Покрівля з дранки - особливості пристрою

Здавна люди крили свої будинки дерев'яними матеріалами, оскільки інших і не було, якщо не вважати солому, натуральну черепицю, очерет або очерет. У тих місцевостях, де ліс не був рідкістю, будинки повсюдно мали покрівлю з дранки.

Назва цього покрівельного матеріалу може звучати по-різному - дранка, шпиндель, гонт, леміш,але суть його залишається одна - все це дерев'яні тонкі дощечки, розколоті або напилення певним способом і укладені на дах.

Як зрубати дах для дерев'яного будинку?

У наш час будівництво будинків з дерев'яного бруса широко використовується в різних регіонах країни. Ще в давні часи наші предки будували такі будинки не тільки тому, що деревина була доступним матеріалом. Будинки з бруса відрізняються зовнішнім виглядом, прекрасними умовами для проживання, в них дихається легше. Адже деревина є природним,екологічно чистим будівельним матеріалом.

Тесовий дах - біля витоків історії

Тесовий дах - це класична скатна покрівля, яка виготовляється з дощок, в кілька рядів Настилати перпендикулярно коника. Як правило, для цих цілей використовують соснові дошки товщиною 25 або 30 мм. Але не все так просто, можна виділити цілий ряд особливостей виготовлення тёсовой даху.Існують деякі нюанси укладання дощок на таких покрівлях.

Так, верхній ряд дощок на тёсовой даху потрібно укладати так, щоб опуклість від річних кілець була спрямована вгору, а у нижнього ряду ця опуклість повинна спрямовуватися вниз.

Дерев'яний дах - перевірено століттями

Серед будматеріалів, використовуваних для облаштування дахів, в окремий ряд можна поставити дерево, яке при уявній непрактичності, є одним з кращих покрівельних матеріалів. Дах будинку з дерева створює дійсно унікальну атмосферу як усередині самого будинку, так і за його межами.В давнину даху з дерева користувалися величезною популярністю. На їх виготовлення йшло дуже багато часу, адже всі деталі виготовлялися вручну. Але зате і служили такі дахи сотні років.

Дерев'яна покрівля - надійна класика

Дах будинку є завершальним елементом всієї споруди. Крім того, що вона служить захистом внутрішнього простору від впливу навколишнього середовища у вигляді снігу, дощу, холоду та вітру, вона ще прикрашає будинок, надаючи йому свій неповторний вигляд. І саме дерев'яна покрівля цілком сприяє створенню унікальної споруди. Історія покрівлі даху деревом налічує не одне тисячоліття. У всіх місцевостях, що мають ліси, будинки в усі віки зводилися саме з таким типом дахів, з тієї простої причини, що це був найдоступніший, надійний і простий в обробці матеріал.