Дах з очерету - властивості та особливості покриття

Не дарма кажуть, що все нове - це добре забуте старе. Дана прислів'я цілком підходить до такої покрівельної конструкції, як дах з очерету, застосування якої стає все більш популярним на хвилі розвитку екологічного будівництва.

А якщо ще й врахувати те,що при правильному підході очеретяна дах ні в чому не поступиться іншим покрівельним матеріалам, то стає цілком зрозуміло - така конструкція має повне право на існування.

Очеретяна покрівля - нюанси заготівлі та укладання

Покриття дахів очеретом, соломою, очеретом та іншими рослинними матеріалами використовувалося людством з незапам'ятних часів. У період розвитку нових технологій і отримання сучасних покрівельних покриттів, солом'яні та очеретяні покрівлі відійшли в минуле. Але останнім часом спостерігається повернення до цього виду покрівельних матеріалів.Це й не дивно, адже дах, покритий природними рослинними матеріалами, має низку позитивних властивостей, які відсутні у найсучасніших покрівельних покриттів.

Солом'яний дах - покрівля з історією

У минулі часи у людей навіть не виникало сумнівів при виборі матеріалу для даху. Солома! І не обговорювалося. Звичайно, заможні домовласники вибирали ефектну і дорогу черепицю, але вона хоч і була красивою, а створити в будинку гарний мікроклімат могла насилу. Сьогодні солом'яний дах знову повернулася.

Втім,будинку з солом'яним дахом довгий час були несправедливо забуті і вважалися дешевим будівельним рішенням для бідняків.

Дах з очерету своїми руками

Очеретяний дах, так само як і солом'яний або очеретяна, використовувалася людьми ще з незапам'ятних часів, коли про метал ще ніхто не знав. Розвиток прогресу призвело до того, що про дах з очерету геть забули, віддавши перевагу таким покриттям, як руберойд, згодом - шифер, оцинкована сталь і профільований лист. А проте очерет, серед усіх покрівельних матеріалів є самим чистим в екологічному плані. Важливу роль у відродженні очеретяних дахів грає комерційна складова, адже першими почали використовувати незвичайні даху власники ресторанів, мотелів та інших закладів,прагнучи залучити споживачів унікальним дизайном у стилі ретро-кантрі.