Яка металочерепиця краще: поради та рекомендації щодо вибору

Коли людина збирається будувати свій дім, він, природно, вирішує для себе масу питань - де купити недорогий і якісний матеріал, як побудувати - самому або запросити фахівців та інше. І коли справа доходить до покрівлі, то серед величезної кількості пропонованих матеріалів складно зробити правильний вибір - яка металочерепиця краще. І чому саме вона, а не профлист або сучасний шифер?

 

Щоб зрозуміти, який матеріал краще використовувати для покриття покрівлі, необхідно знати його властивості, технічні характеристики, достоїнства і недоліки.

Чому люди стали відмовлятися від шиферу?

В першу чергу, причини незатребуваності асбестоцементного шиферу криються в його непоказному вигляді. Однотонні сірі тони, дах поросла мохом вже мало кого влаштовує.До того ж зайва крихкість шиферу при транспортуванні і монтажі теж грає далеко не позитивну роль.

Велика вага шиферу змушує робити посилену кроквяну систему, що в свою чергу позначається на подорожчанні всього будівництва. Монтаж шиферної покрівлі теж справа не легка, враховуючи тяжкість одного аркуша.

Як правило, дахи,покриті азбестоцементними листами, не відрізняються різноманітністю форм, і це теж мінус шиферу, оскільки цей матеріал абсолютно не підходить для пристрою складних в геометричному плані покрівель.

В силу таких негативних моментів у відношенні шиферу забудовники і вирішують питання на користь металочерепиці, а яка краще, ми спробуємо розібратися.

Що являє собою металочерепиця?

Покрівельний матеріал під назвою металочерепиця лише своїм зовнішнім виглядом віддалено нагадує справжню керамічну черепицю. Виготовляється він з тонкого сталевого листа, який пройшов обробку гарячим цинкуванням, з подальшим нанесенням захисних полімерних шарів.Крім полімерного шару на метал наноситься шар грунтовки, лаку, а в сам полімерний склад додається фарбувальний пігмент, в результаті чого ми і можемо спостерігати різнокольорові привабливі покрівлі. За принципом виготовлення вся металочерепиця однакова. Відрізняється вона товщиною сталевого листа, яка буває від 0,35 до 0,5 мм,і видом полімерного покриття.

Тому, якщо потрібно вирішити, яка хороша металочерепиця, а яка не дуже, то в першу чергу, потрібно звертати увагу на товщину і вид полімерного покриття.

Види полімерних покриттів

Металочерепиця покривається наступними видами полімерних складів:

 • поліестер;
 • пурал;
 • прінтех;
 • пластизол;
 • PVDF.

Поліестер - саме недороге покриття з усіх, які використовуються для захисту сталевого листа при виготовленні металочерепиці. У його основі лежить поліефірна фарба товщиною до 25 мікрон. Відрізняється малою стійкістю до механічних пошкоджень, вицвітання, але добре показує себе при вигинах металу.Пурал - властивості цього полімеру засновані на характеристиках поліуретану, який більш стійкий до негативних впливів навколишнього середовища, температурних перепадів, ультрафіолетового випромінювання. Товщина покриття складає 50 мікрон, що говорить саме за себе, якщо порівнювати з поліестером.Пластизол виробляється на основі полівінілхлориду та має злегка шорстку поверхню. Це покриття має найбільшу товщину - 200 мікрон і відрізняється високою стійкістю до атмосферних і механічних впливів.Покриття PVDF на основі акрилу і полівінілдіфторіда товщиною 27 мікрон є самим стійким до будь-яких впливів на металочерепицю, а з гарантійного терміну експлуатації займає перше місце серед усіх полімерних покриттів.

Тепер, знаючи про основні якості всіх захисних шарів на сталевому листі, можна більш впевнено робити вибір -шифер або металочерепиця.

