Підкладка даху - з чого і як виконати?

Будь покрівля не буде виглядати закінченою, якщо не буде зроблений підкладка даху, інакше званий підшивкою карнизних звисів. Від цієї операції залежить не тільки зовнішній вигляд всього будинку, а й вентиляція підпокрівельного простору.

Підшиті карнизи захищають дах будинку від проникнення різних комах і птахів, від снігових заметів в зимовий час. Для виконання підкладки даху використовуються два способи:

  • влаштовують каркас під кутом в 90 градусів відносно стіни будинку;
  • або каркас робиться під кутом в 45 градусів.

Підшивка даху - основні моменти

Виходячи з того, що дах повинна захищати від зовнішніх впливів не тільки горище та перекриття, а й стіни будівлі, її конструкція передбачає утворення карнизних вильотів не менше ніж на 50-60 сантиметрів. Утворилися звіси, у своєму первісному вигляді, навряд чи додадуть всьому будинку естетичний вигляд. Погодьтеся,нікому не принесе задоволення розглядати знизу пристрій крокв.

Карнизний звис покрівлі та його розміри

Звис покрівлі - конструкція, яка виступає за лінії несучих стін будинку на певну довжину (деякі будівельники називають звіси коробочкою). Основною функцією звисів є їх захист несучих конструкцій від дощу, снігу і талих вод, що стікають по даху.

Загальноприйнятими нормами для довжини звисів є відрізки довжиною в 500-600 мм, однак,цю величину, за бажанням, можна збільшувати.

Підшивка даху сайдингом

Завершено будівництво даху, але вона ще не набула остаточного вигляду. Залишилося зробити підшивку карнизів і звисів покрівлі. Тільки після цього загальний вигляд будинку набуває закінченого вигляду. Який вибрати матеріал для підшивки? Як краще зробити роботу, щоб все було акуратно і красиво? Постараємося відповісти на всі питання.В даний час багато домовласників роблять підшивку карниза сайдингом. Крім цього, звіси і карнизи підшиваються деревом, металопрофілем, та іншими матеріалами на вибір господаря.

Софіти для даху

Якщо будівництво вашого будинку наближається до завершення і покрівля вже практично готова, то саме час вирішити, які софіти для даху ви будете встановлювати. Софітів називають нижню підшивку схилу покрівлі. Призначенням даного елемента покрівлі є захист карнизного звису від негативного впливу атмосферних явищ,проникнення комах і дрібних птахів.

Підшивка звисів даху

Покрівля виконує не тільки функціональну, але й естетичне навантаження. Після зведення покрівлі повинна бути здійснена грамотна підшивка звисів, як остаточний штрих, завершальний всі роботи. Підшивка звисів даху увазі облицювання внутрішньої поверхні простору,яке розташовується меду стіною і покрівельним звисом для формування певного мікроклімату, захисту від надмірної вологості і створення закінченого зовнішнього вигляду.

Підшивка карниза даху

Після того, як будівництво даху закінчено, обраний і покладений настил, настає такий відповідальний момент, як підшивка карниза даху. Вона вимагає певних навичок і правильного підбору матеріалу, так як в конструкції коробки дуже часто передбачена прокладка елементів вентиляційної системи й кріплення для водостоку.