Ізоляція покрівлі: матеріали і проведення робіт

Завершальним етапом зведення коробки будь-якої будівлі є пристрій покрівлі. Від якісного монтажу даху безпосередньо залежить комфортний мікроклімат у будинку, а також довговічність всієї будови. Саме тому існує така залежність: надійна і якісна покрівля - ізоляція від опадів, конденсату та запобігання тепловтрат через дах.

У нашій статті ми розглянемо такий важливий аспект довговічності та ефективності покрівель, як надійна паро-, гідро- і теплоізоляція.

Гідроізоляція покрівлі

При зведенні даху, одним з найважливіших етапів є правильно невиконана гідроізоляція покрівлі, яка повинна охороняти кроквяну конструкцію даху від впливу вологи, крім цього захищати деревину і утеплювач від конденсату.

На сьогоднішній день існує маса способів і матеріалів, призначених для влаштування гідроізоляції, Як покрівель, так і будь-яких інших будівельних конструкцій. За способом пристрою розрізняють гідроізоляцію:

Гідроізоляція плоского і скатного даху

При створенні практично будь покрівельної конструкції особливу увагу слід приділити її герметизації. Гідроізоляція даху і сам покрівельний матеріал виконують зовсім різні функції і багато в чому доповнюють один одного.

Знехтувати пристроєм гідроізоляційного шару можна тільки при організації холодного підпокрівельного простору скатних дахів,в інших випадках вона просто необхідна, не залежно від матеріалу, використовуваного для крокв і покрівлі.

Тече дах - що робити в цьому випадку?

Практично кожен власник приватного будинку хоча б раз стикався з проблемою протікання даху. Крім неприємних відчуттів протікання може сприяти псування стелі, стін, меблів, може призвести до замикань в електропроводці, появі в будинку грибка і цвілі.

Протікання покрівлі - вирішуємо проблему самостійно

Напевно кожному мешканцеві останнього поверху непонаслишке відома така неприємність, як протікання покрівлі в багатоквартирному будинку. Це бич будинків, які знаходяться під опікою житлово-комунального господарства та таким мешканцям можна тільки поспівчувати, оскільки наші ЖЕКи вкрай мляво реагують на такі проблеми. Дах може протікати під час сильного дощу або незабаром після нього, навесні під час танення снігу або взимку в разі відлиги. Протікання невстановленої причини, можуть бути викликані скупченням конденсату під покрівельним килимом, микротрещинами в рулонних матеріалах.