При будівництві гаража покрівлі можуть мати різну форму. Але самою економічною в плані фінансів є односхилий дах гаража, для влаштування якої не потрібно багато матеріалів, а монтаж може здійснюватися силами двох чоловік, що навіть не мають будівельних спеціальностей.

Це пояснюється тим,що такий дах має найпростішу технологію виробництва робіт. А завдяки маленькій площі одного ската матеріалів на пристрій такого даху потрібно в півтора чи два рази менше, ніж при влаштуванні багатоскатних дахів.

 

Схема зведення односхилим даху являє собою крокви, укладені на стіни гаража.При цьому ухил даху може створюватися, як кладкою однією з протилежних стін на велику висоту, так і установкою на одній зі стін підпірок для крокв, завдяки чому ухил може досягати 50-60 градусів.

Але найпростіша технологія пристрою гаражної даху,коли на стіни з цегли або бетону укладають одну або декілька залізобетонних плит перекриття. Однак, такий дах своїми рукам не зробити, оскільки потрібно спеціальна техніка, в підсумку, вартість гаража значно зростає.

Технологія пристрою односхилого даху гаража

Будь-який дах складається з кроквяної системи,і односхила не є винятком.

Тільки в цьому випадку крокви є одночасно балками, які спираються своїми кінцями на стіни гаража, при влаштуванні даху без горищного приміщення. Якщо потрібен горище, балки в цьому випадку укладаються поперек гаража, і виставляються кроквяні ноги, які крім того,що спираються на протилежні стіни, мають додаткові елементи жорсткості у вигляді підкосів і розпірок.

Балки і крокви повинні відповідати вимогам міцності, оскільки саме вони несуть всі навантаження:

  • снігові;
  • вітрові;
  • вага покрівельного матеріалу;
  • вага людей, які обслуговують дах під час ремонтів, оглядів та інші.

Крокви або балки вибираються з деревини хвойних порід, яка повинна мати вологість не більше 22%, не бути роз'їдена жучкамі-деревоточцями, не мати гнилі, свілеватості і синяви.

При влаштуванні односхилого даху для гаража укладаються балки повинні бути попередньо оброблені антисептичними складами проти гниття і антипіренами на випадок загоряння, а також просушені.

Балки і крокви можуть укладатися в гнізда, які залишаються при кладці стін.Зазвичай гараж має в плані форму прямокутника з двома довгими і двома короткими стінами. Гнізда під балки або крокви залишають на довгих стінах. При цьому кладка стін повинна підніматися від задньої стіни по висоті до воріт гаража.

Під кінці крокв і балок підкладають шар руберойду, для гідроізоляції деревини.

За правилами, укладання кроквяних ніг виробляється на мауерлат, який кріпиться до армованому залізобетонному поясу. Але так як гараж - будова з малими навантаженнями, мауерлат можна не робити, і тим більше можна обійтися без армопоясу.Дах гаража односхила робиться набагато простіше, оскільки кожен забудовник передбачає будівництво з найменшим фінансовими вкладеннями.

Відстань між балками приймається в межах 1-1,5 м.

Поверх крокв монтується решетування, з кроком в залежності від обраного покрівельного матеріалу.В якості обрешітки може служити необрізна дошка або дерев'яні бруски.

Пристрій даху гаража з мауерлат.

Перед тим, як зробити односхилий дах гаража з мауерлатом, слід залити армопояс із залізобетону, в який вставляються шпильки з оцинкованої сталі такої висоти,щоб вони виходили з отворів мауерлата і могли закріплюватися гайками.

В якості мауерлата може застосовуватися дерев'яний брус або металева балка, швелер.

Мауерлат укладається на стіни, складені з окремих бетонних блоків або цегли. Для дерев'яних стін мауерлатом служить верхній вінець зрубу. Мауерлат необхідний для будівель і споруд,так як він приймає на себе навантаження від кроквяної системи і розподіляє їх рівномірно по всіх стінах.

Для такої споруди, як гараж, установка мауерлата може являти собою укладку двох балок на протилежні стіни, різні за висотою, чим і утворюється кут нахилу гаражної даху.Кріплення мауерлата до стін проводиться шляхом влаштування у стінах отворів для шпильок (анкерних болти). Для більшої надійності при установці анкерних болтів в отвори заливають будівельний клей. У самому мауерлат просвердлюють наскрізні отвори для анкерних болтів. Мауерлат насаджується на виступаючі анкера і закріплюється на стіні.

Кріплення крокв до мауерлату проводиться шляхом вирізання в кроквах подвійного зуба, а далі зміцнюється з двох сторін залізними скобами.

Зазвичай крокви розташовуються через 60-70 см, якщо покрівельний матеріал передбачається штучний - азбоцементні листи, профлист та інші. При виборі рулонних матеріалів крокви можуть розташовуватися також,але обрешетка вже робиться суцільний.

Решетування монтується перпендикулярно кроквах, створюючи тим самим велику жорсткість всієї конструкції даху.

Крокви повинні укладатися з таким розрахунком, щоб виступаючі кінці мали довжину 30-40 см для утворення свеса, який захищає верхню частину стіни від дощової вологи.

Додати коментар


Захисний код
Оновити