Зелені дахи зі справжніми садами за кордоном вже давно не дивина. Мало того, уряди деяких країн заохочує створення зелених насаджень на дахах всіх, без винятку будівель, як промислових, громадських і приватних, і навіть матеріально стимулює це нововведення.Великі мегаполіси вже давно страждають від неблагополучної екологічної обстановки, задихаються від нестачі кисню, і сади на дахах дозволяє вирішити в деякій мірі ці проблеми.

Знамениті сади Семіраміди, що вважаються одним з семи чудес світу, не що інше, як зелений дах. Тисячі років тому такі дахи влаштовувалися в Скандинавії і Середньої Азії, з метою захисту своїх будинків від води, холоду, спеки. Першим європейцем, хто придумав сад на даху, був архітектор зі Швеції Фрідріх Хундертсвассер.

З тих пір,як у Європі почали влаштовувати зелені покрівлі, пройшло вже більше тридцяти років. В даний час створення живих дернових дахів - вельми перспективний напрям у міському будівництві.

Поряд з традиційними покрівельними матеріалами окремим особняком стоїть так звана зелена покрівля, що представляє собою справжній куточок живої природи на даху будівлі.

Такий напрям в ландшафтному дизайні і будівництві має високі перспективи розвитку,одночасно поєднуючи в собі можливість відпочинку і використання вільного простору на даху.