Покрівля з дранки - особливості пристрою

Здавна люди крили свої будинки дерев'яними матеріалами, оскільки інших і не було, якщо не вважати солому, натуральну черепицю, очерет або очерет. У тих місцевостях, де ліс не був рідкістю, будинки повсюдно мали покрівлю з дранки.

Назва цього покрівельного матеріалу може звучати по-різному - дранка, шпиндель, гонт, леміш,але суть його залишається одна - все це дерев'яні тонкі дощечки, розколоті або напилення певним способом і укладені на дах.

Як зрубати дах для дерев'яного будинку?

У наш час будівництво будинків з дерев'яного бруса широко використовується в різних регіонах країни. Ще в давні часи наші предки будували такі будинки не тільки тому, що деревина була доступним матеріалом. Будинки з бруса відрізняються зовнішнім виглядом, прекрасними умовами для проживання, в них дихається легше. Адже деревина є природним,екологічно чистим будівельним матеріалом.

Тесова дах - біля витоків історії

Тесовий дах - це класична скатна покрівля, яка виготовляється з дощок, в кілька рядів Настилати перпендикулярно коника. Як правило, для цих цілей використовують соснові дошки товщиною 25 або 30 мм. Але не все так просто, можна виділити цілий ряд особливостей виготовлення тёсовой даху.Існують деякі нюанси укладання дощок на таких покрівлях.

Так, верхній ряд дощок на тёсовой даху потрібно укладати так, щоб опуклість від річних кілець була спрямована вгору, а у нижнього ряду ця опуклість повинна спрямовуватися вниз.

Дерев'яний дах - перевірено століттями

Серед будматеріалів, використовуваних для облаштування дахів, в окремий ряд можна поставити дерево, яке при уявній непрактичності, є одним з кращих покрівельних матеріалів. Дах будинку з дерева створює дійсно унікальну атмосферу як усередині самого будинку, так і за його межами.В давнину даху з дерева користувалися величезною популярністю. На їх виготовлення йшло дуже багато часу, адже всі деталі виготовлялися вручну. Але зате і служили такі дахи сотні років.

Дерев'яна покрівля - надійна класика

Дах будинку є завершальним елементом всієї споруди. Крім того, що вона служить захистом внутрішнього простору від впливу навколишнього середовища у вигляді снігу, дощу, холоду та вітру, вона ще прикрашає будинок, надаючи йому свій неповторний вигляд. І саме дерев'яна покрівля цілком сприяє створенню унікальної споруди. Історія покрівлі даху деревом налічує не одне тисячоліття. У всіх місцевостях, що мають ліси, будинки в усі віки зводилися саме з таким типом дахів, з тієї простої причини, що це був найдоступніший, надійний і простий в обробці матеріал.

Сад на даху

Зелені дахи зі справжніми садами за кордоном вже давно не дивина. Мало того, уряди деяких країн заохочує створення зелених насаджень на дахах всіх, без винятку будівель, як промислових, громадських і приватних, і навіть матеріально стимулює це нововведення.Великі мегаполіси вже давно страждають від неблагополучної екологічної обстановки, задихаються від нестачі кисню, і сади на дахах дозволяє вирішити в деякій мірі ці проблеми.

Зелений дах: облаштовуємо живу покрівлю

Знамениті сади Семіраміди, що вважаються одним з семи чудес світу, не що інше, як зелений дах. Тисячі років тому такі дахи влаштовувалися в Скандинавії і Середньої Азії, з метою захисту своїх будинків від води, холоду, спеки. Першим європейцем, хто придумав сад на даху, був архітектор зі Швеції Фрідріх Хундертсвассер.

З тих пір,як у Європі почали влаштовувати зелені покрівлі, пройшло вже більше тридцяти років. В даний час створення живих дернових дахів - вельми перспективний напрям у міському будівництві.

Зелена покрівля - красиво і практично

Поряд з традиційними покрівельними матеріалами окремим особняком стоїть так звана зелена покрівля, що представляє собою справжній куточок живої природи на даху будівлі.

Такий напрям в ландшафтному дизайні і будівництві має високі перспективи розвитку,одночасно поєднуючи в собі можливість відпочинку і використання вільного простору на даху.

Дах з очерету - властивості та особливості покриття

Не дарма кажуть, що все нове - це добре забуте старе. Дана прислів'я цілком підходить до такої покрівельної конструкції, як дах з очерету, застосування якої стає все більш популярним на хвилі розвитку екологічного будівництва.

А якщо ще й врахувати те,що при правильному підході очеретяна дах ні в чому не поступиться іншим покрівельним матеріалам, то стає цілком зрозуміло - така конструкція має повне право на існування.

Очеретяна покрівля - нюанси заготівлі та укладання

Покриття дахів очеретом, соломою, очеретом та іншими рослинними матеріалами використовувалося людством з незапам'ятних часів. У період розвитку нових технологій і отримання сучасних покрівельних покриттів, солом'яні та очеретяні покрівлі відійшли в минуле. Але останнім часом спостерігається повернення до цього виду покрівельних матеріалів.Це й не дивно, адже дах, покритий природними рослинними матеріалами, має низку позитивних властивостей, які відсутні у найсучасніших покрівельних покриттів.