При облаштуванні гаражної даху прагнуть максимальної функціональності - естетиці тут немає місця. У великих гаражних кооперативах найчастіше вони плоскі, зроблені із залізобетонних плит. У приватному домобудівництві окремо стоять гаражі переважно зводяться із двосхилим дахом, прибудовані до будинку мають односхилий дах. Але в будь-якому випадку, коли стіни готові, перед автовласником постає питання, чим покрити дах гаража.

 

Крім покрівельного матеріалу, для влаштування скатної даху потрібні такі матеріали, як: деревина, пароізоляційна плівка і гідроізоляційний килим, елементи коника та інші складові будь-якого даху.Грамотно виконані роботи відповідно до технології пристрою скатних дахів будуть надійною гарантією від протікання гаражної даху на довгі роки.

Будь-який дах, в тому числі і возводимая для гаража, складається з декількох етапів будівництва:

 • Пристрій даху гаража
 • пристрій кроквяної системи;
 • укладка пароізоляції і гідроізоляції;утеплення покрівлі;
 • монтаж покрівельного покриття;
 • обробка покрівлі зсередини гаража.

Конструкція даху гаража в залежності від побажання власника може бути утепленій або холодною.

Холодний дах будується набагато простіше і вимагає менших фінансових вкладень, але внутрішня температура в гаражі взимку буде майже дорівнювати температурі навколишнього повітря,що негативно позначиться на стані автомобіля.

Якщо гараж навіть буде опалювальним, то холодна дах зведе нанівець всі зусилля по обігріву приміщення. Все тепло буде виходити саме через холодну покрівлю. Тому дах гаража без утеплення для російського клімату позначається, насамперед, на загальному стані автомобіля,на збільшеному витраті палива для прогріву машини в холодному гаражі.

З яких покрівельних матеріалів зробити покриття гаража, який використовувати утеплювач, паро-і гідроізоляцію - власник гаража повинен мати уявлення про все це, щоб побудувати дах своїми руками.У разі виконання робіт найнятої бригадою господар все одно повинен розбиратися у всьому цьому, щоб зі свого боку контролювати хід робіт, дотримання технології пристрою покрівлі і витрата матеріалів.

Вибір покрівельного матеріалу для гаража

Коли власник гаража вирішує питання, з чого зробити дах гаража, і який матеріал краще,то він повинен чітко уявляти собі, що така конструкція, як дах, це не просто захист внутрішнього простору від дощу і снігу.

Вибираючи покрівельний матеріал потрібно орієнтуватися:

 • на його вартість;
 • надійність;
 • простоту монтажу;
 • тривалість експлуатації;
 • ремонтопридатність та інші якості.

Якщо в житлові будинки зловмисники не можуть проникнути через дах, зважаючи на її капітальності, то гаражі нерідко стають об'єктами крадіжок саме з причини проникнення злодіїв через дах. Тому надійності покрівлі слід приділяти увагу не меншу, ніж гідроізоляції, герметичності і утепленні.Не кожен покрівельний матеріал може укладатися своїми силами. Для деяких видів покрівлі потрібні професіоналізм і практичний досвід. Тому, вибираючи, чим краще покрити дах гаража, потрібно мати це на увазі.

Гараж-прибудова повинен гармоніювати з домомПрі споруді гаража власники прагнуть здешевити будівництво,тому використовують покрівельні матеріали менш дорогі, ніж для житлового будинку.

Але якщо гараж знаходиться поряд з будинком, то його зовнішній вигляд повинен гармоніювати з матеріалами, що застосовувалися при спорудженні основної будівлі, в іншому випадку, він буде виглядати на тлі будинку, як бридке каченя поряд з лебедем.

Слід мати також на увазі,що вибираючи такий матеріал для покриття гаражної даху як металочерепиця або фальцевая оцинкована покрівля, своїми руками укласти її навряд чи вийде, якщо немає досвіду і знань. У цьому випадку краще звернутися до професійних покрівельникам.

Коли гараж знаходиться на видаленні від основної будівлі і не пов'язаний з ним єдиним дизайнерським рішенням,то в якості покрівельного матеріалу можна вибрати і більш дешеве покриття - асбестоцементний шифер, руберойд, профлист та інші види покрівельних недорогих матеріалів.

Застосування таких простих матеріалів не вимагає професійних навичок, використання дорогої техніки та інструментів. Досить буде молотка,ножівки і підручних побутових інструментів, які є в кожному будинку. Якщо питання, яким матеріалом покрити дах гаража, вирішено, то можна переходити безпосередньо до початку укладання покрівельного покриття.

Укладання покрівельного покриття

Для монтажу шиферу, профлиста або укладання оцинкованого заліза перед тим, як покрити дах гаража,необхідно зробити обрешітку з дерев'яних брусків або дошки.

Профлист і оцинковка мають вагу набагато менший, ніж шифер, Решетування даху гаражапоетому крок обрешітки може бути більшим, ніж для азбестоцементних листів.

У випадку з шиферної покрівлею крок обрешітки робиться меншим, і самі бруски повинні мати більший перетин, ніж під покрівлю з металу,враховуючи значну вагу шиферу. Крім цього, враховується розмір шиферного листа.

Покриття даху гаража профнастилом не представляє великої труднощі, завдяки легкості матеріалу і простому монтажу. Зробити дах цілком можна силами двох людина, не залучаючи фахівців і техніку.

З усіх інструментів знадобиться:

 • шуруповерт,ножиці по металу,
 • вимірювальні пристосування - лінійка-кутник і 5 або 10 метрова рулетка.

При необхідності різів не рекомендується користуватися болгаркою, щоб згодом, у місцях різів, не утворювалася корозія металу.Покрівельні саморезиДля кріплення використовуються спеціальні покрівельні саморізи з ущільнюючої прокладкою з гуми або силікону, які вкручуються в нижню хвилю. Купуючи профнастил, можна замовити листи потрібних розмірів на всю довжину ската, позбавляючи тим самим себе від зайвої роботи з різання і прискорюючи сам процес монтажу.Шиферне покриття гаражної даху вимагає, як уже було сказано вище, грунтовної обрешітки і міцної кроквяної системи. Для кріплення шиферу використовують покрівельні цвяхи з широкою головкою і гумовою прокладкою. Укладання азбестоцементних листів проводиться у розбіг, тобтощоб стики листів одного ряду не перебували під стиками листів наступного ряду.

Якщо перекриття гаража складається з залізобетонної плити, то перед тим, як правильно покрити дах гаража руберойдом, підстава плити слід очистити від сміття і пилу і обробити праймером на основі бітуму. Сучасний ринок будівельних матеріалів пропонує окрім традиційного руберойду та інші види покрівель, наприклад, у вигляді стеклоизола.

Перш, як покрити дах гаража стеклоизол, потрібно запастися:

 • газовим пальником,
 • пристосуванням типу дерев'яної швабри,
 • бітумним праймером,
 • покрівельним ножем.

Рулон стеклоизола укладається знизу вгору,одночасно розігріваються краю матеріалу і підстава даху. Для герметичній покрівлі окремі полотнища стикуються з нахлестом в 10 -15 см.

Чим утеплити дах гаража

Зробити теплу покрівлю можна, використовуючи пінополістирол, пінопласт - це матеріали, що забезпечують хороше збереження тепла і володіють жорсткістю.М'які теплоізоляційні матеріали - це мінеральна вата, скловата. Який матеріал використовувати - залежить від конструкції даху та особистого переваги власника гаража.

Додати коментар


Захисний код
Оновити