Не дарма кажуть, що все нове - це добре забуте старе. Дана прислів'я цілком підходить до такої покрівельної конструкції, як дах з очерету, застосування якої стає все більш популярним на хвилі розвитку екологічного будівництва.

А якщо ще й врахувати те,що при правильному підході очеретяна дах ні в чому не поступиться іншим покрівельним матеріалам, то стає цілком зрозуміло - така конструкція має повне право на існування.

Покриття дахів очеретом, соломою, очеретом та іншими рослинними матеріалами використовувалося людством з незапам'ятних часів. У період розвитку нових технологій і отримання сучасних покрівельних покриттів, солом'яні та очеретяні покрівлі відійшли в минуле. Але останнім часом спостерігається повернення до цього виду покрівельних матеріалів.Це й не дивно, адже дах, покритий природними рослинними матеріалами, має низку позитивних властивостей, які відсутні у найсучасніших покрівельних покриттів.

У минулі часи у людей навіть не виникало сумнівів при виборі матеріалу для даху. Солома! І не обговорювалося. Звичайно, заможні домовласники вибирали ефектну і дорогу черепицю, але вона хоч і була красивою, а створити в будинку гарний мікроклімат могла насилу. Сьогодні солом'яний дах знову повернулася.

Втім,будинку з солом'яним дахом довгий час були несправедливо забуті і вважалися дешевим будівельним рішенням для бідняків.

Очеретяний дах, так само як і солом'яний або очеретяна, використовувалася людьми ще з незапам'ятних часів, коли про метал ще ніхто не знав. Розвиток прогресу призвело до того, що про дах з очерету геть забули, віддавши перевагу таким покриттям, як руберойд, згодом - шифер, оцинкована сталь і профільований лист. А проте очерет, серед усіх покрівельних матеріалів є самим чистим в екологічному плані. Важливу роль у відродженні очеретяних дахів грає комерційна складова, адже першими почали використовувати незвичайні даху власники ресторанів, мотелів та інших закладів,прагнучи залучити споживачів унікальним дизайном у стилі ретро-кантрі.

Зелені дахи зі справжніми садами за кордоном вже давно не дивина. Мало того, уряди деяких країн заохочує створення зелених насаджень на дахах всіх, без винятку будівель, як промислових, громадських і приватних, і навіть матеріально стимулює це нововведення.Великі мегаполіси вже давно страждають від неблагополучної екологічної обстановки, задихаються від нестачі кисню, і сади на дахах дозволяє вирішити в деякій мірі ці проблеми.

Знамениті сади Семіраміди, що вважаються одним з семи чудес світу, не що інше, як зелений дах. Тисячі років тому такі дахи влаштовувалися в Скандинавії і Середньої Азії, з метою захисту своїх будинків від води, холоду, спеки. Першим європейцем, хто придумав сад на даху, був архітектор зі Швеції Фрідріх Хундертсвассер.

З тих пір,як у Європі почали влаштовувати зелені покрівлі, пройшло вже більше тридцяти років. В даний час створення живих дернових дахів - вельми перспективний напрям у міському будівництві.

Поряд з традиційними покрівельними матеріалами окремим особняком стоїть так звана зелена покрівля, що представляє собою справжній куточок живої природи на даху будівлі.

Такий напрям в ландшафтному дизайні і будівництві має високі перспективи розвитку,одночасно поєднуючи в собі можливість відпочинку і використання вільного простору на даху.

Здавна люди крили свої будинки дерев'яними матеріалами, оскільки інших і не було, якщо не вважати солому, натуральну черепицю, очерет або очерет. У тих місцевостях, де ліс не був рідкістю, будинки повсюдно мали покрівлю з дранки.

Назва цього покрівельного матеріалу може звучати по-різному - дранка, шпиндель, гонт, леміш,але суть його залишається одна - все це дерев'яні тонкі дощечки, розколоті або напилення певним способом і укладені на дах.

У наш час будівництво будинків з дерев'яного бруса широко використовується в різних регіонах країни. Ще в давні часи наші предки будували такі будинки не тільки тому, що деревина була доступним матеріалом. Будинки з бруса відрізняються зовнішнім виглядом, прекрасними умовами для проживання, в них дихається легше. Адже деревина є природним,екологічно чистим будівельним матеріалом.

Тесовий дах - це класична скатна покрівля, яка виготовляється з дощок, в кілька рядів Настилати перпендикулярно коника. Як правило, для цих цілей використовують соснові дошки товщиною 25 або 30 мм. Але не все так просто, можна виділити цілий ряд особливостей виготовлення тёсовой даху.Існують деякі нюанси укладання дощок на таких покрівлях.

Так, верхній ряд дощок на тёсовой даху потрібно укладати так, щоб опуклість від річних кілець була спрямована вгору, а у нижнього ряду ця опуклість повинна спрямовуватися вниз.