тривалий термін служби декору стін. Відведення води з даху повинен забезпечувати видалення опадів у повному обсязі і за короткий час як у звичайних умовах, так і при стихійних лихах.

Розрахунок водостічної системи та її елементів

Не варто думати, що покрівельна система водовідведення може проектуватися на око. Від надійної та безперебійної роботи водостоку залежить довговічність і міцність не тільки даху, але і всієї будівлі в цілому. Саме тому правильний розрахунок водостічної системи є запорукою надійності та цілісності всієї споруди.

Відливи для даху пластикові - особливості пристрою

У конструкції даху будь-якої будівлі важливо забезпечити відведення води для захисту покрівлі та фасаду від протікання і проникнення вологи. Скупчення води може призвести до руйнувань покрівлі і стін будинку. А в зимовий час шматки льоду і бурульки можуть при падінні завдати шкоди людині. Цю функцію виконують відливи для даху, які ефективно відводять воду з покрівлі,не даючи застоюватися волозі.

Водостоки для даху

Традиційно відведення води від будівель приділяється підвищена увага, оскільки такий підхід дозволяє зберегти функціональність фундаменту і оздоблення стін протягом довгого часу. Грамотно встановлений водостік для даху не тільки дає можливість відвести всю воду від будови в безпечне місце, а й прикрашає будівлю. Поступово на зміну металевим конструкціям приходять пластикові водостоки для даху з ПВХ, які володіють незаперечними перевагами перед застаріваючими системами: