Скатна покрівля Изовер (Isover) - сучасні технології

Доводити необхідність утеплення покрівельних систем сьогодні нікому вже не потрібна, адже завдяки їм можна ліквідувати до 30-50% витоків тепла з приміщення. Але для того, щоб отримати подібний результат, необхідно передбачити застосування ефективного теплоізолюючого матеріалу, прикладом якого цілком може служити скатна покрівля Изовер.

Тепла покрівля - пристрій і вибір утеплювача

При будівництві мансардного даху з'являється необхідність в утепленні покрівлі. І часто забудовник задається питанням, який утеплювач вибрати для покрівлі. В даний час ринок будівельних матеріалів пропонує найрізноманітніші утеплювачі,серед яких великою популярністю користуються мінераловатні матеріали на основі скловолокна або базальту.

Чим і як утеплити дах будинку?

Дотримання технології при виконанні робіт з утеплення є запорукою отримання успішного результату. Досить часто доводиться чути думку про те, що ефективний матеріал не підійшов для конкретних умов і не робить ніякого позитивного впливу.

У більшості випадків можна сказати тільки одне - перед тим, як утеплити дах будинку,необхідно ретельно вивчити технологію виконання робіт і особливості застосовуваних матеріалів.

Тепла дах - особливості пристрою

Це поняття вже давно знайоме всім тим, хто стикався з покрівельним справою не з чуток. Тепла дах є одним з основних елементів загальної теплозахисту будівлі, застосування такого комплексного підходу забезпечує значну економію енергетичних ресурсів.

Утеплення покрівлі пінопластом: за і проти

Утеплення покрівлі пінопластом - один з найбільш затребуваних способів зараз зниження тепловтрат в будівництві. Перш ніж говорити про переваги і недоліки цього методу, варто розібратися в самому понятті «пінопласт», оскільки багато плутаються в технічних термінах.

Як утеплити дах зсередини

Якщо ви плануєте будівництво свого будинку на земельній ділянці, то вам неодмінно захочеться, щоб вам жилося в цьому будинку комфортно. А це означає, що потрібно організувати будівництво належним чином, не упускаючи жодної дрібниці. Тому питання, як утеплити дах зсередини, хвилює господарів не в останню чергу.

Теплоізоляція покрівлі - пристрій і монтаж

Оскільки основна витік тепла в будь-якому приміщенні відбувається через дах, то при процесі її зведення теплоізоляція покрівлі знаходиться на другому місці після герметичності. При всій різноманітності конструкцій покрівлі її утеплення відбувається за схожими принципами, оскільки підпорядковується одним і тим же фізичним законам.Теплоізоляція покрівлі буває двох основних типів: створення холодного горищного простору і організація житлового приміщення мансардного типу.

Традиційно при будівництві приватних будинків використовувалася конструкція холодного горища, коли покрівля утеплювати товстим шаром снігу, а основне утеплення проводилося по поверхні перекриттів,тобто по підлозі горища. Такий підхід був пов'язаний з особливою Сніжність зим і недоліком утеплювача, який можна було монтувати на кроквяні конструкції.

Сучасний підхід і розвиток будівельних технологій дозволяють здійснити утеплення підпокрівельного простору безпосередньо по кроквяних конструкцій,створивши повноцінну житлову мансарду і значно збільшивши житловий простір при мінімальних витратах.

Теплоізоляція скатної та плоскої даху може проводитися комбінованим методом, що значно підвищує теплоеффектівность будови.

Теплоізоляція плоскої покрівлі зазвичай проводиться зсередини приміщення, оскільки для цієї операції не потрібно демонтаж покрівлі. У зв'язку з тим, що плоский дах створюється з монолітної конструкції,для укладання утеплювача слід створити конструктивні елементи, на які і буде здійснюватися монтаж утеплювача.

Теплоізоляція скатного даху

Вибір способу утеплення для скатної покрівлі проводиться в залежності від особливостей будівлі. Якщо будівля знаходиться в експлуатації і не передбачається демонтаж покрівельного матеріалу,то додаткове або основне утеплення буде проводитися по внутрішній частині покрівлі, при цьому монтаж здійснюється безпосередньо по кроквяних системам. Такий підхід дозволяє виконати роботи навіть малодосвідчених фахівцям, але в цьому випадку якість робіт не завжди відповідає очікуваним результатам.

 

Якщо будівля знаходиться в процесі зведення і покрівельний матеріал ще не змонтований, тоді набагато ефективніше проводити утеплення зовнішньої сторони покрівельних конструкцій, при цьому опорою для утеплювального матеріалу буде служити внутрішня обрешетка.

Матеріали для утеплення даху

Покрівельна теплоізоляція є багатошаровою системою,яка складається з внутрішнього паронепроникного шару, шару утеплювача і шару верхнього мембранного матеріалу з односторонньою влагопроницаемостью. Така конструкція отримала назву «покрівельний пиріг».

Виробники будівельних матеріалів пропонують споживачам вже готовий «покрівельний пиріг»,але його можна створити і своїми руками на належному рівні якості.

Першим шаром служить вологонепроникний матеріал, який захищає шар утеплювача від попадання зайвої вологи з приміщення. Укладання матеріалу слід проводити без пропусків внахлест, проклеівая місця з'єднання герметиком. Особливу увагу при цих роботах слід приділити вибору утеплювального матеріалу. Сучасний будівельний ринок пропонує широкий асортимент рулонного і плитного утеплювача, але для правильного підбору необхідно виходити з його питомої ваги і теплопровідності, які є основними фізичними якостями.Крім цього незайвим буде поцікавитися екологічністю матеріалу. Широко застосовувана скловата поступово здає свої позиції, оскільки багато в чому поступається більш сучасним утеплювальним матеріалами.

Пароізоляційний верхній шар покликаний забезпечувати проходження вологи назовні і перешкоджати її проникненню всередину до шару утеплювача.Особливо слід зазначити, що для збереження утеплюючих якостей матеріалу необхідно забезпечити його активну вентиляцію, для чого при монтажі залишають спеціальний зазор між пароізоляційним шаром і покрівельним матеріалом, який зазвичай становить 50 - 70 мм.

Товщина утеплювального шару повинна забезпечувати енерговтрати будівлі відповідно до вимог СНиП, тому її визначають, виходячи з коефіцієнта теплопровідності конкретного матеріалу. Якщо товщини кроквяних конструкцій недостатньо для організації відповідного утеплення,то для вирішення цього завдання слід застосовувати більш ефективний матеріал з низьким рівнем теплопровідності.

Використовуючи теплоізоляційні матеріали для покрівлі, відповідні розрахунками, можна домогтися максимальної теплоеффектівності приміщення.

Пристрій теплоізоляції покрівлі

Монтаж теплоізоляції покрівлі слід починати з укладання пароізоляційного шару на внутрішній стороні несучих дерев'яних елементів. Зазвичай це поліетилен, фольга, а також можуть бути використані й інші водонепроникні матеріали.Матеріал укладається уздовж крокв єдиним шаром і закріплюється планками безпосередньо до дерев'яних конструкцій за допомогою будівельного степлера або оцинкованих цвяхів.

При неможливості укладання матеріалу одним шаром створюються нахлести, які повинні бути більш 100 мм.Укладання теплоізоляційного матеріалу проводиться безпосередньо на пароізоляційний шар. При цьому матеріал повинен бути вирізаний точно за розміром, оскільки не допускається його м'яття.

Недостатня товщина матеріалу може призвести до зменшення ефективності конструкції, а пропуски в його укладанні до утворення містків холоду.Гідроізоляція прикріплюється горизонтально безпосередньо до крокв. У місцях з'єднання полотен матеріалу слід створювати відповідний нахлест, ширина якого повинна становити не менше 100 мм.

Плівковий матеріал натягується досить щільно (висота його провисання не повинна перевищувати 20 мм). Плівка не повинна стосуватися шару утеплювача,утворюючи вентиляційний зазор.

Безпосередньо на плівку монтуються контррейки для подальшої обрешітки.

Грамотно проведене пристрій теплоізоляції даху допоможе не тільки боротися з тепловтратами будівлі, а й забезпечить прохолоду в літню спеку.Крім цього «покрівельний пиріг» ефективно бореться з вогкістю і забезпечує збереження стропильних конструкцій на весь термін експлуатації будівлі.

 

Роботи з утеплення покрівлі слід доручити фахівцям, оскільки при їх проведенні потрібна особлива кваліфікація і знання. Теплоізоляція даху зазвичай проводиться один раз і на довгі роки,тому при проведенні процесу не слід економити на матеріалах і якості робіт оскільки економія при обігріві приміщення швидко компенсує витрати на його утеплення.

Термокровля і термокровельние плити

Для того щоб у житловому будинку вирішити питання зручності, комфортності проживання та підвищити енергозбереження величезне значення має утеплення покрівлі. Для цих цілей використовується термокровля, яка повинна добре справлятися з навантаженнями і не деформуватися при високих снігових і вітрових навантаженнях, а також від ваги людей обслуговуючих дах. Термокровля не що інше, як плити, виготовлені з мінеральної вати і просочені спеціальними складами.

Як правильно утеплити дах - порядок виконання робіт

Питання про доцільність проведення робіт з утеплення даху не виникає навіть у людини, мало знайомого з будівельними технологіями. Вже давно доведено, що неякісне утеплення покрівлі призводить до втрати 10-15% енергоресурсів, витрачених на опалення приміщення, тобто кожні 15 гривнів із сотні викидаються в прямому сенсі на вулицю.Тому питання про те, як правильно утеплити дах, вимагає детального розгляду.

Теплокровля - особливості устрою

На сучасному етапі будівництва житлових будинків, напевно, не зустрінеш проекту, який передбачає зведення, так званої холодної покрівлі. Ми всі вже навчилися рахувати експлуатаційні витрати, і не спокушатися удаваній дешевизною споруди.

Тільки пристрій даху за методом «тепла покрівля», або як її ще називають теплокровля,відповідає нашим кліматичним умовам.