Термін служби металочерепиці - що може вплинути?

При покупці покрівельного покриття для даху будь-якої людини цікавить питання не тільки про вартість, а й про те, скільки прослужить покрівля. Термін служби металочерепиці відповідно до гарантій виробника складає приблизно 15 років.

Фактично це покриття може прослужити до 50 років,якщо обрано правильний профіль і робота з влаштування покрівельного покриття виконана якісно і відповідно до вимог будівельних норм і правил.

 

Від чого залежить тривалість експлуатації металочерепиці?

Перш ніж придбати дане покриття потрібно звернути увагу на ряд факторів:Характеристики листів металевої черепиці - склад металу і наявність оцинкованого покриття. Виробники металу можуть бути вітчизняними, з Китаю, Туреччини і так далі. Фахівці рекомендують вибирати металочерепицю російських виробників. Метал і його покриття повинні бути хорошої якості.

Товщина сталевих листів і цинкового покриття.Тонкий метал товщиною 0,35 мм має більш низьку ціну, але є ймовірність його деформації при установці, що може сприяти виникненню корозії. Метал більшої товщини володіє великою питомою вагою і створить певні труднощі при монтажі. Фахівці радять використовувати листи металочерепиці товщиною 0,5 мм,в якому захисний шар цинку становить 245 мкм.

Металочерепиця, термін служби якої буде влаштовувати власника будинку повинна укладатися відповідно до правил та рекомендацій виробника. Від якості монтажних робіт у великій мірі залежить довговічність покрівлі житлового будинку.

На тривалість терміну служби покрівельного матеріалу впливає також вид і якість покриття листів.

Види полімерних покриттів металочерепиці

Для збільшення терміну експлуатації металочерепиці застосовуються такі види захисних покриттів:

  • пурал;
  • поліестер;
  • пластизол;
  • PVDF.

Пурал - це покриття з поліуретану, який модифікований поліамідом.Воно розроблено фахівцями з Фінляндії для захисту покрівлі і надання їй красивого зовнішнього вигляду. Це покриття має матову поверхню. Пурал має стійкість до негативних атмосферних явищ, агресивних хімічних середовищ і впливу сонячних променів. Товщина шару цього матеріалу становить 50 мкм.Пурал є оптимальним варіантом для металочерепиці.

Поліестер в своєму складі містить поліефір і є одним з найдешевших матеріалів для забезпечення довговічності металочерепиці. Цей матеріал володіє також хорошими експлуатаційними властивостями: стійкий до високих температур, корозії та механічних пошкоджень.Його товщина становить 25 мкм. Однак по міцності це покриття трохи поступається пуралом.

Основу пластізола становить полівінілхлорид і пластифікатори. Товщина даного покриття більше ніж у інших матеріалів і дорівнює 200 мкм, що робить його самим стійким до механічних пошкоджень. Однак,пластизол використовується при більш високих температурах і не має високу стійкість до сонячних променів.

Металочерепиця з захисним покриттям з PVDF володіє найбільш кращими захисними характеристиками. Це покриття на 70% складається з поливинилденфторида, а решту становить акрил.У матеріалу PVDFотлічная стійкість до сонячних променів, що забезпечує збереження кольору на тривалий час. Це покриття має стійкість до впливу навколишнього середовища, зокрема до морської солі, яку не всі покриття витримують. Матеріал не піддається дії корозії, має стійкість до механічних пошкоджень.Якщо врахувати всі перераховані вище властивості покриття і зробити його якісний монтаж, то довговічність металочерепиці буде дуже високою.