Пароізоляція покрівлі: огляд матеріалів та принцип пристрою

Зниження тепловтрат будівлі і захист конструкцій даху від вступника з приміщення вологого повітря і атмосферних впливів неможлива, якщо не застосовується надійна гідроізоляція та пароізоляція покрівлі. Відсутність подомной елементів в конструкціях веде до збільшення витрат на опалення приміщення і ремонтно-відновлювальні роботи по покрівлі. Тому способи подібної ізоляції повинні бути чітко прописані в проекті влаштування даху.

Дах - пристрій конструкції по СНИП

Будь-яка будівельна конструкція, тим більше така відповідальна як дах, повинна будуватися відповідно до будівельних норм і правил (СНиП). Ви повинні чітко розуміти, якщо вам потрібна надійна і безпечна дах - пристрій повинен задовольняти всі вимоги цього документа.

Один з новітніх регламентуючих документів,стосуються покрівельного справи - це СП №17.13330.2011 «Покрівлі», який є актуалізованої версією СНиП II-26-76.

Будуємо дах будинку своїми руками

Варіантів пристрою даху існує безліч, і багатьох цікавить питання, як побудувати дах будинку самостійно, вибравши найбільш економічний і доступний спосіб. Існує два типи дахів - плоскі і скатні. Для невеликих приватних будинків, найчастіше, застосовують двосхилі покрівлі або покрівлі мансардного типу - з двома ламаними скатами.

Схема даху будинку і її конструкція

Дах - фінальна і дуже важлива частина будівлі, призначена для ефективного захисту всієї споруди від усіляких атмосферних явищ: дощу, снігу, сонця, вітру, температурних перепадів. Основними складовими частинами даху є: несуча конструкція і багатошарова верхня оболонка - покрівля.

Споруда даху будинку - короткий екскурс

Багато сил і коштів пішло на будівництво будинку. Вже закінчені роботи по влаштуванню фундаменту, стін, перекриттів. Залишився завершальний, але дуже важливий і складний етап - споруда даху будинку. Дах має бути непроникною, міцною, надійно захищати мешканців будинку від будь-яких атмосферних явищ.

Зведення даху будинку своїми руками

Будь-який будинок буде надійно захищений від негоди, якщо його будівництво закінчується облаштуванням надійним дахом з якісного покриття, яка не злякається ні ураганного вітру, ні важкого снігу взимку, ні потоків дощової води, ні спеки, здатного розплавити асфальт в літню пору.

А тому, роблячи вибір на користь того чи іншого матеріалу для покрівлі, необхідно не тільки враховувати його вартість, а й звертати найпильнішу увагу на експлуатаційні характеристики.

Як зібрати дах правильно?

Вирішення цього питання залежить від безлічі факторів, дрібниць в покрівельній справі не буває. Необхідний грамотно складений проект, правильний підбір матеріалів, чітке дотримання технології під час монтажу, все це входить в поняття про те, як зібрати дах правильно.

По суті,всі споруджувані в приватному домобудівництві даху збираються за каркасною технологією, ми зараз не говоримо про покрівлях із застосуванням залізобетонних плит та інших конструкцій.

Перекриття даху своїми руками

Покрівля не дарма вважається одним з найбільш важливих елементів будівлі, адже саме від неї залежить довговічність стін, фундаменту, внутрішньої обробки. Недбало зроблена дах покаже вам свій характер при найближчих дощах, тому основним правилом покрівельника є найсуворіше дотримання технології та підбір якісних матеріалів.

Покрівля даху своїми руками - особливості технології

Ось і підійшло до фінального етапу будівництво будинку - покладений фундамент, зведено стіни. Однак, залишився важливий завершальний штрих - пристрій даху. Це одна з найбільш відповідальних частин будівлі.

Дах повинна витримувати навантаження при будь-яких погодних умовах, постійно здавати іспити на міцність і в морози, і в осінню негоду,і в літню спеку. А головне, усім, що в будинку повинно бути сухо, комфортно і безпечно.

Чим і як покрити дах правильно?

Помиляється той, хто думає, що вибір покрівельного покриття можна залишити на потім, адже спочатку необхідно змонтувати фундамент, звести стіни, а тільки після цього можна буде подумати і про дах.

У спорудженні будівлі всі процеси взаємопов'язані. І в даному випадку, перш ніж вирішити, як покрити дах, потрібно зібрати її несучий каркас,кроквяну систему. А для цього вам необхідно знати, який саме покрівельний матеріал ви збираєтеся використовувати, адже він може мати різну вагу.