Ізоляція покрівлі: матеріали і проведення робіт

Завершальним етапом зведення коробки будь-якої будівлі є пристрій покрівлі. Від якісного монтажу даху безпосередньо залежить комфортний мікроклімат у будинку, а також довговічність всієї будови. Саме тому існує така залежність: надійна і якісна покрівля - ізоляція від опадів, конденсату та запобігання тепловтрат через дах.

У нашій статті ми розглянемо такий важливий аспект довговічності та ефективності покрівель, як надійна паро-, гідро- і теплоізоляція.

Гідроізоляція покрівлі

При зведенні даху, одним з найважливіших етапів є правильно невиконана гідроізоляція покрівлі, яка повинна охороняти кроквяну конструкцію даху від впливу вологи, крім цього захищати деревину і утеплювач від конденсату.

На сьогоднішній день існує маса способів і матеріалів, призначених для влаштування гідроізоляції, Як покрівель, так і будь-яких інших будівельних конструкцій. За способом пристрою розрізняють гідроізоляцію:

Гідроізоляція плоского і скатного даху

При створенні практично будь покрівельної конструкції особливу увагу слід приділити її герметизації. Гідроізоляція даху і сам покрівельний матеріал виконують зовсім різні функції і багато в чому доповнюють один одного.

Знехтувати пристроєм гідроізоляційного шару можна тільки при організації холодного підпокрівельного простору скатних дахів,в інших випадках вона просто необхідна, не залежно від матеріалу, використовуваного для крокв і покрівлі.

Тече дах - що робити в цьому випадку?

Практично кожен власник приватного будинку хоча б раз стикався з проблемою протікання даху. Крім неприємних відчуттів протікання може сприяти псування стелі, стін, меблів, може призвести до замикань в електропроводці, появі в будинку грибка і цвілі.

Протікання покрівлі - вирішуємо проблему самостійно

Напевно кожному мешканцеві останнього поверху непонаслишке відома така неприємність, як протікання покрівлі в багатоквартирному будинку. Це бич будинків, які знаходяться під опікою житлово-комунального господарства та таким мешканцям можна тільки поспівчувати, оскільки наші ЖЕКи вкрай мляво реагують на такі проблеми. Дах може протікати під час сильного дощу або незабаром після нього, навесні під час танення снігу або взимку в разі відлиги. Протікання невстановленої причини, можуть бути викликані скупченням конденсату під покрівельним килимом, микротрещинами в рулонних матеріалах.

Дахи будинків - проект від архітектора

Проектування є першим і одним з основних етапів будівництва. Від якості його розробки залежить надійність конструкції, її подальша ефективна і безаварійна експлуатація. На такі серйозні будівельні конструкції як дахи будинків - проект повинен розроблятися тільки фахівцем. Зараз багато організацій пропонують вже готові набори проектної документації для покрівлі, тому давайте розглянемо, на які питання необхідно звертати увагу при виборі проекту.

Акт приймання покрівлі та технічного стану

Після закінчення робіт з будівництва покрівлі відбувається оцінка діяльності фахівців. При цьому враховуються якість, міцність і зовнішній вигляд готової конструкції. Також перевіряється, чи відповідають матеріали, які були вказані в проекті. Особлива увага звертається на гідроізоляцію та утеплення даху. Після всіх процедур перевірки складається акт приймання покрівлі.

Договір на ремонт покрівлі та виконання покрівельних робіт

Будь-який дах, навіть сама надійна і якісна, повинна періодично проходити обстеження і піддаватися ремонту, причому виробляти такі роботи по обслуговуванню даху повинні тільки підготовлені професіонали. Всі роботи з ремонту покрівлі повинні бути задокументовані.Одним з таких документів є договір на ремонт покрівлі - зразок якого ви зможете скачати в кінці статті. А крім цього, ми постараємося розповісти про деякі нюанси пов'язаних зі складанням і заповненням даного документа.

Кошторис на ремонт покрівлі

Навіть для приватного будинку потрібно скласти на ремонт покрівлі кошторис, щоб точно знати, у що обійдеться ця робота і, виходячи зі своїх фінансових можливостей, вибрати відповідні матеріали. Точно також складається кошторис на ремонт покрівлі та в будь-який організації, що має на своєму балансі будівлі та споруди.Перш ніж складати кошторис на ремонтні роботи, необхідно зробити аналіз стану покрівлі, обмір пошкоджених місць.

Виготовлення покрівлі своїми руками

Саме покрівля є завершальним етапом будівництва будинку. Красива і надійна покрівля забезпечує максимум комфорту для мешканців. Крім цього, покрівля надає будинку свій унікальний вигляд. Тому влаштування покрівлі приділяється так багато уваги.

Покрівлі можуть бути як холодними, так і утепленими. Утеплені покрівлі найчастіше влаштовуються,якщо на горищі планується обладнати житлове приміщення, зване мансардою.