Профлист

Однак потрібно звернути увагу ще на один покрівельний матеріал, який останнім часом користується великою популярністю - профлист. Це той же сталевий лист товщиною від 0,35 до 0,5 мм, що пройшов обробку гарячим цинком і має полімерні покриття, аналогічні деяким покриттям металочерепиці.Його якісні показники практично не поступаються характеристикам черепиці з металу, але зовнішній вигляд, на жаль, не йде ні в яке порівняння з нею. До того ж поздовжні ребра жорсткості, отримані методом холодної прокатки, служать відмінною дорогою для сходу снігових мас, що не завжди подобається споживачам. Тому при виборі профлист або металочерепиця, слід враховувати цей фактор.

Якщо для покрівель з крутими схилами використання профлиста може бути недоцільним, зважаючи на те, що сніг сходить великим масами, то застосування металочерепиці на дахах з малим ухилом викликає ризик застою дощовою або талою сніговою води,що може призвести до ризику протікання.

Але є і істотний плюс при використанні профлиста в якості покрівельного матеріалу. Це більш легкий і економічний розкрій матеріалу при монтажі його на покрівлі. Відрізані частини листа можуть бути використані на інших ділянках даху в дзеркальному відображенні, чого не можна зробити з відходами металочерепиці.

Металочерепиця дає більше відходів, враховуючи її складний малюнок, тому менш економічна, та й коштує на порядок вище, ніж профлист.

Але в теж час саме складний профіль відіграє позитивну роль, коли при монтажі або подальшому обслуговуванні в процесі експлуатації потрібно проводити роботи на такому даху.Незважаючи на ребра жорсткості профлист менш готується на вигин, ніж черепиця, у якої ребра жорсткості розташовані як вертикально, так і горизонтально. Тому на покрівлі, покритої металочерепицею, працююча людина відчуває себе впевненіше.

Як вибрати покрівельний матеріал?

Ніхто не стане сперечатися, що вибираючи той чи інший матеріал,кожен бажає купити товар гарної якості за мінімальною ціною. Але таке вдається не завжди. Орієнтуючись на низьку вартість, легко можна купити фальсифікований матеріал.

Якщо вибирати, яка металочерепиця найкраща, то в першу чергу, слід звертати увагу на:

 • товщину листа;
 • виробника металу;
 • тип полімерного покриття;
 • гарантійний термін експлуатації від виробника;
 • зовнішній вигляд купованого матеріалу.

Сучасний ринок пропонує величезну кількість виробників металочерепиці. Розібратися, у кого ж матеріал кращий, часом буває складно розібратися навіть фахівцеві.

Якщо товщину металу неможливо визначити на око, без відповідного інструменту,то виробника можна перевірити документально. Деякі відомі бренди мають свій логотип або друк, які наносяться безпосередньо на сам покрівельний матеріал. В крайньому випадку, завжди є можливість запитати у продавця сертифікат виробника.В даний час великою популярністю користуються покрівельні матеріали закордонного виробництва. Фінські марок Rocua, Ruuki, Merra System (Швеція) Інтерпрофіль, Grand line, Металлпрофіль, та інші.

Якщо відповідати на питання, яке покриття металочерепиці краще,то потрібно враховувати в яких кліматичних умовах буде експлуатуватися покрівля. Багато чого про якість матеріалу може розповісти і його зовнішній вигляд.

При візуальному огляді покрівельного матеріалу потрібно звертати увагу на такі моменти:

 • полімерне покриття повинно бути ідеально гладким, без яких або відслонень або здуття;
 • не повинно бути і натяку на іржу на поверхні або торцях листів;
 • якщо в технічній документації вказано допустимий кут вигину, то зігнувши лист по цьому значенню, на покритті не повинно з'явитися ніяких тріщин;
 • також слід звертати увагу на точність геометричних розмірів і форм самого профілю металочерепиці або профлиста.

Трапляється,що виробники в гонитві за кількістю, не звертають належної уваги на якість або роблять це в надії на простуватих споживачів.

Метал, профіль якому надали на старому зношеному обладнанні, може просто не стикуватися або утворювати великі щілини і зазори.

Знаючи всі ці моменти при виборі матеріалу і основні його характеристики,ви зможете вирішити для себе, яку металочерепицю краще вибрати.

А у якого виробника матеріал краще або гірше, тут не можна сказати однозначно. Вся справа в тому, чим ви керуєтеся при виборі металочерепиці - якістю або вартістю, оскільки якісний товар дешевим не буває.