Давно минули ті часи, коли скляний дах на приватному будинку, була чимось незвичайним, коли на таку конструкцію перехожі витріщалися, як на якесь диво. Підвищення добробут людей, розвиток будівельних технологій дозволяють в наш час зробити своє житло більш комфортабельним, світлим,а іноді перетворити його на справжній літній сад. Рослини в будинку, крім краси, створюють сприятливий мікроклімат, очищають повітря, але для їх вирощування необхідний денне світло і скляний дах будинку, якнайкраще сприяє цьому.

 

Поглянувши сьогодні на верхні поверхи міських багатоповерхових будинків, частенько можна помітити,як серед звичайних непоказних покрівель яскравою плямою виділяється прозорий дах, особливо привертає увагу перехожих в темний час доби. Поговоримо про особливості цього покриття і тонкощах його вибору.

Види прозорих дахів

Дах зі скла можна зробити як над всім будинком, так і над його якоїсь певної частиною. Це вже залежить від фантазії власника будинку. Прозорий дах зазвичай влаштовується в заміських будинках над холом, над мансардним приміщенням, або над зимовим садом. В інших житлових приміщеннях, якщо є бажання дивитися на небо,або потрібне додаткове освітлення, робляться мансардні вікна, які вставляються безпосередньо в покрівлю.

Крім цього, скляна покрівля може бути влаштована на зенітних ліхтарях, над балконом, терасою, верандою і мати різні форми:

  • купола
  • арки
  • півсфери
  • похилій площині.

Одним з поширених видів прозорої покрівлі є панорамний скляний дах, який відрізняється від зенітного ліхтаря тим, що має менший кут ската і велику площу скління.

У той же час, відмінність панорамного даху від скляної покрівлі (яка зазвичай влаштовується на одному схилі) - вона виконується на декількох схилах,для кращого огляду, що підкреслюється її назвою. Для цього виду покрівлі використовуються посилені конструкції у вигляді алюмінієвих або сталевих профілів.

Рамні конструкції скляного даху

Рамні конструкції виготовляються з алюмінієвого профілю, сталевого і комбінованого, куди входить дерево і алюміній.Але для скляного даху оранжереї, де необхідно підтримувати певний температурний режим і вологість, дерево використовувати небажано, оскільки воно швидко почне загнивати, незважаючи на його обробку антисептиками.

Прозорі дахи будинків можуть бути влаштовані з використанням алюмінієвого профілю. Це знижує вагу всієї конструкції, що не зменшуючи міцності. Недоліком алюмінію є те, що у нього висока теплопрводность, в результаті чого в приміщенні буде прохолодно.

Сталевий профіль набагато міцніше алюмінієвого,він може витримати досить велику площу скління. Але вага такої конструкції буде істотним, що збільшить навантаження на стіни і фундамент будинку зі скляним дахом. До того ж сталь сама по собі є нестійкою до корозії, і буде потрібно періодична обробка рамної конструкції антикорозійними складами.Найоптимальнішим варіантом може бути алюмінієво-дерев'яний профіль. У цьому випадку дерево забезпечить тепло, а алюміній міцність конструкції.

Фахівці не рекомендують використовувати металопластикові віконні профілі, як не відповідають по міцності.

Світлопрозорі матеріали

Коли перед власником заміського будинку постає питання,як зробити скляний дах, який матеріал використовувати, щоб забезпечити тепло і в той же час безпеку людей, можна зупинити свій вибір на одному з наступних матеріалів:

  • спеціальні склопакети з енергозберігаючими функціями;
  • полікарбонат
  • оргскло
  • прозорий шифер з ПВХ

Створюючи скляний купол над головою,потрібно враховувати крихкість матеріалу і максимально захиститися від різних ситуацій, коли осколки скла можуть посипатися на людей. В даний час існує досить багато різновидів скла, яке не дає осколків при розбиванні.

Найпростіший спосіб - наклеїти на скляну поверхню полімерну плівку. У цьому випадку розбилося скло буде утримуватися на плівці. Така плівка ефективна, коли в склопакетах використовується загартоване скло і триплекс. Оскільки загартоване скло при ударі розлітається на безліч дрібних осколків,плівка допоможе утримати їх своїми клеять. Хоч загартоване скло і не має гострих граней при розбиванні, але мало приємного, коли зверху сипляться осколки, нехай навіть і в деякому роді безпечні.

Найбільш безпечним видом матеріалу для скління покрівлі служить триплекс. Він зовсім не дає осколків.І вже зовсім не допускається використовувати звичайне віконне скло, через його крихкості і великої ваги.

Армоване скло також може служити для скління даху. У його складі металева сітка, і при розбиванні осколки утримуються на ній, не розлітаючись.

Існує ламіноване скло, що складається з декількох шарів скла різної товщини, склеєних між собою, яке також не дає осколків. Але цей матеріал має велику товщину, і меншу світлопропускну здатність.

Світлопрозорі матеріали, виготовлені на основі пластика - полікарбонат стільниковий і монолітний, прозорий шифер з ПВХ, оргскло. Всі вони мають малу вагу і більшу міцність, у кілька разів перевищує міцність скла, тому, якщо потрібно скляна розсувний дах, ці матеріали цілком можуть бути використані.

Особливості скляних дахів

Перед тим, як зробити скляну покрівлю, потрібно розуміти, що в зимовий період на такому даху,як і на будь-який інший, буде відбуватися накопичення снігу та льоду, тому потрібно вибрати систему підігріву скла. У цьому випадку дах повною мірою виконуватиме свої функції.

А щоб скляний купол над вашою головою був завжди чистим, слід робити дах максимально зручною для подальшого її обслуговування. Це потрібно і для того,щоб виконувати мийку або ремонт скляних дахів. Адже як і будь-яка конструкція зі скла, такий дах втрачає свою світлопропускну здатність і прозорість через осідає пилу.

Тепер, про сам важливому питанні для багатьох - про вартість такого виду покриттів.

На даний момент ціна скляного даху коливається в межах 4 500 - 6 000 тисяч гривнів за один квадратний метр.

Але з розвитком технологій, ціни, безсумнівно, будуть знижуватися, вже зараз з'являється багато конкуруючих фірм, і за законом ринку скляні дахи найближчим часом стануть доступні будь-якому домовласникові.

Додати коментар


Захисний код
Оновити