Сад на даху

Зелені дахи зі справжніми садами за кордоном вже давно не дивина. Мало того, уряди деяких країн заохочує створення зелених насаджень на дахах всіх, без винятку будівель, як промислових, громадських і приватних, і навіть матеріально стимулює це нововведення.Великі мегаполіси вже давно страждають від неблагополучної екологічної обстановки, задихаються від нестачі кисню, і сади на дахах дозволяє вирішити в деякій мірі ці проблеми.

Зелений дах: облаштовуємо живу покрівлю

Знамениті сади Семіраміди, що вважаються одним з семи чудес світу, не що інше, як зелений дах. Тисячі років тому такі дахи влаштовувалися в Скандинавії і Середньої Азії, з метою захисту своїх будинків від води, холоду, спеки. Першим європейцем, хто придумав сад на даху, був архітектор зі Швеції Фрідріх Хундертсвассер.

З тих пір,як у Європі почали влаштовувати зелені покрівлі, пройшло вже більше тридцяти років. В даний час створення живих дернових дахів - вельми перспективний напрям у міському будівництві.

Зелена покрівля - красиво і практично

Поряд з традиційними покрівельними матеріалами окремим особняком стоїть так звана зелена покрівля, що представляє собою справжній куточок живої природи на даху будівлі.

Такий напрям в ландшафтному дизайні і будівництві має високі перспективи розвитку,одночасно поєднуючи в собі можливість відпочинку і використання вільного простору на даху.